Skocz do zawartości

Meshowanie particli z realflow bez pluginu


Pawelkos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do forumowych ekspertow od Hudego. Pytanie takie jak w temacie wlasnie. Czy da sie zmeshowac jakos particle z symulacji zrobionej w RF ale bez pluginu RF do Hudego ? Jesli tak to jak :) W razie odpowiedzi twierdzacej chcialbym prosic o instrukcje krok po kroku, bo dzis dopiero zainstalowalem Hudiniego no i tyle z niego wiem :]. Dodam tez ze szukalem juz pomocy u wujaszka google ale nic nie znalazlem. Z gory dziekuje za wszelka pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A o co chodzi z tymi pluginami, dlaczego nie możesz ich użyć? Poza oficjalnymi, istnieje zdaje się także zestaw Mike'a Story. Oprócz tego Houdini czyta Alembic, jest też plugin do pdc. Nie zajmowałem się nigdy RF, więc trudno mi podać szczegóły. Dla H. particle to dowolna chmura punków, nawet obj może być cząsteczkami, jeśli tylko możesz je tak zapisać...

 

powodzenia,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak mi sie wydawalo ze to Ty tmdag zachwalales szybkosc meschowania w Hudym i mialem nadzieje ze twoj udzial w watku. Problem w tym ze nie znam sposobu jak imporotowac *.bin z realflow do Hudiniego. Z tego co udalo mi sie znalezc w necie Houdini nie obsluguje natywnie tego formatu. W swoich poszukiwaniach natknalem sie na ten zestaw co podal SYmek, ale zdaje sie ze to pod linuxa a ja dzialem pod windows. Oczywiscie moge sie mylic ze Houdini nie obsluguje *.bin bez plugina z realflow, bo jak napisalem w pierwszym poscie dopiero co zainstalowalem Houdiniego i praktycznie moja wiedza na jego temat jest zerowa. Jesli tmdag znalazlbys chwilke czasu i chcialo by ci sie opisac jak to zrobic bylbym wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tmdag orientujesz sie moze czy ten plugin dziala z najnowasz wersja houdiniego? Gdyz plugin ten jest dostepny do poprzednij wersji a ja mam ta najnowsza. Po zainstalowaniu niby mam do wyboru realflow na shelfie ale wszysktie ikonki nie wygladaja jak powinny i ktorej bym nie wybral to wyskakuje mi komunikat o bledach. Czy to moze wina ze mam ta darmowa wersje Houdiniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności