Skocz do zawartości

Zestaw ok. 5000PLN bez monitora


guru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam juz dosc patrzena na numerki i chcialbym uslyszec kilka porad od kogos. Zarówno do tego co juz jest w zestawie jak i do tego czego brakuje.

Zestaw ma byc do celów 3d głownie i postpro: Maya, Max ale tez Nuke (ktory korzysta z GPU duzo) no i After.

 

CPU: i7 2700K: - - 1208pln

Mobo: Asus P8Z77-V - ok. 700pln

GPU: Gigabyte gtx 670 - 1700 pln

Ram: Corsait 8GB -200

SSD: ocz vertex 3 120 - ok. 500 pln

HDD: Barracuda 2TB - 480 pln

zasilacz: OCZ ZS series 750W - ok. 380pln

Obudowa: Fractal core 3000 - 280pln

 

+klawka: Sidewinder x4 - 120pln

 

cena zestawu - wyszlo ok 5500pln

 

@ edit setup'a :)

 

Z gory dzieki

Kris

Edytowane przez guru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Procek bardzo dobry, zarekomenduje ci go połowa tego forum. ;) Co ciekawe to dużo lepsza inwestycja niż nowej generacji IvyBridge które mają zepsute odprowadzanie ciepła.

Mobo wygląda interesująco ale ta firma miała sporo wtop. Poszukałbym czegoś u ASUSA lub ASRock'a, bardzo chwalone firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek dobry, tylko nie ma chyba płyt z wieksza iloscia bankow pamieci niz 4, lepszym rozwiazaniem bedzie chyba SandyBridge-E, i7 3820, on jest pod socket 2011, podkreca sie tak jak 2600k ale juz znajdziesz pod niego plyty z wieksza iloscia bankow, z tym ze bedzie troche drozej, za plyte trzeba bedzie pewnie dac ok 1000 wzwyz...

 

Plyty asusa sa ok, tylko trzeba kupujac pamieci ( chcac obsadzic wszystkie banki) sprawdzic czy obsluguje dane kosci

 

Zamiast Vertexa 3 wzialbym Vertex 4, na alledrogo jest po niecale 700, a ponoc jest sporo szybszy, a niewiele drozszy.. wiem wiem zaraz zrobi sie ok 6000 a nie ok 5000 ;) ale

 

poza tym nie mam wiekszych uwag, tylko nie przyoszczedzaj na zasilaczu, tak minimum 300 musisz przeznaczyc ;)

 

greets

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obudowa:.................... .........nie wiem ale raczej nie wiecej niz 150pln

 

Bardzo polecam wydać trochę więcej kasy na lepszej klasy obudowę. To jednorazowy wydatek i gwarantuję Ci że nie będziesz żałować. Komfort jest nieporównywalny z budą za 150 zł.

 

Z czystym sumieniem mogę polecić Cooler Master Dominator 2. Oprócz oczywistych plusów w stosunku do taniej obudowy ma na górze zamontowany zewnętrzny slot Sata 2. Przydaje się częściej niż by się wydawało. Koszt około 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monio

Wlasnie wydaje mi sie ze to najlepszy wybor ale znalazlem gdzie bylo napisale ze ten procek nie obsluguje pci-e 3.0 wiec chyb bede zmuszony do zmian na jakiego Ivy. A co u nich z cieplem jest nie tak?

 

@Quadysz

Faktycznie nie patrzylem ile mozna wrzucic ramu na ta karte dobrze ze napisales. Co do Sandbridge-e to jakos nie patrzylem bo bylem 100% zdecydowany na 2600K musze. Jeszcze poczytam o nim ale jak sie okaze ze 2600K nie obsluzy pci-e 3 to bede musial jakas alteranatywe znalezc co sie pewnie bedzie wiazalo z inna karta.

Kurcze 1000 to dla mnie troche za duzo zwarzywszy ze po kupieniu lepszej obudowy i zasilacza bede mial juz prawie 6k. Nie chce az tyle wydac;/

 

Co do vertexa slyszalem dzis od zanajomego ze sie psuja i to dosc masowo. Wiec teraz SSD tez mam pod znakiem zapytania;/

 

@jamnique

To sa takie obudowy z Sata zew.?!?! Mega opcja przekonales mnie. Ale mysle ze 250 za obudowe nie wiecej;/. Nie wiem czy to o tego Gladiusa chodzi ale juz lepiej mi cenowo odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ivy bridge to nie wiqdomo jeszcze jak bedzie z OC. Zdania sa podzielone a testy nie napawaja optymizmem. Problem jest nie tylko w tym ze intel w ivy zastosowal paste do montowania heatspreadera ale sam fakt ze przy tym procesie technologicznym i jednoczesnie starym tdp oddawanie ciepla z rdzenia jest trudniejsze. Co portal to wlasne testy ma i roznice sa dosc duze.

 

Co do budy - nie w kazdej budzie zmiescisz dobre chlodzenie a jak myslisz o kreceniu proca to jest to niezbedne szczegolnie jak komp ma pracowac dlugo pod obciazeniem.

Co do obslugi pamieci to 4 banki to nie jest tak malo pytanie brzmi ile naprawde potrzebowal bedziesz tej pamieci.

 

Mitem jest ze dyski ssd jakos specjalnie ze wzgledu na technologie sie psuja. Fakt pierwsze ssd nie byly pozbawione bledow ale obecnie cala sytuacja sie zmienia i nowe vertexy sprawuja sie naprawde malo awaryjnie. Niewatpliwie dysk ssd daje najbardziej zauwazalnego kopa dla calego systemu. Przesiadka z hdd jest widoczna juz od samego startu windows cY ulubionych prigramow szczegolnie graficznych a takze podczas ich pracy.

Prawda jest ze dyski ssd zuzywaja sie szybciej niz hdd i wynika to z samej zasady dzialania, jednak nie spotkalem sie osobiscie z dyskiem ktory by zostal zuzyty. Dla przykladu moge podac ze moj ocz pracuje juz ponad 4000 godzin i zero zuzytych komorek (gdzie trzeba zauwazyc ze kazdy dysk ssd ma dodatkowe w zapasie ktore sa zastepowane) pierwsze ssd zuzywaly sie szybciej bo brak bylo im funkcji trim. Obecnie kazdy jest w nia wyposazony i kazdy system operacyjny ma ja zaimplementowqna wiec nie ma co sie bac. Pytanie brzmi czy warto investowac w vertexa 4. Moim zdaniem nie warto. Te testy ktore wskazuja na jego przewage sa czysto syntetyczne. Podczas normalnej pracy i tak nie osiaga sie nawet polowy syntetycznych wartosci a i tak wydajnosc jest tak wysoka ze ciezko namacalnie stwierdzic ktory dysk jest wydajniejszy. Wiem to po sobie bo sam specjalnie szybszy kupilem a miedzy syntetycznym 550mb/s a 250mb/s nie widze w ogole.

 

Jesli idzie o cpu to mimo wszystko sklanial bym sie do sandy bridge zamiast do ivy. Zwlaszcza ze chcesz troche oszczedzic. No chyba ze zainteresuje cie 2011

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ivy bridge to nie wiqdomo jeszcze jak bedzie z OC. Zdania sa podzielone a testy nie napawaja optymizmem. Problem jest nie tylko w tym ze intel w ivy zastosowal paste do montowania heatspreadera ale sam fakt ze przy tym procesie technologicznym i jednoczesnie starym tdp oddawanie ciepla z rdzenia jest trudniejsze. Co portal to wlasne testy ma i roznice sa dosc duze.

 

Co do budy - nie w kazdej budzie zmiescisz dobre chlodzenie a jak myslisz o kreceniu proca to jest to niezbedne szczegolnie jak komp ma pracowac dlugo pod obciazeniem.

Co do obslugi pamieci to 4 banki to nie jest tak malo pytanie brzmi ile naprawde potrzebowal bedziesz tej pamieci.

 

Mitem jest ze dyski ssd jakos specjalnie ze wzgledu na technologie sie psuja. Fakt pierwsze ssd nie byly pozbawione bledow ale obecnie cala sytuacja sie zmienia i nowe vertexy sprawuja sie naprawde malo awaryjnie. Niewatpliwie dysk ssd daje najbardziej zauwazalnego kopa dla calego systemu. Przesiadka z hdd jest widoczna juz od samego startu windows cY ulubionych prigramow szczegolnie graficznych a takze podczas ich pracy.

Prawda jest ze dyski ssd zuzywaja sie szybciej niz hdd i wynika to z samej zasady dzialania, jednak nie spotkalem sie osobiscie z dyskiem ktory by zostal zuzyty. Dla przykladu moge podac ze moj ocz pracuje juz ponad 4000 godzin i zero zuzytych komorek (gdzie trzeba zauwazyc ze kazdy dysk ssd ma dodatkowe w zapasie ktore sa zastepowane) pierwsze ssd zuzywaly sie szybciej bo brak bylo im funkcji trim. Obecnie kazdy jest w nia wyposazony i kazdy system operacyjny ma ja zaimplementowqna wiec nie ma co sie bac. Pytanie brzmi czy warto investowac w vertexa 4. Moim zdaniem nie warto. Te testy ktore wskazuja na jego przewage sa czysto syntetyczne. Podczas normalnej pracy i tak nie osiaga sie nawet polowy syntetycznych wartosci a i tak wydajnosc jest tak wysoka ze ciezko namacalnie stwierdzic ktory dysk jest wydajniejszy. Wiem to po sobie bo sam specjalnie szybszy kupilem a miedzy syntetycznym 550mb/s a 250mb/s nie widze w ogole.

 

Jesli idzie o cpu to mimo wszystko sklanial bym sie do sandy bridge zamiast do ivy. Zwlaszcza ze chcesz troche oszczedzic. No chyba ze zainteresuje cie 2011

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

 

Tez bym nie bral Ivy BRidge teraz, dlatego polecilem sandy-E, jest na sockecie 2011, czyli pozniej jak sie sytuacja zmieni albo nastanie tick tock u intela to bedzie mozna wsadzic nowsze procki tez (chyba ze przy tym tik/tocku zmienia podstawke heh co lubia bardzo robic ;) )

 

Co do SSD to samo chcialem napisac o awaryjnosci, choc byloby to tylko teoretyzowanie. Ja tam jestem fanem nowinek i pewnie kupilbym Vertexa 4, mozna go dostac niewiele drozej od Vertexa 3, w komputroniku chyba tylko chca sie pozbyc trojek i dali zaporowa cene na czworki.

 

greets

 

 

edit: dla mnie 2011 ma jeszcze jedna zalete, pozniej mozna zawsze dolozyc ekonomicznego 6-cio rdzeniowca ktorego na sockecie 1155 nie uswiadczysz (chyba ze cos mi umknelo ;) ) a teraz taki kosztuje 2,3k, ale to wszystko zalezy od przeznaczenia sprzetu bo tak jak napisaliscie, niekoniecznie bedzie potrzebne wiecej bankow pamieci...

Edytowane przez Quadysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 6 i 8 rdzeniowce to na 2011 beda. Jednak ta platforma jest bardzo droga jak na dzis.

Co do vertexow to zamiast vertexa 3 polecam agility 3 - nie ma roznicy w wydajnosci jesli idzie o praktyke a dyski tanie jak barszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za duzo o tym nowym sockecie 2011 ale chyba zostane z plyta na 1155. Za duzy wydatek by to byl juz wchodzac na 2011.

Jednak pobieram ivy a dokladnie i7 3770k. Kosztuje jak widze podobnie jak 2600k a dokladnie na allegro znalazlem za cene 1300pln .

Ma wsparcie dla pci-e 3.0 i dla usb 3.0 wiec to powinno podniesc osiagi. Przy jeszcez nowej gtx 670 pci 3.0 wydajnosc powinna byc wieksza.

 

Musze jeszcze poczytak jakies testy bo jak narazie to jestem zdecydowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktos jakas plyte głowna? Tak zebym mozna bylo podkrecic procka i zeby byla dla Ivy.

 

I moje drugie pytanie bo czytalem ze procki maja teraz kontrolery dla pamieci RAM. Czy to jest ograniczenie dla procesora? jezeli mam plyte ktora ma lepszy kontroler, mogacy uciagnac lepsze pamieci, co wtedy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie będę tworzył nowego takiego samego wątku. Podepnę się pod Guru (za pozwoleniem) :-)

Zdecydowałem że jednak zainwestuję w Desktopa. Chciałbym przeznaczyć podobną sumę do 5000 zł.

 

Guru czy mógłbyś napisać na czym stanęło w Twojej sytuacji. Bardzo mnie to interesuje.

 

Ogólnie podstawowe pojęcie mam o budowie komputera. Ale jednak wiem, że to nie wystarczy, aby dobrać optymalny sprzęt do grafiki za tę kasę. Soft to :

PS, 3dMax, Lightwave 3d, ZBrush, After FX.

 

I dodatkowe pytanie:

Czy znacie kogoś we Wrocławiu, kto solidnie mnie obsłuży i da gwarancję .... I nie zedrze skóry :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smialo prosze sie podpinac ja juz zlozylem swoja skrzynke, jak narazie dziala ladnie. Zobacyzmy jak po OC bedzie. Narazie w IDLE mam MAX 33C.

Osobiscie wydaje mi sie ze najlepiej zamawiac podzespoly osobno i szukac najtanszych cen - takie sa z reguly na allegro i ceneo.pl, itp. Minus jest takie ze trzeba na to wsztko czekac i potem caly zestaw jest rozdarty miedzy roznych ludzi. Ja osobiscie troche z netu zamowilem ale czesc w sklepach w warszawie bo chcialem szybko zamknac temat tego skladaka bo za dlugo to sie juz ciagnelo. Przez to troche przeplacilem ale i zaoszczedzilem. Sam nie wiem ile wyszlo ostatecznie ale na pewno ok 5500pln.

Kupujac wszystko na spokojnie dalo by sie zmniejszyc calkowita sume.

 

Jak ktos jest zainterasowany to w pierwszym poscie podaje moj ostateczny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że Ci się udało i Dzięki za odpowiedź. A czy mógłbyś pokrótce uzasadnić swoje poszczególne wybory?

 

1. Na początku chyba wybrałeś mocniejszy procesor?

2. Jak bym chciał dorzucić do 32 GB RAMu do Twojego zestawu to płyta pociągnie?

3. Jaki Windows trzeba kupić żeby można było tyle ramu wykorzystać?

4. czy GPU - Gigabite to jest jakiś substytut Nvidia? ( Nie znam się )

 

5.Pytanie do wszystkich: Czy znacie kogoś sensownego kto by złożył taki sprzęt we Wrocławiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

GURU: pytanko do Ciebie. W opsie Twojego zestawu podałeś klawiaturę X4, zakupiłem podobną ale mam problem, mianowicie nie mogę wejść do BIOS płyty głównej. Czy u Ciebie nie ma takiego problemu. Sprawa jest może dziwna, ale gdy komputer odbierałem w sklepie była do niego podłączona zwykła klawiatura na USB i wszystko działało bez zarzutu, w domu jak podłączyłem X4 jest problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viater

Nie ma co tu uzasadniac trzeba poczytac troche o sprzecie.

 

1. Tak wybralem wczesniej Ivy 3770K ale zrezegnowalem po tym jak doczytalem sie ze przyrost jest tylko 5-10% no i jest to tak jakby zmniejszona wersja Sandy przez co sie grzeje. Jako ze chce podkrecac procka to wolalem poczekac z prockiem na inna chwile. Chcialem Ivy z tego wzgledy ze posiada kotroler PCI 3.0, jak masz grafike z takim kotrolerem (patrz seria 6 GTX) i plyte glowna wtedy twoja szyna jest prawie dwa razy szybsza. Ale narazie nic jest to duzy krok w przyszlosc i PCI 2.0 w zupelnosci wystarcza z zapasem.

 

2. W RAM tez bede inwestowal ale narazie brak funduszy. Plyta wezmie 32GB, ale nawet 16 mysle ze wystarczy w zupelnosci.

 

3. Dowolny system operacyjny byle byl 64-bit

 

4. Ojej,... poczytaj troche bo faktycznie nie masz pojecia, bez obrazy. Gigabyte to firma dystrybutor karty. Nie dostaniesz karty firmy NVIDIA bo takie dostaja za friko ludize robiacy testy, benchmarki itp danego modelu.

 

 

@Piotr7979

Z klawiatura nie mam problemowi do biasa wchodzi itd. Nie instalowalem sterownikow klawiatury moze w tym rzecz. Nie widze potrzeby korzystania z MAKR jak narazie. Bez sterow podswietla sie a o podswietlanie mi glownie chodzilo.

 

 

Powodzenia panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viater

 

2. W RAM tez bede inwestowal ale narazie brak funduszy. Plyta wezmie 32GB, ale nawet 16 mysle ze wystarczy w zupelnosci.

 

3. Dowolny system operacyjny byle byl 64-bit

 

Z ta dowolnoscia systemu to tak nie do konca;) Jesli myslisz o pozniejszej rozbudowie wez pod uwage fakt ze wersja home windowsa pociagnie max 16GB RAMu, wiecej tylko wersje professional, ultimate, enterprise (do 192GB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soryki za ta gafe z systemem operacyjnym. Nie wiedzialem o tym co vision napisal.

 

Co do chlodzenia przymierzalem sie do Noctua d14 (chyba taki to symbol) ale cena prawie 300 odstraszyla mnie troche. Ostatecznie kupilem Thermalright Macho. Polecam tanio bo 170pln chyba i cichutki. Jak gram to poziom glosu jest taki sam. Zaznaczam to ze nie podkrecalem jeszcze procka i nie wiem jak bedzie pozniej. ale narazie mam w IDLE 33-34 a w stresie (gra, render) 36-37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru, a jak dobrać RAM do zestawu,żeby był wydajny ale nie super drogi - tak jak w Twoim przypadku?. Tyle tego jest... Ty wybrałeś pewnie 2 kości po 4GB. Ja bym chciał 4 x 8 GB. Jeśli ty zapłaciłeś 200 zł to czy cena za 32 GB będzie wynosić 800zł? Czy kości 8GB, w tym samym standardzie są droższe (za 1 GB)? Szukałem, ale trafiłem na same drogie zestawy. Może coś podpowiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 2x4gb i to za 200PLN. Mialem braz 2x8 na poczatek ale kolo w sklepie odradzal ze to cena idzie w gore bardzo. Sam z pewnoscia bede powolio zmierzal do 32GB ostatecznie. Narazie z braku kasy jest 8gb ktore wystarcza w zupelnosci.

 

Jak chcesz kupowac to najlepiej parami i tego camego producenta bo jak wkladasz po dwa to masz dual channel (teraz wszystkie plyty to ogsluguja) no i jest wzrost na szybkosci przesylania danych miedzy tymi kosciami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Guru. Do tego zestawu co ty masz to taka pamięć będzie GIT? A jaka to półka ? czy będzie różnica w płynności pracy?

Przykład:

 

Pracuję w maxie nad modelem postaci HightPoly, jednocześnie w PS bazgram ze trzy bitmapy na tekstury 3000x3000x72, równocześnie rzeźbię ten sam model w ZBrush wykorzystując Go Ziiiii i słucham muzyki w winampie.

 

http://www.ceneo.pl/14726333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru,

 

Bardzo mi się twoja konfiguracja podoba, moja będzie podobna, na pewno ww. wątek skłonił mnie do ssd vertexa 3.

Pytanie:

 

1.czym się kierowałeś przy wyborze producenta karty graficznej? Ja się skłaniam do EVGA GTX670 2GB? Co myślicie jakieś uwagi?

 

2.Płyta główna jak się sprawuje? Tez jestem za Asusem P8Z77-V. Próbowałeś wszystkie wentylatory obudowy (w standardzie z Fractal core 3000 są 3) podłączyć do płyty głównej(na której są cztery gniazda dla wentylatorów) i czy programik FAN XPERT 2 przydaje się czy może jest to bajer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze tu zaglada wiecej ludzi.. wybralam sobie taka konfiguracje sprzetu:

 

- procesor I7 3820

- plyta glowna GIGABYTE GA-X79-UD3 X79 s.2011. (lub ta troche drozsza z 8 bankami pamieci)

- pamiec Patriot AMD Entertainment DDR3 Dual Chanel 2x8GB 1600 11-11-11-28 AE316G1601U2K.

-karta grafiki MSI GTX560Ti 2048MB DDR5 256bit PCI-e Twin Frozr II OC.

 

zastanawiam sie czy 2011 bedzie dobre? czy moze kupic procek INTEL Core i7-3770K, ktory bylby lepszy do 3d max i renderingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru,

 

Bardzo mi się twoja konfiguracja podoba, moja będzie podobna, na pewno ww. wątek skłonił mnie do ssd vertexa 3.

Pytanie:

 

1.czym się kierowałeś przy wyborze producenta karty graficznej? Ja się skłaniam do EVGA GTX670 2GB? Co myślicie jakieś uwagi?

 

2.Płyta główna jak się sprawuje? Tez jestem za Asusem P8Z77-V. Próbowałeś wszystkie wentylatory obudowy (w standardzie z Fractal core 3000 są 3) podłączyć do płyty głównej(na której są cztery gniazda dla wentylatorów) i czy programik FAN XPERT 2 przydaje się czy może jest to bajer?

 

1. Czytelem wiele recenzje i wiele testow. A tak w ogole to polecam Asusa GTX670 DCU II TOP. Tylko wersaj TOP bo jest wersja bez top ktora jest slabsza. Tylko to juz wydatek 2000pln. Ze wzgledu na cene wybralem gigabyte no i na dobre chlodzenie ale ostrzegam karta jest dluuuga. Do Fractala sie zmiescila bez problemu.

 

2.Plyta jest w najlepszym porzadku ale jeszce nie podkrecalem nie mam na to czasu troche. Wentylatorki wszystkie dzialaja sprawnie i naprawe cala puszka dziala cichutko i czuje sie chlodek nawet przy obciazeniu. A z vetexem 3 odpala sie szybko ok 1min i windows stoi. Fan experta nie uzywalem jeszcze poinstalowalem tylko podstawowe sterowniku ktore byly niezbedne zeby nie robizc niepotrzebnego balaganu.

 

@mika

no 6 rdzeni to dobry wybor jak masz na tyle kasy na taki zestaw to w to bym szedl. Sam mialem brac 3770K ale one sie podobno grzeja przy podkrecaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guru tylko oba z tych i7 3820 i i7 3770 maja po 4 rdzenie z tego co wyczytalam? 4 rdzenie i 8 watkow :)

pisalam posta przedwczoraj CGarchitecture i oni tam polecili procesor wlasnie i7 3770 a nie rozumiem dlaczego napisali ze jest on lepszy niz i7 3820? wiesz moze? czy wszystko jedno?

 

i ten 3820 ma 10 mb cache a 3770 ma 8..

 

teraz mam quada 9300 - tez ma 4 rdzenie hmm..

Edytowane przez mika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru

"no 6 rdzeni to dobry wybor jak masz na tyle kasy na taki zestaw to w to bym szedl. Sam mialem brac 3770K ale one sie podobno grzeja przy podkrecaniu."

 

 

A czy procesory 3770K bez podkręcania się nie grzeją?

I czy współpraca z innymi podzespołami obsługującymi PCI E 3.0 jest warte inwestowania w ten procesor? Czy to zrobi dużą różnicę w wydajności pomiędzy 2700K a 3770K?

 

Ja nie chcę podkręcać i nie wiem który wybrać.

Edytowane przez viater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy procesory 3770K bez podkręcania się nie grzeją?

I czy współpraca z innymi podzespołami obsługującymi PCI E 3.0 jest warte inwestowania w ten procesor? Czy to zrobi dużą różnicę w wydajności pomiędzy 2700K a 3770K?

 

Ja nie chcę podkręcać i nie wiem który wybrać.

 

 

a ktory z tych prockow jest lepszy bez podkrecenia? i ktory jest lepszy po podkreceniu? (skoro niby 3820 kiepsko sie kreci tzn ze zostanie w oryginale) a to znaczy zas ze 3770 jest lepszy w oryginale od 3820 czy dopiero po podkreceniu?;)

 

ogolnie chodzi mi o to aby kupic sprzet ktory sytarczy mi na min 3 lata, ew. jedynie co moglabym zrobic to dolozyc kolejne 16 gm ramu ale reszte chce miec taka na dlugo wiec bardzo chce wybrac odpowiedni procek ale na procek mam budzet do 1300 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mika

a to przepraszam za te 6 rdzeni myslalem ze te z 2011 to juz 6 rdzeni nie czytalem o tym za wiele:). Na stronie intela mozesz porownac procesory polecam tam zajrzec.

Malo ludzi patrzy na cashe ale on jest BARDZO wazny wiec im wiecej tym lepiej. Ale niewiem jak duza roznica jest mieczy 8MB a 10MB.

Co do 3770K to jest to dobry wybor bo jest ok 10% szybszy niz 2700K no i ma obsluge PCI 3.0.

Mysle ze komp na socket 2011 to dobre zabezpieczenie na przyszlosc. Bo potem kupujesz tyko procka 6 rdzeni i komputer dostaje duzego kopa. Minus taki ze plyty glowne sa drogie dla 2011.

 

Porownujac 2700K i 3770K bo tym sie przygladalem najwiecej to 3770K jest lepszy ok 10% przed i po podkreceniu ale wytwarza duzo wiecej ciepla i nie bedzie go mozna podkrecic wysoko i pracowac stabilnie wiec jak dla mnie lepsza opcja podkrecic wyzej i kupic teoretycznie slabszy procesor z ktorego i tak sie wiecej wyciagne.

 

@kimato

No troche przesadzilem. Sprawdzielem z zegarkiem w reku liczac razem z czasem na wpisanie hasla i zaladowanie windowsa potem, to bedzie jakies 45sec:).

 

@viater

Jak nie bedziesz podkrecal to wszystko bedzie dzialas super. Ale wtedy nie ma sensu kupowac i przeplacac wersji K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Guru za odpowiedź.

Ja powoli zbliżam się do finału. Oto wycena zestawu jednego z wrocławskich serwisów:

 

CPU: INTEL CORE i7-3770K - 1395 zł

Mobo: ASROCK Z77 EXTREME4S-1155 - 576 zł

GPU: Gigabyte GF gtx 670 (2 GB RAM) - 1699 zł

Ram: Kingston 4 x 8 GB (32GB) - 980 zł

Cooler: ZALMAN CNPS10X PERFORMA -139 zł

SSD: ocz vertex 3 120 - 519 zł

HDD: WD 2 TB, 64 MB, 7200 obr, 3.5", SATA3 - WD20EARX - 465 zł -

zasilacz: OCZ ZS series 750W - 335 zł

Obudowa: Fractal core 3000 - 269 zł

DVD: LITEON iHAS124-19 - 74 zł

 

OS: Windows 7 OM PRO - 569 zł

 

 

TOTAL: 7023 zł

 

 

No nie jest to 5000 zł......... Ale co myślicie o tym zestawie?

Ostatecznie jeszcze waham się nad procesorem, czy nie brać tego co Guru (2770K)? Jest 150 zł tańszy. Nie mam doświadczenia z podkręcaniem i kupuję sprzęt z myślą o pracy na nim przez jakieś 6-8 lat. Czy jak się podkręca procesor nie zużywa się on szybciej? Doradźcie coś i proszę o opinie tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor i7 3930k jest na gnieździe 2011 i różni sie od 3770k i 2700k tym że ma 6 rdzeni (12 wątków). W praktyce mam bez podkręcania procka ok 11,7pkt w cinebenchu 11,5. W dodatku płyty główne na tym gnieździe mają do 8 banków pamięci. Kompletując swój zestaw wyszedłem z założenia że w razie czego łatwiej i zdecydowanie niższym kosztem wymienię grafikę jeśli nie da rady (GTX560Ti- puki co daje radę) niż kombinowanie z wymianą MB i CPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei facio w innym serwisie sugeruje to co Piotr 7979, czyli żeby iść w kierunku gniazda 2011.

Dlatego zaproponował:

 

CPU: INTEL CORE i7-3820 LGA2011 BOX

 

Mobo:

 

zamiast ASROCK X79 EXTREME4, 2011

 

Gigabyte'a, Intela lub MSI, np.:

 

MSI X79A-GD45 (8D)

Intel BOXDX79TO 915768

GigaByte GA-X79-UD3

ASUS P9X79

 

Asus odpada bo za drogi.

 

Doradźcie coś odnośnie procesora. Czy to dobry procesor? Może ktoś ma ? Czy lepiej zostać przy i7 3770K? A może bez "K"?

Czytałem, że jest podobnie wydolny co Ivy tylko nie ma zintegrowanej karty graficznej przez co brak technologii QuickSync. Właściwie to nie wiem czy mi potrzebna przy: PS, 3dmax, Zbrush, AfterFx, Premiere.

Podpowiedzcie także, którą płytę główną wybrać? Może GigaByte?

 

.....Osiołkowi w żłobu dano....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do Guru, jak również dla osób które postawiły swój zestaw na Asusie P8Z77-V odnośnie zestawu i płyty głównej, jak ci się sprawuje P8Z77-V? Jakieś problemy, uwagi? Zakupiłem podobny zestaw tylko z i7 3770K i też we Fractalu 3000. Podkręcałeś już zestaw?

W zasadzie mam pytanie czy korzystałeś z opcji softwaerowej na płycie "Auto tuning", gdzie on automatycznie podkręcił mi do 4,19, troszkę się obawiam, bo fan na cpu mam boxowy, planowałem później go wymienić. Nie wiem czy zostawić te 3,5 czy może smiało tak jak producent zaleca ustawić na 3,9.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności