Skocz do zawartości

Pogrubienie splajta - da rade?


cros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest możliwość pogrubienia splajta?

Chodzi o to, że tworząc ze splajta jakieś obiekt przy użyciu lathe nurbs, ścianka takiego obiektu ma grubość 1 px, a chciałbym mieć możliwość ustawienia tej grubości. Próbowałem wrzucić pierw splajta do sweep nurba, aby go pogrubić, splajta pogrubia, ale nie da się już wrzucić tego do lathe nurba - bo nie jest to już splajt :/

Wiem, że do tworzenia takich obiektów równie dobrze można użyć loft nurbs i wtedy mam możliwość ustawienia tej grubości, ale narzędzie lathe nurbs jest łatwiejsze i szybsze do tworzenia takich figur, więc wolałbym przy nim pozostać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Witam, czy jest możliwość pogrubienia splajta?

Chodzi o to, że tworząc ze splajta jakieś obiekt przy użyciu lathe nurbs, ścianka takiego obiektu ma grubość 1 px, a chciałbym mieć możliwość ustawienia tej grubości. Próbowałem wrzucić pierw splajta do sweep nurba, aby go pogrubić, splajta pogrubia, ale nie da się już wrzucić tego do lathe nurba - bo nie jest to już splajt :/

Wiem, że do tworzenia takich obiektów równie dobrze można użyć loft nurbs i wtedy mam możliwość ustawienia tej grubości, ale narzędzie lathe nurbs jest łatwiejsze i szybsze do tworzenia takich figur, więc wolałbym przy nim pozostać.

 

Pozdrawiam

 

O ile wiem to z definicji splajn jest jest krzywą bezwymiarową w temacie grubości. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale odkąd mam do czynienia z programami 3D nigdy nie słyszałem żeby było to możliwe. Grubość ścianek możesz jedynie zmienić nadając grubość/przekrój obiektowi który do splajna przypisujesz a nie splajnowi. W twoim przypadku -[ATTACH=CONFIG]87083[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]87084[/ATTACH] jeśli nie wiesz co znaczy LATHE - tworzenie obiektów przez obrót splajna wokół osi. Czyli jedynym sposobem na stworzenie grubej ścianki jest utworzenie odpowiedniego splajna który potem obracając wokół osi utworzy ci bryłę.

I to chyba wszystko w tej kwestii.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności