Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie Orbit SubObject i Pan View


Gość DeVrise

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DeVrise

Witam

Mam pytanie odnośnie obracania viewportu podczas modelowania. Możliwe że podobne pytanie gdzieś było ale nie wiem co wpisać żeby znaleźć podpowiedź. Przeszukałem google próbując wpisywać różne rzeczy ale też nie trafiłem na odpowiedź.

 

Podczas modelowania wchodzę w Editable Poly > Sub-object level: Polygon > Edit Geometry > Create

Mam dość skomplikowany obiekt i podczas tworzenia polygonu nie widzę wszystkich wierzchołków, czy mogę po oznaczeniu kilku wierzchołków użyć jakość Orbit SubObject i Pan View tak żeby dostać się do następnych nie przerywając działania narzędzia Create ?

 

Ogólnie czy można jakoś przemieszczać się po scenie nie przerywając działania jakiegoś narzędzia ? Możliwe że to głupie pytanie ale sprawia mi to spory problem a w googlach nie mogę nic wygoglować.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość DeVrise
Ukryj polygony blokujące widok.Albo subobject border i cap zamiast ręcznego tworzenia polygona.Albo alt+x - włączasz przeźroczystość obietu.

Tak robię do tej pory ale czasem przy dużych połaciach terenu wierzchołki nie mieszczą mi się na ekranie.

 

W maxie 2013 można obracać viewport bez przerywania działania narzędzia.

Muszę sprawdzić.

 

Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DeVrise
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale możesz naciskać "I" wtedy ekran centruje się na kursorze. Nie ocenione jak dla mnie gdy się używa cuta albo create właśnie a trzeba ciąć coś z bliska.

 

Pozdr

 

Bardzo dobrze zrozumiałeś. Nie jest to to samo co obracanie viewportem ale sprawdza się dobrze i razem z alt+x pozwala praktycznie na pracę z bliska i przesuwanie ekranu.

 

Dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DeVrise
Obracać też możesz ale zamiast ctrl+r - alt + scroll mouse. Jeśli dobrze kojarzę to nie przerywa narzędzia.

 

Niestety ale przerywa tak samo jak wciśnięcie samego scroll na myszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności