Skocz do zawartości

zestaw za około 4000pln


szary83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

poniżej przedstawiam otrzymaną (od Komputronika) propozycję zestawu do pracy w programach 3d (max, sketchup i vray) i w Autocadzie.

 

Intel Core i7 2600K 3,40

Asus P8H61 PRO Rev.3.0

Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition

OCZ Vertex 3 SSD 2,5" 120GB 550/500 MB/s 85k IOPs

be quiet! Pure Power L7-530W

CoolerMaster Elite 330 Black-Silver

WD Caviar Blue 500 GB WD5000AAKX 16MB cache SATA/600

Radeon 6850 HIS 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E)

 

cena zestawu 3,971 pln

 

moja wiedza na temat sprzętu jest bardzo znikoma i nie bardzo się znam na samodzielnym składaniu wydajnego zestawu ale mam pewne wątpliwości co do powyższej propozycji. głównie jeśli chodzi o grafikę (radeony jakoś kojarzą mi się z grami a nie pracą w maxie:-)) i ram.

W związku z tym zwracam się z prośbą o wypowiedzenie się co zmienić? czy nie lepiej zamienić grafiki na jakąś nvidie i jeśli tak to na jaką? gdzie zaoszczędzić aby gdzie indziej dać więcej, o ile się da? a może taki zestaw wcale nie jest taki zły? dodam że komp powinien kosztować około 4000 pln.

 

 

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Płyta główna z tym chipem uniemożliwia overclocking. Koniecznie plyta na p67 czyli w wypadku asusa któraś o symbolu p8p67. Oszuści...;)

Względnie możesz też wybrać chipset z68, ale nie wiem jak teraz stoją ceny.

Co do radeona to wiele aplikacji używa teraz CUDA dostępnego tylko u nvidii (chociaż vrayRT chodzi akurat bez tego). Masz w zestawie słaby zasilacz - celowałbym w 700W. Zainwestowałbym też w chłodzenie procesora ( nie jest wymienione więc pewnie box głośny jak samolot). Do grafiki spoko możesz wziąć 16gb ramu taniego dziś jak barszcz. Nie wiem jak wyglądają dziś ceny SSD, ale wyszedł już vertex 4 - upewniłbym się czy nie chcą ci sprzedać starego dysku;)

Podsumowując zestaw nie taki mocny jak wygląda na papierze;) Jak mogę ci coś poradzić to looknij do jednego z sąsiednich wątków i skonfiguruj zestaw w jakimś poważnym sklepie;) ten zestaw jest wart 4 koła ale z windowsem i officem w standardzie;)

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info.

tak się właśnie tego obawiałem że zaproponują coś nie do końca oczekiwanego.

co do sklepu to właśnie mam problem gdyż nie mam pojęcia gdzie się w Warszawie zgłosić żeby zaproponowali coś sensownego, albo złożyli zestaw skonfigurowany przeze mnie za sensowną cenę i potem w razie problemów służyli pomocnym serwisem. jeśli ktoś jest w stanie polecić jakichś sklep w stolicy to bardzo proszę o info (pytałem już o to w innym temacie ale bez odzewu niestety). zgłosiłem się do komputronika tak dla próby, a nóż by im się udało;-)

 

a wracając do kompa

w innych tematach pojawiała się płyta Asrock p67 pro3 b3. czy taka byłaby w zupełności wystarczająca?

CUDA raczej nie jest konieczne. chodzi głównie o to aby viewporty w maxie lub sketchupie chodziły sensownie i się nie cieły przy byle czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

przedstawiam propozycje z innego sklepu

 

CHŁODZENIE 2X COOLER 92mm DO OBUDOWY //małe wentyle, powinny być w obudowie większe

PROCESOR INTEL CORE i7 2700K BOX

PŁYTA GŁÓWNA GIGABYTE B75-D3V USB 3.0 SATA 3

PAMIĘĆ RAM 16GB 1600 MHz DDR3

NAPĘD OPTYCZNY DVDRW SATA LITEON/LG/SAMSUNG/SONY

DYSK TWARDY SSD OCZ AGILITY3 SATA3 120GB // a może crucial m4? przeczytaj testy

KARTA GRAFICZNA NVIDIA QUADRO 600 1GB DDR3 //jesteś pewien że tego potrzebujesz?

ZASILACZ CHIEFTEC 500W 80+ SILENT //Ja bym brał 600-700W

OBUDOWA LOGIC B40 //Może coolermaster?

DYSK TWARDY WD 1TB BLUE 10EALX SATA3 7200RPM

 

na pierwszy rzut oka wygląda lepiej. jednak w odniesieniu do wcześniejszych postów czy taka płyta główna z chipsetem B75 jest ok czy również zamienić na jakąś z p67?

zastanawiam się również nad prockiem. jakoś nie wiele informacji udało mi się znaleźć w innych postach na temat 2700K?

myślę tęż czy nie wsadzić mniejszego dysku (500g?) i więcej zainwestować np w obudowę.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra obudowa z większymi wentylami (120mm i 140mm) to cichsza i lepsza praca. Polecam enermaxy - u mnie na CPU siedzą dwa Enermaxy Clustery i są niemal niesłyszalne. Nie znam chipsetu B75, ale pobieżny rzut oka zdradził natywną obsługę usb3 i pci-ex3.

Jak już kupujesz 2600k lub 2700k to dopilnuj żeby było do niego dobre chłodzenie bo boxowe się nie nadaje.

Zaraz zedytuję twój post i zaznaczę co myślę. Sorry że tak, ale będzie czytelniej.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek dobrze pisze - zastanow sie czy quadro jest Ci potrzebne. to kupa kasy jest a byc moze w ogole nie wykorzystana bedzie.

Fakt ze 3d studio max wykorzystuje dobrze quadro ale roznice sa wtedy kiedy tworzysz naprawde duze projekty. W przeciwnym wypadku normalny GTX za 1/3 tej ceny wystarczy.

 

Jesli chodzi o dysk to vertex 4 vs vertex 3 jest szybszy na papierze i w benchmarkach - w normalnej pracy oba osiagaja podobne predkosci. Testowalem calkiem niedawno i roznice byly na marginalne.

W realnym zapisie i odczycie duzych plikow roznice sa niemal zadne, choc pewnie sporo zalezy od samej plyty glownej i tego co kopiujemy, jednak mi nie udalo sie tego zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też się zastanawiałem nad tą kartą. quadro raczej nie jest mi potrzebne więc podobnie jak z dyskiem tutaj można również zaoszczędzić i wydać więcej gdzie indziej.

a jakiego gtx byście w takim razie polecili aby stosunek wydajności do ceny był najkorzystniejszy (mając również na uwadze moje ograniczenia finansowe)? 460? a może jednak jakichś radeon? CUDA jak już pisałem nie jest mi niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie polecil bym gtx 560 w takim wypadku bo jest to poprawiona wersja 460tki i trowzke wyzej taktowana. Radeony ogolbie ea fajne jednak wwzystko zalezy od oprogramowania bo np 3ds max woli jednak bardziej nvidie mimo ze na radku tez pojdzie.

Radeony sa bardso szybkie jesli idzie wydajnosf w opencl ale z drugiej strony jak cos ma juz na nich bezposrednio dzialac to jest tego bardzo malo. Wieksaosc woli bazowac na cuda czyli nvidia.

Mysle ze cenowo i wydajnosciowo ten gtx560 bedzie w sam raz.

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety szef się rozmyślił i puki co temat kupna komputera upadł (miał on być kupiony do biura arch).

Tak czy siak bardzo wam dziękuję za pomocne informacje i porady. Mam już większe pojęcie o co w tym wszystkim biega co może się wkrótce przydać gdyż noszę się z zamiarem zakupu poważnego sprzętu do renderingu już prywatnie dla siebie a i temat nowego komputera w biurze może w każdej chwili wrócić;-) zapewne będę się wówczas ponownie odzywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę się do wątku bo nie ma sensu tworzyć takiego samego :)

Chcę kupić PC za ok 4tys zł do renderów - 3d max + v-ray, autocad, photoshop. Co sądzicie o takim zestawie:

 

karta graficzna Gainward GTX 560 Ti Phantom 2GB 256bit

procesor Intel 2500k 3.3GHz LUB intel i7 2600k

chłodzenie na procesor Scythe Mugen 2 rev. B

płyta główna Gigabyte Z77 UD3H

pamięć 4x4GB Corsair 1600MHz CL9

obudowa Antec Three Hundred

zasilacz OCZ ZT Series 750W

dysk twardy Seagate 7200.14 1TB 64MB cache

Cena 4200/4600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chcialabym zlozyc komputer pod maxa- wizualizacje i animacje. choc przede wszystkim wizualki.

 

cos nie cos juz tu poczytalam, wiec z tego co juz wiem;

 

Procesor I7 2600 K - rozumiem ze mozna go podkrecic?

Ram - 16 gb, tylko jaki bedzie pasowac, pomoze ktos z tym? (taki z gornej polki lepiej)

karta grafiki - ktora wybrac? wiem ze ma byc geforce with CUda, czy taka: MSI GTX 560Ti 1024 MB DDR5 256 bit

bedzie ok? a moze sa jakies tansze a tez tak dobre jak ta?

plyta glowna- nie mam pojecia jaka, zawsze mialam w kompie plyty gigabyte i chcialabym caly czas miec komputer na plytach gigabyta, jest na to szansa? czy tutaj sie lepiej spisze plyta asusa?

 

prosze o jakies rady:)

 

Lub

- procesor I7 3820

- plyta glowna GIGABYTE GA-X79-UD3 X79 s.2011.

- pamiec Patriot AMD Entertainment DDR3 Dual Chanel 2x8GB 1600 11-11-11-28 AE316G1601U2K.

-karta grafiki MSI GTX560Ti 2048MB DDR5 256bit PCI-e Twin Frozr II OC.

 

co myslicie o takim zestawie? bo nawet bym sie mogla na to zdecydowac

 

tylko wlasnie karta grafiki- MSI, asus czy Gigabte?

Edytowane przez mika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o gnieździe 2011 to radzę Ci zdecydować się na płytę z 8 bankami RAM, nawet jeśli ich na początku nie wykorzystasz to zawsze zostawisz sobie taką możliwość na przyszłość. Co do grafiki mam GTX 560Ti 1GB i działa sprawnie (tyle że na C4D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o gnieździe 2011 to radzę Ci zdecydować się na płytę z 8 bankami RAM, nawet jeśli ich na początku nie wykorzystasz to zawsze zostawisz sobie taką możliwość na przyszłość. Co do grafiki mam GTX 560Ti 1GB i działa sprawnie (tyle że na C4D).

 

dzieki za odpowiedz:) moze ktos jeszcze by sie wypowiedzial please?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności