Skocz do zawartości

Jak najkorzystniej połączyć dwa komputery do pracy z 3ds'em


Xwodred

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem laikiem w tym temacie.

 

Do tej pory pracowałem na jednym komputerze i teraz chciałbym to zmienić. Mam dwie praktycznie takie same maszyny połączone routerem. Moje pytanie brzmi: Jak je najlepiej połączyć, gdzie trzymać materiały, gdzie pliki 3ds tak aby móc bez problemu renderować na 2 komputerach, czy pracować na plikach dwg. Obecnie są w tej samej grupie domowej, jeden komputer udostępnia cały dysk ale pracując na na tym dysku z drugiego komputera (np. zapisując plik dwg) zamula oba. Co mogłem zrobić źle? Firewall wyłączony na obu. Oba komputery są używane w takim samym stopniu. Odpowiadając pamiętajcie - jestem zielony jak ogórek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak naprawdę to w momencie kiedy puszczasz render to na obu maszynach powinieneś mieć materiały, pliki, IES-y i inne cuda dokładnie w tych samych miejscach. Czyli np. na Komputerze A na dysku D: masz katalog projekt/ to taki sam powinien być na Komputerze B na dysku o takim samym oznaczeniu i w tak samo opisanych katalogach. W przeciwnym wypadku bardzo prawdopodobne że podczas renderu pogubi Ci tekstury i cała praca na marne. Podobno jest możliwość by 3ds sam udostępniał wszystkie potrzebne pliki dla drugiej maszyny ale jak pracujesz na dużych teksturach i komputer A ma renderować i jeszcze wysyłać tekstury na Komputer B . . . to może to Ci jeszcze bardziej spowalniać.

 

A co do zamulania. Bardzo możliwe, że masz wolne dyski, wolną sieć albo plik na którym pracujesz zajmuje już parę megabajtów i dlatego tak muli podczas zapisywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że po zrobieniu modelu i nadaniu tekstur muszę przegrać wszystko na drugi komputer? co gdy takich komputerów bedzie 5,10 - naprawdę nie ma na to sposobu?

 

Dzięki za odpowiedź. Popróbuje jeszcze z tą siecią, bo dyski są szybkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy caly osprzet masz na 1Gb (karty, router/switch i czy kable sa odpowiedniej jakosci).

 

co do samego setupu to IMO udostepmnianie folderow i ich mapowanie to najlepsze rozwiazanie. jedyny problem jest taki ze jesli mamy juz projekty ktore sa rozpoczete "lokalnie" to troche moze zajac przelinkowanie textur i innych plikow na sciezki sieciowe ale mozna to w miare szybko zrobic Asset Tracker'em.

Jesli pracujesz nad duzymi scenami i spora iloscia plikow to mozna pokusic sie o dedykowany sieciowy serwer plikow (NAS)

 

kopiowanie/synchronizowanie danych w takim zastosowaniu to rozwiazanie na ktorym mozna sie szybko przejechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do textur, to wystarczy przy wysylaniu z Backburnera wlaczyc opcje Include Maps. Wtedy wszystkie mapy lokalne zostana spakowane i wyslane wraz ze scena na jednostke liczaca.

 

A co do reszty to mapowanie udostepnionych dyskow jest jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony powiem jak ja to miałem zrobione.Komp główny na nim pracowałem i miałem tekstury,zmapowany dysk z projektami i teksturami (teksturując podpinając proxy itp.należy pamiętać żeby korzystać z dysku sieciowego tzn litery zazwyczaj X,Y,Z do ścieżek a nie C,D,E).Drugi komputer służy tylko do renderowania.Tzn na nim nie masz nic oprócz maxa i renderera ( w moim przypadku vray DR spawner)nw tym komputerze mapujesz dyski sieciowe analogicznie jak na kompie głównym.Teraz połączenie komputerów,przy dwóch komputerach może to być kabel crossowany,przy większej ilości switch.Karta sieciowa koniecznie 1Gb.W sumie chyba to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności