Skocz do zawartości

Zestaw PC do 3,5 tys + laptop


abdul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam zestawu PC - sama skrzynka, bez monitora. Używany będzie wyłącznie do CADa, modelowania 3D ( architektura ) , wizkek w 3ds + Vray - żadnych gier itp.

Mój dotychczasowy komp ma z 5 lat i od tamtej pory mocno nie jestem w temacie jeżeli chodzi o procesory itp. o renderowaniu też zbyt wiele nie wiem ( do tej pory wystarczał mi artlantis + photoshop) dlatego kilka pytań:

 

na allegro widziałem kilka ciekawych skrzynek z i7 np:

http://allegro.pl/quad-i7-3770-4x3-4-8gb-gtx560ti-ddr5-2tb-usb3-0-i2582858522.html

http://allegro.pl/quad-i7-3770-16gb-ddr3-hd7850-2gb-ddr5-1tb-usb3-0-i2585516375.html

http://allegro.pl/king-quad-i7-3770k-3-9ghz-gtx560-ti-8gb-1000gb-oc-i2583549427.html

 

-lepiej już odrazu kupić i7 i nie przejmować się niczym czy różnica między nim,a i5 nie jest aż tak widoczna ?

-jak bardzo pamięć ram wpływa na komfort pracy , czy ma jakiś wpływ na szybkość renderowania ( 8 wystarczy czy 16 )

-z tego co widzialem na forum Geforce zbiera dobre opiniie, jednak większość PC ma wrzuconą 1GB kartę, a bardzo kusi mnie ten zestaw z ATI RADEON HD 7850 2 GB DDR5 ( w necie znalazłem kilka komentarzy o jej awaryjności)

 

 

Drugą sprawą jest laptop (dla dziewczyny) - używany głównie do CADa + proste wizualizacje w 3DS i tu w zasadzie decyzja w zasadzie podjęta, ale lepiej się dowiedzieć o możliwych minusach przed zakupem.

Samsung np550p7c-s02pl , ewentualnie coś lepszego w cenie do ok 3,200

 

 

 

[TABLE]

[TR]

[TD]Matryca[/TD]

[TD] 17,3" 1600x900 [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 200] [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 160]Procesor[/TD]

[TD=width: 200] Core i5 3210M 2,5 [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 160]Wielkość dysku HDD[/TD]

[TD=width: 200] 1000GB [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 160]Pamięć RAM[/TD]

[TD=width: 200] 6GB [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 160]Karta graficzna[/TD]

[TD=width: 200] nVidia GeForce GT 650M [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 160]Napęd optyczny[/TD]

[TD=width: 200] DVD-RW [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 160]System operacyjny[/TD]

[TD=width: 200] Windows 7 Home Premium[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

cena ok 3000

 

 

P.S co sądzicie o laptopach Lenovo, maja niezłe parametry i niskie ceny w stosunku do konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć.

Nie polecałbym kupowania gotowych zestawów. Złóż coś z części, będziesz bardziej zadowolony. Tak ogólnie Ci napiszę, bo trochę się śpieszę, ktoś mnie pewnie uzupełni za jakiś czas :)

 

Do maxa, photoshopa jak najbardziej celuj w Nvidię, na Ati nie patrz. Nawet w kwestii współpracy sprzętu z programem wygrywa Nvidia.

 

Ram jak najbardziej wpływa na komfort pracy. Zwłaszcza teraz, kiedy kolejne dwie kostki powiedzmy 4 gigabajtowe kosztują można powiedzieć grosze, jak najbardziej warto zainwestować. Co do renderingu to tak, w niektórych większych scenach przyśpiesza przeliczanie i przygotowywanie do renderingu.

 

Co do laptopa - nie wiem jak jest teraz bo to się bardzo szybko zmienia, ale jeszcze rok temu absolutnie Samsunga bym nie wziął. Firma ta raczkowała wtedy w produkcji lapków, były dość awaryjne no i ogólnie takie o. Co do Lenovo - cały czas trzymają poziom. Zarówno cenowo jak i w kwestii awaryjności (a raczej bezawaryjności :) ) cały czas się słyszy że najmniejszy procent oddawanych do naprawy/na gwarancji lapków to wlaśnie Lenovo. Gorzej ze stylistyką, zwłaszcza dla kobiety, ale to jest już indywidualna sprawa :)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lenovo SL500, jest to model z niskiej półki i stylistycznie wygląda strasznie ;) Ale mi ta prostota odpowiada :) Powiem szczerze że jestem zadowolony ,co prawda obudowa już popękana w paru miejscach głównie z mojej winy :) ale sprzęt hula i aż się dziwie że to jeszcze działa:) Co do wyglądu to nowsze lapki lenovo wyglądają całkiem fajnie :)

No ale jak to mówią ,każdy chwali swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nosiłem się z zamiarem stworzenie pokrewnego tematu, po tym jak w moim laptopie w ostatnich dniach poszedł układ graficzny (problem BGA) więc chętnie podepnę sie pod ten.

Do tej pory szukałem informacji na własną rękę i póki co nasuwają mi się do tego wątku dodatkowe pytania:

 

1) czy różnica pomiędzy i5 a i7 będzie na tyle odczuwalna, że warto dołożyć te parę groszy

 

2) w zestawie do 3000 PLN nie ma co myśleć o wyższych modelach quadro, więc pozostaje ewentualnie quadro 600 lub karta przeznaczona do gier typu GTX 550 TI 1GB/192 DDR5 VGA PCX albo GTX 560 1024/256 DDR5 DIRECTCU VGA PCX.

Biorąc pod uwagę fakt, że komputer nie będzie używany do gier, a preferowanego sposobu renderingu (gpu czy cpu) jeszcze nie mam sprecyzowanego - która z wyżej wymienionych kart sprawdzi się najlepiej?

 

3) czy jest sens zwracania uwagi na producenta karty (Asus, MSI, EVGA, GAINWARD itd.)? jaka jest między nimi rożnica, poza serwisem.

 

4) dysk ssd na system, czy warto?

 

5) czy płyta MSI Z77A-G43 LGA1155 będzie dobrym wyborem w tym przedziale cenowym?

Edytowane przez elemeledutky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że nigdy nie składałem sam kompa i nie znam się na tym, dlatego szukam złożonego już.

-Windows ( home czy professional )ma jakiś wpływ na pracę bo chcę home kupić ( teraz siedzę na XP) ?

- co powiecie o PC firm takich jak HP czy Lenovo, bo cene mają trochę większą od nonejmowych składaków,ale podejrzewam że to bardziej przez firmę niż jakość

 

 

dzięki wszystkim za pomoc

 

 

http://allegro.pl/komputer-i7-3770-4x3-9gh-ddr-16g-gtx560-2g-hdd-2tb-i2583126395.html - parametry chyba jedne z najlepszych jakie znalazłem do tej kwoty , tylko ,że to komputer do gier i nie wiem czy nie przepłacę za coś co w pełni nie będzie wykorzystane przy renderach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i3 vs i5 vs i7 Laptopy

http://www.youtube.com/watch?v=7OVtMGfBUME

@elemeledutky

3) różnica to wydajność chłodzenia co wpływa za żywotność karty(referencyjne, niereferencyjne) i możliwości OC. Jeżeli się zdecydujesz warto sprawdzić daną kartę w testach i opiniach userów.

4) tak warto, zdecydowanie przyśpiesza działanie systemu i poprawia komfort pracy.

5) W tej cenie proponuje płytę główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 - bardzo popularna w tym przedziale cenowym, dobra do OC.

 

Mam nadzieje że coś pomogłem.

 

@abdul Windows Home ma ograniczenie do 16GB RAM i różnicę w jeszcze kilka innych funkcjach.

W tym przedziale cenowym to lepiej poczytać na forach, sprawdzić testy itp. i samemu dobrać komponenty.

 

Co do laptopów to polecam: Aristo, Asus, i najbardziej Dell. Nie polecam HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

floo - oczywiście, że pomogłeś. Każda merytoryczna odpowiedź jest cenna.

1) z filmiku do którego podałeś linka wynika, że różnica pomiędzy omawianymi procesorami jest jednak dosyć znacząca, więc pewnie skłaniałbym się do i7 2600k.

3) co do kart, może czytają ten temat jacyś ich użytkownicy i zrecenzują ich możliwości?

4) tak też myślałem po przeczytaniu paru tematów na temat tych dysków :)

5) nie wiem czy kiedykolwiek będę coś podkręcał, z prostego powodu - nie znam się na tym wcale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abdul - mówiąc "składać samemu" komputer miałem na myśli zlecić to nawet jakiemuś małemu sklepikowi, tutaj na forum po prostu że tak powiem dowiedz się jakie części będą dla Ciebie najlepsze i z karteczką lecisz do sklepu i mówisz panu że chcesz to, to i to. Pan Ci pewnie za jakąś stówkę albo nawet gratis wszystko składa ładnie i nie dość że często wychodzisz na plusie, to jeszcze nie masz zakazu otwierania przez dwa lata obudowy - możesz wszystko wysprzątać ładnie, no i masz więcej możliwości personalizowania sprzętu pod swoje potrzeby. Przemyśl to :)

 

elemeledutky

 

1. Procesory na filmiku to wersje mobilne, zupełnie co innego niż procesory do desktopów. Różnice są dość podobne, i7 gniecie słabszych braci. Jak najbardziej i7 2600K jest nadal najlepszym wyborem.

 

2. dwójkę zjadłeś! :)

 

3. Nowszych nie ma co brać, panowie mają rację. Sam mam 570 i jestem jak najbardziej zadowolony.

 

4. Warto, mi nawet starczyło 60 gb, na najważniejsze rzeczy. 120 gigabajtów będzie idealnie.

 

5. Na tym już nie trzeba się znać żeby choć trochę ruszyć do przodu :) w sumie w tym przypadku naprawdę spokojnie bez zmiany napięcia można skoczyć kilkaset MHz w górę. Zależy od sztuki. Zepsuć też nic nie zepsujesz. Spędzisz dzień na czytaniu artykułów na ten temat, których jest w sumie dużo i będzie elegancko - zyskasz dużo czasów na renderach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elemeledutky kręcenie procesora zrobisz nawet na ustawieniach turbo. Dla i7 2700K widziałem nawet kilka filmów na yt z komentarzem. Spokojnie do 4,5GHz wyciągniesz na stabilnie, bo powyżej to już trzeba się bawić z napięciem i dużo testów.

Istotne jest aby mieć dobre chłodzenie, bo na boksowym to bez kręcenia jest znośnie, ale głośno.

Przy zakupie płyty liczą się: jakość wykonania, sekcja zasilania procesora, chłodzenie bo to wszystko wpływa na żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dwójkę pominąłem ponieważ odnosiłem się do wypowiedzi floo który na nią nie odpowiedział :)

Co do podkręcania, przekonałeś mnie słowami "zepsuć nie zepsujesz" - bo tego się najbardziej w OC obawiałem.

 

 

W takim razie oto wymarzony zestaw "do 3 tys." :

 

PŁYTA + PROCESOR - ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 + i7 2600k ~ 1520 zł

GRAFIKA - GAINWARD GTX570 1280MB GDDR5 320BIT OEM ~ 840 zł

DYSK - SSD OCZ Agility3 120GB 525MB/sk ~ 380 zł

PAMIĘĆ - KINGSTON HyperX DDR3 2x4GB 1600MHz ~ 200 zł

NAGRYWARKA - LITEON IHAS124-04 DVD SATA ~ 70 zł

ZASILACZ - OCZ STEALTH X STREAM 2 600w OCZ600SCS2-UN ~ 270 zł

OBUDOWA ATX - MODECOM X-STATION B/Z ~ 165 zł

 

O ile dobrze podliczyłem suma to: 3445 zł.

 

 

Kwota ta, przekracza trochę budżet który być może będę mógł przeznaczyć na ten cel, w związku z tym 2 pytania:

- jak się zapatrujecie na kupno używanych części (np karty graficznej)?

- czy zamiana grafiki na GTX550Ti 1GB/192 DDR5 VGA PCX byłoby odczuwalną stratą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu sobie kompa ulepszyłem i mogę parę rzeczy doradzić

 

PŁYTA + PROCESOR - ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 + i7 2600k ~ 1520 zł - płyte mam ta samą całkiem spoko, procesor i5 2500k, myślę ze wystarczy do wszelkich zastosowań

GRAFIKA - GAINWARD GTX570 1280MB GDDR5 320BIT OEM ~ 840 zł - ja kupiłem 560gt za 499zl, różnica miedzy 570 a moja napewno jest ale do "naszych" potrzeb chyba nie warto przepłacać, jeżeli już to radzę poszukać czegoś cichego

DYSK - SSD OCZ Agility3 120GB 525MB/sk ~ 380 zł - tu sie nie wypowiem bo mam stary 250gb talerzowy

PAMIĘĆ - KINGSTON HyperX DDR3 2x4GB 1600MHz ~ 200 zł - jeżeli mają w nazwie blu to mam te same, są ok ale moje ze 20zl tansze byly

NAGRYWARKA - LITEON IHAS124-04 DVD SATA ~ 70 zł - po co? ;p

ZASILACZ - OCZ STEALTH X STREAM 2 600w OCZ600SCS2-UN ~ 270 zł - przesada, 500-550w spoknie starczy, ja amm akurat xfx 550W, najwazniejsze zeby cichy byl

OBUDOWA ATX - MODECOM X-STATION B/Z ~ 165 zł - jeden uj

 

tak to calkiem spoko

 

@edit, a jeszcze jakies chłodzenie radze kupić bo na boxie jak obciązylem i5 to nawet 90 stopni miałem, scythe grand kama cross moge polecic bydle wielkie ale wydajne i bardzo ciche

Edytowane przez rice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rice a jak Ci się sprawuje ta 560gt kiedy pracujesz w viewportach maxa? :>

rzeczywiście nie pomyślałem o chłodzeniu, trzeba doliczyć jakieś 180 zł. A w jaki sposób taki cooler jest przytwierdzony do procesora? i czy pomiędzy nimi jest jakaś pasta termo przewodząca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej karcie możesz grać we wszystkie gry praktycznie max detail to nie sądzę żeby viewporty maxa się cięły. Ja wole blendera, cycles zapierdziela aż miło.

http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/ENGTX560_DC2DI1GD5/

taka mam i w sumie to nie polecam, najgłośniejsza część kompa

 

co do chłodzenia, obracane kołeczki na sprężynach, w zestawie była pasta w tubce, a na oryginalnym coolerze taśma termo przewodząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elemeledutky oczywiście jest sens, ale trzeba troszkę poczytać:

-prawidłowa instalacja komponentów(aby ich nie uszkodzić)

-nakładanie pasty termoprzewodzącej

-uziemienie aby nie być jak Raiden z Mortal Kombat i nie być naelektryzowanym

-instrukcja do płyty

-instalacja chłodzenia na procesor + chłodzenie w obudowie

-prawidłowe prowadzenie kabli

 

wszystko jest raczej proste po warunkiem że nie trafimy na jakiś trafny element, bo wtedy trzeba sprawdzać wszystkie komponenty.

 

Daj znać jak poszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop kupiony już, skonczyło się na samsungu 17 "

 

jednak ze stacjonarką nadal mam pewne problemy

Jaka jest różnica między i7 Core i i7 Xeon , wiem że te drugie są pod serwery i w testach piszą o wiekszej wydajności tylko czy pod 3dsa lepiej szukać czegoś z Core czy Xeonem ?

 

na chwile obecna jestem rozdarty pomiędzy poniższymi, bardziej jednak skłaniam się ku temu drugiemi:

 

za 3500 zł

Procek : Intel i7 XEON E3-1230 V2 4x3.3GHz, 8M Cache, 22nm Ivy Bridge, 64bit

Ram: Kingston Hyper-X 16GB DDR3 1600MHz

Płyta : ASUS P8H77-M - Socket-1155, Intel H77 Chipset, 2xPCI-E x16,1xPCI-E x2, 1xPCI, SATA3, USB 3.0

Grafika: ASUS GeForce GTX660 2048MB DDR5 192bit

Dysk: 1000GB 64MB cache SATA3

 

Wiecej : http://allegro.pl/zalman-i7-4x3-7ghz-16gb-1000gb-gtx660-asus-i2693884379.html

 

Druga opcja za 3400 zł

Procek: INTEL CORE i7-3770 3.4GHz

Ram:16 GB DDR3 1600 Mhz

Płyta:ASUS p8B75

Grafika:GeForce GTX660 OC 2GB GDDR5

Dysk:Seagate 1000GB SATA III 7200 obr/min

Wiecej: http://allegro.pl/4x-core-i7-3770-3-4ghz-16-gb-ram-gtx660-oc-2gb-i2678017307.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy i mam również pytanie dotyczące zestawu przeznaczonego do użytku z programem 3d max.

Posiadam komputer stacjonarny o mocnej konfiguracji, natomiast potrzebny jest mi sprzęt mobilny tyle ze nie do samego renderowania ale do modelowania. Nie wiem czy ma to wsumie jakieś znaczenie ale słyszałem ze przy renderingu ma znaczenie procek natomiast przy samej pracy (o to bardziej mi chodzi) z programem to tutaj więcej grafika się poci:P mówiac wprost na laptopie więcej bym modelował itd niż piszczał render:))

Kwota jaką na razie dysponuje to około 3 do 3.5 tys.

 

myślałem o matrycy 17,3

procku core i7 2600k

ram 6 gb

dysk nie znaczny około 500 gb

karta graf ? (nie znam sie na mobilnych zupełnie proszę o pomoc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co bys potrzebowal modelowac zeby ci bylo potrzeba 16gb, chyba ze robisz w zbrushu.

 

jak dają to mam nie brać:D?

hehe bardziej mi chodzi o cały zestaw czy się nada na taką pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności