Skocz do zawartości

3ds MAX - da się stworzyć animacje oglądana okularami 3d? jak?


superkb

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

tak jak w temacie , czy jest taka możliwość by stworzyć animacje , która oglądana okularami 3d , będzie sprawiała wrażenie przestrzenności? czyli nic innego jak efekt który uzyskuje się w kinach? jak takie coś osiągnąć?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

dzieki!

 

a ze tak zapytam w skrocie zanim sie zaglębie w lekture, bo klientka zapytala sie czy moze to byc zamiast standardowej animacji a mam ograniczony czas: jak to sie przeklada na czasochlonnosc wykonania animacji w stosunku do normalnej i rendering?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animacja zajmie tyle samo czasu co zwykle.

 

jesli chodzi o rendering to trzeba renderowac dla lewego i prawego oka czyli zajmie to dwa razy wiecej czasu.

nie wiem co i w czym renderujesz ale jesli wnetrza/exteriory w vray to pewnie mozesz uzyc tych samych map IR/LC dla obu kamer zeby zaoszczedzic czas (to tylko teoria bo sam tego nigdy nie robilem ale mysle ze powinno zadzialac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o animację kinową to zależy jaki system. Jest stereo oparte na polaryzacji (wymagające specjalnego ekranu), inny system przepuszcza dla danego oka odpowiednie wycinki spektrum barw. Obydwa w domu raczej nieosiągalne.

 

Natomiast tak jak t0m3k napisał samo stereo jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, mowiąc wprost chodzi o architekture - interior i exterior - krociutkie animacje pokazujące szczegoly wnetrz i troszke bryly z zewnatrz. bedzie to na pewną prezentację wyswietlaną na malym lcd. technike mam dowolna. Robie animacje wykorzystujac vray. Własnie mysle o stereo - poki co ogolnie tylko uchwycając temat. mam już ten skrypt, stereocam modifier , wiecie moze z jakim typem kamery będzie dobrze wspolpracowac stereo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa swietnie! :) tylko teraz moje pytanie takie, czy technika anaglificzna czyli okulary z czewonymi i cyjanowymi szkielkami , wyklucza te kolory z animacji? jesli tak to troche problem.. to oznacza ze rzeba bedzie animacje zrobic bez tych kolorow? jesli to bedzie dalo sie obejsc bez uzych kombinacji programowych to jaka technika, jakimi programami ?

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności