Skocz do zawartości

Kolory


Azazel Yamato

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosto z mostu- z photoshopem się dopiero bawię i odkrywam różne jego funkcje, jak dotąd rysowałem tylko na kartce długopisem, zrobiłem takie coś http://www.digart.pl/zoom/7134954/Tester.html moj królik doświadczalny, proboje rysować jak to robią na speedpaintach :D chciałem zrobić tak jak ten facet

bo widzę, że on sobie tak najpierw na czarno biało zrobił i rach ciach później kolory doda, nie mam pojęcia jak to zrobił. Proszę o podpowiedź, fajnie by było jak by mnie nikt nie olał :). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Robisz następną warstwę, zamieniasz blending mode na "overlay", "multiply" czy "color" i malujesz na niej kolory.

Szczerze mówiąc oradzałbym taki sposób malowania, dopóki się uczysz.

To jest patent który zwalnia cię od myslenia o walorze/kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) No właśnie w tym problem, że u mnie cienko z kolorami a od czegoś trzeba zacząć :) mimo wszystko tą techniką można fajne rzeczy wychodzą, tego samego gościa

jeszcze raz dzięki zaraz zobacz co mi sie uda tym wyczarować, jako coś mi się przypomni to jeszcze będę podbijał . PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to znaczy :D zaczynam dosłownie od zera. Bardziej mi zależy właśnie na końcowym efekcie.

W takim razie powinno ci zależeć bardziej na samej nauce.

Na początku nie licz na super efekty - skoro zaczynasz od podstaw -zacznij od podstawowych ćwiczeń.

Jeśli nie będziesz umiał poprawnie namalować gruszki czy jabłka - nie licz że ci wyjdzie z jakimś demonem czy inym skomplikowanym przedmiotem.

Czarno białe czy dwukolorowe studium jest dobre jako tzw. value study.

Ale - w mojej opinii - podmalowywane overlayem czarnobiałe szkice są dobre jako - właśnie szkice.

Jak naszkicujesz - jedziesz normalnie kolorem.

 

A jak się nauczysz już przynajmniej podstaw to myśl o końcowym efekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności