Skocz do zawartości

Rendering włosów problem


Jaro110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, jestem początkującym w renderowaniu i modelowaniu w C4D, ale można powiedzieć, że sam sobie w miarę radzę, metoda prób i błędów. Mam problem, korzystam z C4D R13 64 bit i chce wyrenderować widok zewnętrzny, mam zrobiony model, ustawiłem sobie między innymi w ustawieniach renderingu belkę efekty fizyczne i teraz chciałem wyrenderować sobie trawę, ustawiam sobie na sześcianie futro i automatycznie pojawia mi się belka rendering włosów, niby wszystko ok, ale render nie widzi trawy, z tego co zauważyłem trawa renderuje się wtedy gdy mam efekty fizyczne wyłączone i włączony antialiasing, czy jest możliwość wyrenderowania trawy(opcja futro) z włączonymi efektami fizycznymi???

 

Pozdrawiam Jaro110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no właśnie z hair umiem robić, działa to także z efektami fizycznymi, ale jest bardziej czasochłonne niż opcja "futro", ale dzięki, poradziłem sobie w inny sposób, zacząłem używać vray'a :) ale mam teraz inne pytania, ale do vray'a i do modelowania (wiem, że wakacje, no ale to jedyna szansa żeby się czegoś nauczyć w tym programie, może ktoś z nudów zajrzy :))

 

1. Vray - używam światła, jako dome light i w light dome ustawiam sobie światło HDRI i do tego jeszcze infinitie light kierunkowe jako słońce i odznaczam sobie aby nie było widać tego hdri jako background i teraz mam pytanie, jakie są sposoby ustawienia swojego background(tzn. np. jakieś niebo) próbowałem przez ustawienia renderingu w environment, zwiększyłem multiplor, ale i tak nie działa. Jest jakieś inny sposób? albo może ja coś źle robię?

 

2. modelowanie - czy jest jakiś sposób żeby noża użyć do wycięcia łuku, albo jakoś spline połączyć z obiektem, żeby łuk uzyskać? Np. robię ulicę i chcę zrobić zakręt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do V-ray'a ... nie odpowiem ci wprost, musiałbym mieć twoją scenkę i ustawienia bo według tego co napisałeś to niebardzo można coś wydumać. Natomiast w kwestii 2. można ten problem rozwiązać na wiele sposobów, np obiekt - obiekt, obiekt + obiekt

masz narzędzia które pozwalają na różne drogi modelowania.

Jeśli mi8ałbym robić drogę ... oczywiście zalezy jak miała by ona wyglądać to zrobił bym to z poligonów i naciągając (Extrude) krawędzie alabo punky uzyskał taką formę jaka mi odpowiada.

Np rysujesz splajny (prawa i lewa krawędź drogi) ustalasz ilośc punktów na każdej z nich i bridge'ujesz sobie obie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić splajna na długości drogi i pociągnąć nim kształt/przekrój drogi (Sweep NURBS)? Wszystko w pełni non stop edytowalne, można powiedzieć nawet proceduralne prawie. Zrobisz wzniesienie, zakręt, pochył. Wykrawanie/boolean to najgorszy sposób przy tak prostym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności