Skocz do zawartości

MODO Ruch kamery po okręgu


Anabell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono.

 

Mam taki problem: chciałbym zrobić ruch kamery po okręgu względem środka układu (żeby cały czas patrzyła na jeden punkt). Ustawiam środek (Action Center>Center>Origin), obracam ręcznie kamerę, na podglądzie jest dobrze. Niestety, kiedy włączam podgląd animacji, kamera obraca się względem własnej osi, a nie zględem wcześniej wyznaczonego środka. I nie mogę dojść, gdzie to można zmienić.

Zapewne rozwiązanie jest wielce proste, jednak siedzę nad tym już jakiś czas i nic.

 

Ma ktoś może jakiś pomysł, co z tym zrobić?

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

A.

Edytowane przez Anabell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z animacją to ja niewiele miałem wspólnego, ale taką jedną podpowiedź mogę Ci dać:

W Modo Action Center i Pivot Point są rozdzielone. Ustaw na środku Pivot Point(na numerycznej 7 lub 6 - ewentualnie PPM na Items nad Viewportem) I powinno być git:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak. Zgrupuj sobie kamere. Wewnatrz grupy mozesz sobie suwac kamera w tyl czy jak tam pasuje. Grupa(czyli poziom wyzej ) bedzie mial center zawsze w 0 0 0. Animuj rotacje grupy. Fin.

Uzu

 

A jesli chodzi o action center to tak jak nazwa wskazuje sa to action centres, tymczasowe okreslenie centrum dzialan. Cos jak tool.

Zeby ewentualnie kombinowac ze stalym centrum i pivotem to trzeba przejsc d otrubu edycji pivot/center odpowiednio pod klawiszami 6 i 7 (normalna klawiatura, nie numeryczna). Zaznaczyc lassem czy pacnac kursorem i suwac. Ale ze zgrupowanie mkamery jest prosciej i szybciej:). Of koz zalezy tez co i jak i w ogole ale na to co opisales powinno styknac:)

Edytowane przez uzumakishadow
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

wielkie dzięki za porady! UZU - o to właśnie chodziło :)

Swoją drogą, to na tle innych programów, jest to ciut mało logiczne i skomplikowane. Lub ja mam tylko takie wrażenie.

 

Jeszcze raz dzięki,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności