Skocz do zawartości

Zestaw PC: RACK render nodes


grzegerz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zagwozdkę. Mam w planach zaopatrzenie się w "małą" render farme tyle że chciałbym by była estetyczna i funkcjonalna. Mianowicie chcę złożyć szafke z render nodami, około 5 na początek.

coś w stylu tego przedstawionego na obrazku:

Rack2.jpg

 

Konfiguracja to najpewniej i7, i 24-64 GB ramu im wiecej tym lepiej, tyle że nie wiem jaka obudowa by była najlepsza i jakie płyty głowne, pytałem się juz w paru miejscach i zadnek konkretnej odpowiedzi nie dostałem.

 

Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie mi powiedziec jaka obudowa i jaka do niej płyta głowna była by najlepsza by można wszystko było upakować i by było wydajne?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez grzegerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mam nadzieję, że nie zamierzasz siedzieć obok tej szafy.

To są obudowy 4U - najcichsze ze względu na duże wiatraki - mieszczą się duże.

Ale jak zastosujesz serwery 1U lub 2U licz się z około 10-12 wysokoobrotowych turbin do przewietrzania oraz podobnego typu na procesorach bardzo ale to bardzo głośnymi - na każdy serwer. 4 serwery x 12 turbin = 48 wyjców - do tego po 2 do 4 na każdy zasilacz. Zasilacze przy przegrzaniu dodatkowo uruchamiają swoje 2 do 4 turbinek :)

Z obudów 4U to w zasadzie masz codegen +/- ponad 3 stówki i możliwość stosowania standardowego chłodzenia (sam mam 4 sztuki) ze względu na kieszenie 5,25

Szafa ZPAS i masz solidną i stabilną szafę ze szklanymi drzwiami. Możesz też u nich kupić organizery, półki itp

Cały osprzęt typu rack jest generalnie bardzo drogi.

Przy zakupie KVM zwróć uwagę na kable by nie trzeba było stosować jeszcze przejściówek. Klawiatura i mysz PS więc sprawdź dostępność złączy na płycie.

Przy powiedzmy 4-6 maszyn w szafie zgrzejesz ją szybko i wszystko zacznie się zatrzymywać. Chyba, że masz chłodzenie lub zrezygnujesz z np bocznych ścian. Same wiatraczki na suficie nie pomogą. Potrzeba jest klima by pracować z zamkniętymi szafami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda , miałem okazje montować taką szafę , co prawda jako serwer sieciowy ale zawsze. Im mniejsza obudowa tym większy hałas. Nawet tak dobre jednostki jak BOxX wyją niesamowicie. Wiec jak dbasz o ciszę w pomieszczeniu to polecam większe obudowy. Ja bym stawiał płyty Tyan ale to drogi sport, pózniej z tego co słyszałem ( mogę sie mylić! to dobrze wypadają assusy - tak wiem komercyjne ale kolega z serwisu mówił ze nie wracają do niego assusy i maja sporo możliwości przy rozsądnej cenie więc to jakiś znak ( a składał pare maszyn do grafiki 3d w przeciągu ostatniego roku ) ) krótko mówiąc im bardziej upakujesz tym drożej i głośniej wyjdzie. Miniaturyzacja kosztuje :) - nie zawsze to idzie w parze z rozsądkiem i rachunkiem ekonomicznym.

 

 

 

Aaa i do tak dużych szaf można zakupić klimatyzację :) a przynajmniej można od tylu zamontować rurę i dołączyć ja do wylotu komina wentylacyjnego i nieco ochlodzic całość nam ten numer sie udał ) trzeba do tego filtry itp ale zawsze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności