Skocz do zawartości

Zestaw do 6-8 tys.


Soul Master

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu rozważam złożenie zestawu na przyszłe lata. Myślałem wstępnie o dysku ssd 256 gb, 32 gb z możliwością rozbudowy DDR3, 2tb dysk HDD, grafika nie wiem.

Rozpatrywałem również zakup DELL U2711, na razie z dwóch korzystać raczej nie będę.

W wyższych półkach niezbyt jestem obeznany, tak więc zwracam się do was z prośbą o pomoc.

Zastanawiało mnie jeszcze, czy opłaca się w zbliżonej cenie wybierać MacPro.

Zestaw do grafiki wektorowej i rastrowej (In Design, Ps, Illustrator), montaż wilmów AVCHD i after effect + 3ds max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Płyta ASRock Z77 EXTREME6, pamięć Corsair 16GB 1600 dual CMZ16GX3M4A1600C9 - to chyba wystarczy, później można dokupić kolejne dwie kości.

Procek 2600K ładnie się kręci od 4,6GHz to 4,9GHz stabilnie, proponuje dobre mocne chłodzenie(Uwaga na rozmiary, może zasłaniać 1 slot pamięci).

Obudowa? Cooler master 690 II Usb 3.0 - jestem bardzo zadowolony z tej puszki

Zasilacz Corsair min 750W, mimo że nie odpinanych kabli to wszystko ładnie można schować i nie przeszkadza w chłodzeniu.

Karta to już kwestia preferencji. EVGA ma bardzo dobrą opinie ze względu na gwarancje.

Sprawdź sobie zawsze opinie userów jak już zdecydujesz się na sprzęt. Na yt jest masa filmików o tym co w trawie piszczy.

To takie moje herezje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tobie bardzo floo za konretną odpowiedź. A tak z ciekawości jaką grafikę posiadasz?

I korzystając z okazji; co myślisz o zakupie dwóch LCD 27' i podpięcie pod hardware? Czy lepiej dobry 27/24'? W monitorach nie specjalizuję się zbytnio - dlatego pytam.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soul Master osobiście preferuje jeden monitor, przy dwóch o mało nie skręciłem karku. Choć mam często laptopa obok, to już troszkę inaczej, na fotelu robię pełny skręt tułowia :)

Monitor najlepiej, a taki który dobrze odwzorowuje kolory + dobrze mieć znajomego który ma kalibrator.

Po zakupie monitora, sprawdź zaraz czy działa prawidłowo, czy jest ostrość przy powiększeniu i nie fiksuje

 

Karta:

Asus geforce gtx 570 directcu ii 1.28gb ddr5 -> Uprzedzam, zajmuje 3 sloty, ale nie planuje SLI, choć płyta tego nie blokuje ;)

Wiatraczki pracują przy obciążeniu na 30-40%, to dobre chłodzenie i na karcie są niskie temperatury(ponoć zwiększa żywotność)

LINK:

 

a i dysk to faktycznie wystarczy na system 128GB + Backup, Dyski WD z serii black mają najmniej zwrotów i awarii wynikających z produkcji.

 

Po zakupie kompa przetestuj sprzęt w programach 3d i podgrzej wszystko na max. niech popracuje kilka godzin.

Masz zawsze kilka dni na zwrot wadliwego sprzętu.

 

Napisałem nico chaotycznie, ale może się co nie co przydać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w tej cenie da się zmontować coś na s 2011. W czerwcu złożyłem z ok 7500 komputer na i7 3930k, nie wiem jak teraz ceny wyglądją. Co prawda było to bez monitora ale jeśli zdecydowałbyś się na 4 rdzenie na tej podstawce to zaoszcżędziłbyś około 1000 a jednak masz chyba bardziej perpektywiczną platformę. Z tego co pamiętam na 1155 masz do 4 banków pamięci s 2011 oferuje do 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wyszła ok 7500 z systemem

podzespoły to:

CPU i7 3930k

MB asus P9X79PRO

RAM 16GB (4x4GB)

Graf gf 560ti

Zailacz to OCZ ModXStream Pro 700 (ale chyba go wymienie)

SSD OCZ Vertex 3 128 GB

niestety nie pamiętam jaki HDD poz tym że 500gb

chłodzenie CPU to NOCTUA NH-U12P

Obudowa Fractal Design Define R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności