Skocz do zawartości

Transparency


GrafMax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pletwa grzbietowa powinna byc poszarpana- dalem maske w refract IOR= 1 i wyszedł taki badziew, o ogonie to juz nie wspomne i jeszcze ta czasna plama na dole nie wiem skad sie wyczarowala nagle. Kto mi pomoze? :/ SansSerif wiesz moze co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co jest nie tak. Tło tej sceny to po prostu sfera z odwruconymi face'ami do środka. Wyłączełem w Proporties sfery "visible to reflection/refraction" i tym sposobem v-ray renderował w miejscu gdzie jest przeźroczysto mapę HDRI a nie niebieską sferę.

Problem polega na tym, że gdy włączam "visible to reflection/refraction", to scena jest tak ciemna ze nic nie widać, po prostu jest czarno. Próbowałem zwiększac multiplier w "first diffuse bounce" ale jak sie pewnie domyslacie efekt nie był, delikatnie mówiąc, zadowalający - cała scena zrobiła sie niebieska od tej sfery, to samo sie działo jak zwiekszałem multiplier swiatła. Jak to ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vray można ustawić inne tło dla odbić i refrakcji (jeżeli masz jakąś starą wersje vraya to niestety tego nie ma). Ustawia się to w tej samej rolecie co kolor nieba. A jezeli chodzi o materiał można przecież skorzystać z maxowego. Odpadnie wtedy problem opacity i specular.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności