Skocz do zawartości

Stacja pod grafikę do 7000 PLN...


Gość switch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam podzespołów do komputera stacjonarnego, którego przeznaczeniem byłaby praca w AutoCAD, 3DS Max, PS5, rendering grafiki 3d. Jestem na ostaniem roku studiów architektonicznych i jest to wydatek na lata (z myślą o przyszłej pracy). Dobrze byłoby gdyby koszt skrzyni i monitora zmieścił się w kwocie 7000 PLN. Prosiłabym o ewentualne sugestie przy wyborze optymalnych podzespołów :) Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

Proponowany zestaw za około 7000 PLN, proszę o rady...

płyta główna: Płyta główna MSI X79A-GD65 (8D) 968,01 pln

LUB

Płyta główna MSI X79A-GD45 (8D) 781,60 zł

procesor: Intel Core i7-3930K 2400 pln

chłodzenie:Noctua NH-D14 - LGA2011 342,00 pln

dysk operacyjny: Samsung 830 MZ-7PC128 128 GB 550 pln

pamięć: 2x Kingston KHX1600C10D3B1K2/16G 670 pln

zasilacz: Be Quiet! BN199 484,27 pln

karta graficzna: Zotac GeForce CUDA GTX560Ti 2GB 939,01 pln

LUB

Gigabyte GTX570 1280MB 1163,01 pln

LUB

EVGA GeForce GTX 660 Ti 2GB 1199,00 pln

obudowa: Corsair Carbide Series 500R Mid-Tower Gaming Chassis 416,01 pln

Edytowane przez switch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to zgubiłeś monitor :) jeśli to zestaw na lata to bierz GD65, masz 8 banków na ramy więc kupujesz 4x4gb, a w przyszłości możesz wsadzić kolejny taki zestaw za 375 zł http://www.x-kom.pl/p/73755-pamiec-ddram3-kingston-16384mb-1866mhz-hyperx-genesis-xmp-cl9-4x4096.html musisz poszukac może gdzies są taniej, pierwsze lepsze wkleiłem, grafika wydaje mi się że Gigabyte gtx570 to najlepsze rozwiązanie, obudowa wygląda ok, powinna wszystko pomieścić, nie mam pewności co do zasilacza, ja mam niemal identyczny zestaw ale wziąłem 1000W z myślą o SLI http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=82657

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście lepiej brać ram gdzie są mniejsze timingi. Karty z serii 6 nie do końca dobrze współpracują z programami, choć mogło to się zmienić to jednak bardziej polecam 5, w szczególności kartę Asusa 570 Direct Cu II ponieważ ma solidne wykonanie i cichutkie chłodzenie, nawet po podkręceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę wziąć 660Ti bo w kompie będę miał stary zasilacz Corsair HX620 a 570 lubi być nakarmiona i mogłoby nie starczyć... niestety 660Ti na razie jest mniej wydajna ale mam nadzieję że z czasem programy nauczą się ją wykorzystywać, no bo muszą. A ten GTX w testach jest cichy i wydajny.

Ciekawi mnie dlaczego tak mało osób wybiera płytę MSI, a wolą sabertootha, skoro wydajność MSI jest wyższa, ma również klasę militarną a cena jest znacząco niższa...

 

ja zamiast noctuy na procka chcę dać BeQuiet! Dark Rock 2, a wszystko będzie w starej obudowie antec P180...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, 570GTX ma ok 550 watt, natomiast 660Ti ok 450watt. Płyty MSI nie cieszą się zbytnią popularnością ze względu na jakość wykonania, wygląd, może też być kwestia oc, choć przy tej cenie większość producentów spełnia swoje zadanie i nie słyszałem o problemach.

 

daj znać jak sprawdza się BeQuiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj płyta ta ma bardzo pozytywną opinię, pozatym z tego co pamiętam to dawno dawno temu MSI uchodziły za dobre płyty...

właśnie z 660Ti moja już lekko leciwa zasiłka powinna dać sobię radę, a przy 570 to wg. kalkulatora nie pociągnie już... zmartwiłeś mnie tą płytą...może jednak asus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności