Skocz do zawartości

Jak poprawnie wyexportowac PDF-a - problem ze skala.


syjon

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc;

 

Mam problem ale mam tez nadzieje, ze mi pomozecie :) :

 

Robie plansze w Photoshopie, po czym:

-zapisuje ja jako pdf

-zapisuja ja jako jpg aby w innym programie przerobic na pdf-a

-drukuje witualna drukarka, ktora zapisuje mi plik jako pdf

 

W kazdym z tych przypadkow po otworzeniu pliku w acrobacie plansza wyglada zle :( Tzn. w Photoshopie mam szerokosc 1500pix, a w acrobacie 1500pix (na oko) to skala 66%, jak wezme skalowanie na 100% to plik nie miesci mi sie na monitorze- jest tak szeroki :|

 

Dlaczego acrobat zmienia skalowanie? Dlaczego tak trudno wyexportowac poprawna skale? i Co wazniejsze: jak to zrobic? Chce po prostu aby acrobat otwieral mi plik domyslnie w skalowaniu 100% i, zeby byla to skala z photoshopa- czyli 1500pix na szrokosc, dlogosc tez taka sama ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ok you made my day. Masakra. PDF reader to nie jest program do podglądu bitmap tylko podglądu dokumentu. wyświetlany tam wymiar zależny jest od wielkość pikseli okna dokumentu i/lub liczba DPI ustawiona w dokumencie przy eksporcie (pobierane z pliku psd). Jak ma konwertować to bierze tez pod uwagę dpi jakie podaje mu monitor. Anyway, wyswietl sobie jpega irfanViewerem a nie pdf readerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli musze jeszcze wziasc pod uwage dpi. Ile\jak to ustawic aby skala sie nie zmieniala?

 

Poza tym: musze zaprezentowac ok 5 jpgow 1500x10000 pix. Masz jakies lepsze rozwiazanie niz upchniecie tego w 1 plik pdf?

(obrazki sa tak duze, ze tworzy sie z nich .psB, czyli format, ktorego 'nie da sie w nic zamienic'- trzeba te pliki dzielic, np. na 5 miejszych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności