Skocz do zawartości

Przywrocenie Toolsa z dokumentu


kitamo

Rekomendowane odpowiedzi

Przez zmeczenie pozno w nocy podczas pracy nad sculptem zapisalem wszystko jako Document, jest mozliwosc przywrocenia sculpta z takiej formy, bo na chwile obecna nie jest to w ogole edytowalne :/

 

Ok, teraz widze juz jaka roznica jest miedzy dokumentem a toolsem w zapisie :) 2.5d vs 3d.

Coz zaczynam od nowa :D

Edytowane przez kitamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Siema. Ogólnie nie ma opcji odzyskać toola z dokumentu bo ten jak już pewnie się dowiedziałeś to tylko pixele z dodatkową informacją o ich głębokości.

 

Tak czy siak zawsze jest sposób żeby coś tam z dokumentu odzyskać. Jakiś czas temu mój znajomek miał podobny problem i w zScripcie napisałem prościutki plugin który odzyskuje część modelu. Plugin robi model z tego co widać na dokumencie. Wszystko zależy jak został umieszczony tool, jeśli umieściłeś go frontalnie i bez perspektywy to da się odzyskać prawie cały przód modelu, w innych wypadkach można spróbować, może jakiś detal odzyskasz żeby go użyć w nowym modelu.

Wrzuć ten pliczek z zipa w załączniku do katalogu \ZBrush\ZStartup\ZPlugs. Po uruchomieniu zetki i załadowaniu twojego dokumentu w menu ZPlugins znajdziesz paletę mRestore3d. Tam kliknij najpierw guzik z najwyższym numerkiem, daje on najlepszą jakość wygenerowanego modelu ale jest spora szansa że wywali ci zbrusha. Daj mu kilkanaście sekund, jeśli padnie to spróbuj z 512, jak coś to ostatni 256 powinien zatrybić nawet na atari. Jakby wszystko się nie powiodło to daj znać to naprawie skrypt.

Jak zrobi ci model to go ustaw bokiem i przeskaluj jak trzeba transposem, potem Dynamesh (tutki są na stronie pixologic) na wysokiej rozdzielczości i masz połówkę modelu.

 

Plugin powstał z myślą o ludziach którzy zaczynają zabawę zetką (bo reszta już nie popełnia tego błędu z zapisem dokumentu :P) ale jakbyćś chciał się dowiedzieć co dokładniej robi to googlaj GrabDoc oraz Make3D. Przydatne funkcje.

mRestore.zip

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie. Skrypt w istocie dziala, lecz moj obiekt byl tak umiejscowiony ze wystawal poza obszar roboczy wiec niewiele mi to daje :)

Jest to dla mnie surowa nauczka i bedzie procentowala w przyszlosci :) Obiekt zrobilem od nowa, wyszedl nawet lepszy niz sie spodziewalem. chcialem ogolnie wiedziec czy jest to mozliwe i widze ze poniekad jest :) moze skrypt sie kiedys przyda jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt może się przydać jak zamierzasz namalować sobie na dokumencie jakąś ilustracje i zamienić ją na płaskorzeźbę w 3d. :)

 

To fakt, czasem lepiej zrobić od nowa, ja jestem fanem tego żeby zostawiać stare rzeczy i robić nowe. Dużo bardziej rozwojowe. Jak dłubie tylko dla siebie to czasem zdarza mi się w ogóle nie zapisywać pracy, ćwiczenie, osobisty fun. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności