Skocz do zawartości

Vray czarne materiały


Wania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam vraya 2.2 i maxa 2012. Wszytsko działa dobrze poza wyswietlaniem materiałów. Zamiast kul pokazujacych materiały mam zwykle czarne kwadraty jako miniaturki. Oczywiscie ustawiłem vraya jako material editor w render setup, kiedy zmienie na Scanline renderer to wysiwetlaja sie standardowe materialy ale te vraya'a dalej sa czarne. Nie mam pojecia czy to jest wina ustawien programu, kompa, karty graficznej czy czego...prosze o pomoc.

 

Posiadam windowsa 7 x64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

aby sie wszytko poprawnie wyswietlało nalezy ustawic w Render setup - cammon- asigne rendere vraya jako renderer a takaże zaznaczyc material vray a takize zaznaczyc jako activ shade vray RT . Nastepnie w Customize opcja Custom UI and Defaults Switcher ustawiasz w taki sposób: okno po lewej wybierasz max / vray okno poprawej taka kolorystyka jak ci odpowiada =. PO ustawieniu max bedzie prosił o reset nalezy go ponownie uruchomic. Jesli to nie pomoze to w takim razie zapewn masz lewego vraya ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginala. Opcje o ktorych wpomniales usawiam na rozmaite sposoby i materialy dalej sa czarne. Problem jest napewno gdzie indziej.Gamme mam na 2.2 tak jak powinno byc. Zamienialem graphic mode, w start>autodesk>3dsmax 2012>change graphic mode na rózne opcje i takze nie pomogło, przeinstalowywałem kilka razy. Mam karte graf. nvidia GT 540M ale jak zmienilem na zintegrowana to efekt byl ten sam wiec to nie przez nia. Moze to przez jakies sterowniki?

 

Moge jeszcze dodac ze jak jako material editor dam vray adv. 2.20 to wystzkie materialy sa czarne, natomiast jezeli jako material editor ustawie vray RT 2.20 to niektore ze standardowych materialow i z materialow vraya sa dobrze wyswietalne..

 

wyglada to mniej wiecej tak:

3dmax.pnghttp://imageshack.us/photo/my-images/215/3dmax.png/

Edytowane przez Wania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadowsexpe: nigdy w zyciu nie ustawialem vray RT ani nie robilem Custom UI vrayowskiego i vray mi wszystko poprawnie wyswietla w material editor.
A ja juz sie spotkałem z tym ze własnie takie cudaki robia sie Co do vray Rt to zaznczyłem ze to nie ma nic wspolnego z materiałami i zeby tylko go właczyć i nie Customize tylko w assigne renderer aczkolwiek juz widziłem patent o którym pisze nasz kolega. I nadal bede sie upierał ze przyczymna jest nieorginalny vray bo własnie taki cud jak zamiana o której pisze Wania robi sie po instalacji lewego vraya. Ustawienie w customize Vraya powoduje zautomatyzowanie niektórych funkci to samo sie tyczy jak tam sie przypisze mentala

 

Wania gdzie jest napisane ze gamma na 2,2 to jest przymus? ale tak ogólnie parametr ten nie ma nic wspolnego z wyswietlaniem nieprawidłowym materiałow od vraya jak takze nie ma na to wpływu karta i jej sterowniki. Tylko piracka wersja vraya daje taki super patent

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie specjalnie klocic z toba o ty czy mam pirata czy nie, wiec sobie odposc ten bezsensowny wątek. Bardzo duzo ludzi ma ten problem i jest bardzo duzo sposobow na jego rozwiazanie, tylko problem w tym, że zaden z nich mi nie pomaga. Nie wiem tez czy ta gamma ma jakis wplyw czy nie bo sie na tym nie znam aczkolwiek jednym z podawanych rozwiazan na angielskich forach jest wlasnie ustawienie odpowiednie tej gammy i ludzie mowili ze im to pomaga..ale to tez nie jest wazne.

 

Co do karty i sterownikow to zasugerowalem to poniewaz na innym forum ktos napisal ze zainstalowal tego samego maxa i vraya na innym kompie i bylo wszystko okej, wiec cos moze byc na rzeczy. Ale jeżeli ktos pisze tu tylko po to żeby mi udowodnic że mam pirata to fakycznie moze to byc zaden argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wania piszesz ze sie nie znasz i nastepnie podajesz absurd ze ustawienia gammy na parametr 2,2 ma zniwolowac to ze masz bład w programie sam raczysz opisywać swój problem ze po zamianie z vraya jako odpowiedzilnego za materiały na activ sheder jakim jest vray Rt wtedy zaczynaja ci sie wyświetlac materiały to co z tym wspolnego ma wspołczynnik gamma odpowiedzialny w uproszczeniu za jasnosc, w jakiz to cudowny sposób ma miec wspolnego z błedami w oprogramowaniu. A skoro takze chesz wmaiwć ze na to ma takze wpływ sterownik twojek karty to znowu sijesz cherezje. Najprosciej mówic jesli pozostałe parametry innych rendererów ci wyswietla poprawnie to napewno nie masz problemów z karta ani z jej oprogramowaniem. A traf chcział ze kilku moich znajomych którzy nie pracuja zawodowo z maxem i nie stac ich na zakup vraya na potrzeby zabawy i nauki własnie ma dokładnie ten sam problem posiadajac nieorginalnego Vraya przy np wersji studenckiej maxa. Także sorry ale nie wpieraj ludziom którzy pracuja od ilus lat z maxem kwadratowych jaj szczególnie ze radosnie okresliłes ze sie nie znasz zreszta udowodniłes to jasno tekstem na temat wspołczynnika gamma. Nie wiem czy raczyłes zauwazyć ze twoje wiele osób posiadajacych ten problem jakos nie odzwierciedla tego na tym forum

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wania piszesz ze sie nie znasz i nastepnie podajesz absurd ze ustawienia gammy na parametr 2,2 ma zniwolowac to ze masz bład w programie sam raczysz opisywać swój problem ze po zamianie z vraya jako odpowiedzilnego z materiły na activ sheder jakim jest vray Rt wtedy zacynaj ci sie wyświetlac materiały to co z tym wspolnego ma wspołczynnik gamma odpowiedzialny w uproszczeniu za jasnosc ma miec wspolnego z błedami w oprogramowaniu. A skoro takze chesz wmaiwć ze na to matakze wppływ sterownim twojek karty to znowu sijesz cherezje. Najprosciej mówic jesli pozostałe parametry innych rendereów ci wyswietla poprawnie to napewno nie maz problemów z karta ani z jest oprogramowaniem. A traw chizła ze kilku moich znajomych którzy nie pracuja zawodowo z maxem i nie stac ich na zakup vraya na potrzeby zabawy i nauki własnie ma dokładnie ten sam problem posiadajac nieorginalnego Vraya przy np wersji studenckiej maxa. Także sorry ale nie wpieraj ludziom którzy pracuja od ilus lat z maxem kwadratowych jaj szczególnie ze radosnie okresliłes ze sienie znasz zreszta udowodniłes to jasno tekstem na temat wspołczynnika gamma. Nie wiem czy raczyłes zauwazyć ze twoje wiele osób posiadajacych ten problem jakos nie odzwierciedla tego na tym forum

 

ojojoj... okej kolego, dzieki za pomoc.

 

Macie jakies pomysły? Moze ktos zna kogos kto sie na tym zna i moglby mi podac jakies namiary wtedy skontaktowalbym sie bezposrednio, bo siedze nad tym drugi dzien i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle siedzisz i jakos nie pomogły madre rady na innych super forach to sadzisz ze tu ci ktos poradzi na to ze nie masz orginalnego oprogramowania, poszukaj sobie innej wersji i sprawdź czy tez bedzie robił taki cud przecierz w internecie jest wszytkiego bez liku ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze troche ochłonałes ale dalej nie wiem czemu jestes taki złośliwy i impertynencki.

Własnie o to chodzi ze żaden sposob ktory pomaga innym (nawet twoim kochanym piratom), nie pomaga mi.

Jestem prawie pewien ze nie chodzi o ustawienia maxa czy vraya, a żeby sie upenic sprobuje jutro zainstalowac wszystko tak samo na komputerze brata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do ciebie dociera ze nie jestes odosobniony z tym problemem i nawet jak masz orgimał to moze dostałes z jakis błedem który wyskakuje jak przy piratach sam swojej dziewczynie siedziałem kilka godzin i wojowałem z takim patentem dokładnie identycznym jak u ciebie tylko na max 2013 skonczyło sie na zainstalowaniu wersji licencjonowanej która poiadałem , sprobuj odinstalowac vraya a potem przetrzepac rejestry ze wszytkiego co vray mógł zostawic. Sprzet tu naprawde nie odgrywa roli jesli chodzi o materczyli ogólnie rprblemy z wyświetlaniem iały i ich wyświetlanie. Mógłbys uwazac ze jest to wina sprzetu gdyby nitrous czyli silnik graficzny nowych maxów ci źle działał ale to by sie objawiało w inny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem rozwiaznie i nawet sie nim z toba podziele:}

 

Wszytkie te zmiany ktore wprowadzalem, zeby to naprawic nie przynosza efektu dopoki nie kliknie sie w edytorze mat. prawym na puste pole>additional options>clear preview thumbnail cache. Czyli trzeba wyczyscic pamiec podreczna tych miniaturek i odrazu jest efekt i zadne inne resetowanie maxa, reinstalowanie go nic nie daje. Taki banał a nikt nigdzie o tym nie wspomnial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności