Skocz do zawartości

CG Arch


fotoas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fotoas, nie przejmuj sie Drug dzisiaj ewidetnie wstal lewa noga :D i chociaz sens jego odpowiedzi jest sluszny, mogl to przekazac w normalny sposob.

Stworzenie jednego, tak "egzotycznego" dzialu wywolaloby apele o kolejne, ktore wymienil wyzej Drug.

 

W skrocie: Przeciw.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fotoas po dzisiejszym dniu? no way!

 

architekci to bardzo wrazliwi na osobista krytyke bezlitosni krytycy innych. na codzien przezywaja rozterki tworcze uswiadamiajac estetycznie klientow, walczac z technika i ekonomia. taki dzial to tylko bluzgi, krew i lzy.

 

chcesz teoretyzowac i krytykowac zostan asystentem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec :

 

Widze to tak,..bo inaczej oczywiscie zgadzam sie z Dr Ug'iem

 

= Architektura

 

--dyskusje architekta

 

( i tutaj wolne rozmowy na podjete tematy architektoniczne ,problemy i ogolnie o tym 'co to jest architektura', stale watki typu'nowinki techniczne' ,' wielcy i mniej wielcy architekci ', 'dobre linki dla architekta' ,' konkursy w ktorych mozna uczestniczyc', 'dobra ksiazka' ' architekci jednoczcie sie lokalnie' ' Arch_piwko w poznaniu 'hehe, ..)

 

--od koncepcji do projektu

 

(tutaj zamieszczamy swoje wypociny, ale nie chodzi o Vizualizacje, miejsce na gadke o Vizkach juz jest w VIP i Galerii,Wprowadzilbym po prostu zakaz pisania posta w ktorym tylko i wylacznie jest gadanie na temat Vizki i samego 3d !!inaczej dzial nie ma sensu istnienia, bo sie dubeluje.. tutaj gadamy o projekcie, czyli zalaczamy rzuty, przekroje, szkice wstepne,makiety,i oczywiscie gadka o tym jak to nami rzucalo po scianach podczas projektowania:) co nas inspirowalo i dlaczego.. no piekna sprawa :) )

 

to moja wstepna wizja,..mam nadzieje ze zakumaliscie o co mi chodzi

chcialbym jak najbardziej wydzielic tu rozmowe o architekturze i calych procesach od samego 3D !! jak najmniej 3D( prawie zero ) ...a jak najwiecej architektury( prawie 100 bez malego ulamka) Zapewne nie uda sie tego tak odizolowac idealnie, ale wszystko mysle kwestia czasu i checi uzytkownikow

 

Licze na wasza krytyke pomyslu

a jesli kogos nie interesuje architektura ,prosze o wyrozumialosc :)..w polsce nie ma jeszcze takiego forum.Dosc sprawnie dzialaja listy dyskusyjne te po angielsku, ale kto to ma czas tyle tego czytac.

 

SansSerif_ uwierz mi, juz to przerabialem dawno temu, takie fatalne nastawienie jakie prezentujesz. Jest lepiej nizli ci sie wydaje, a i tak to co piszesz nie ma nic wspolnego z watkiem ktory wlasnie napoczalem. klucic sie i do krwi zagryzac mozna z kazdego powodu, wliczajac w to grafike 3d, 2d i pol De ! uszy do gory, lap wiater :) bo moze zawieje niebawem :)

 

pozdroweczka

FotoAs

 

PS: mozna by ujac nazwy dzialow inaczej, ..wazne jest to co napisalem w wytlumaczeniu co ma tam byc a czego nie ma byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fotoas teraz to juz sam kompletnie pogrzebales pomysl.

chcesz zrobic super profesjonalne autonomiczne forum architektoniczne jakiego ten biedny kraj jeszcze nie widzial na forum o grafice gdzie srednia wieku jest nizsza niz 14 lat? poroniony pomysl.

profesjonalne forum architektoniczne na amatorskim forum pseudo graficznym :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko Drug wstał lewą nogą.. :) Mato jakim pesymizmem tchnie ten wątek...

Nie łam się Fotku... twój pomysł został wzięty już pod uwagę i w dziale moderatorów jest rozpatrywany... możesz spać spokojnie... jak będzie wiadomo coś więcej na ten temat, prześlę Ci info.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za! tylko tam i nie tylko tam powinien byc ktos kto bedzie sprzątał bo ktos z góry znowu zacznie zamykac działy co jest działaniem mało demokratycznym co do plusów wydaje mi sie ze fajnie bedzie jezeli ktos sie interesuje architekturą to nie musi wyszukiwac prac aby zobaczyc poczynania innych w tej dziedzinie tylko odrazu ma kawe na ławe, i nie bedzie bałaganu jaki panuje w tematach prac .to samo powinno dotyczyc samochodziarzy bo grono tych ludzi jest spore na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymam się od głosu, lecz jesli powstanie to obiecuję, że nie będę chciał osobnego działu dla samochodów, etc. myślę, że to nie jest zły pomysł fotek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc prawdę samochodów jest tyle że IMHO osobny dział akurat dla nich nie byłby czymś złym- specyficzne materiały, specyficzne zainteresowania. Ci którzy lubią cieszyliby się a pozostałym też pewnie by nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, to by byla nawet dobre rozwiazanie. Roboty wcale nie ma wiecej, a przegladanie staloby sie przyjemniejsze.

Na CGTalku chyba maja podobnie, jezeli sie nie myle.

 

edit: zeby tylko smochodziarze nie podniesli lamentu, ze chcemy ich zepchnac do getta! LOL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fotek - zamiast domków, będziesz miał samochody - moe chociaż projekty garaży pozwolą Ci tam wrzucać ;) Pomysły (oba) nienajgorsze... ciekawe co z nich wyniknie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, to by byla nawet dobre rozwiazanie. Roboty wcale nie ma wiecej, a przegladanie staloby sie przyjemniejsze.

Na CGTalku chyba maja podobnie, jezeli sie nie myle.

 

edit: zeby tylko smochodziarze nie podniesli lamentu, ze chcemy ich zepchnac do getta! LOL :D

prowokator! :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne jest, ze aby powstal taki dzial powinno byc wiecej chetnych osob i chcialibysmy ogolnie uslyszec opinie wiekszej publiki, w szczegolnosci osob zajmujacych sie architektura, wizualizacja - czy przydatny bedzie taki dzial, czy beda z niego korzystac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodziaze: zasluzyli, ale czy chca? moim zdaniem okreslenie 'getta', ktore padlo ma w sobie troche prawdy.

 

architektura: idea fotoasa wydaje sie bardzo ciekawa, moze nieco utopijna i zaslugujaca na zupelnie oddzielny serwis, ale czemu nie sprobowac tutaj? Problem z frekwencja w takim dziale? Z roku na rok bedzie lepiej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigleb_ ..moze niedoczytales..to nie ma byc forum o Vizkach. Podkreslilem wyraznie ze w tym dziale nie bedzie dyskusji na temat Vizek.Od tego mamy stara galerie i WIP.

Wlasnie robienie dzialu Wizualizacje to dla mnie smiecenie. Zupelnie nie rozumiem Twojej logiki.

Widzialbym to jako prawdziwe forum o Architekturze tylko i wylacznie. Dokladnie to o czym sie gada na studiach , czym zyje architekt.

 

Na stronie glownej bedzie to tylko jedna linijka wiecej 'Architektura'

Jesli komus przeszkadza ta linijka albo jesli go dyskusje o arch nie interesuja to przeciez ta jedna linijka na stronie glownej nic nie zmienia..

Sam nigdy nie zagladam do samochodow bo mnie to nie interesuje..a ile jest tego ostatnio w galerii..Kazdy lubi co innego. Prosze nie grzebcie tego na starcie jesli nie macie zamiaru uczestniczyc w tym Dziale Arch..

 

 

Sans_ .. na ciebie nie ma chyba szablonu. ja tam lubie to , jak to nazwales Pseudo graficzne forum ktoremu podpatruje sie Adek. To ze ktos ma 14 lat nie znaczy ze nie ma nic sensownego do powiedzenia w tej dziedzinie ...Ciekawi mnie twoja ochoczosc do oceniania ludzi..Ciekawe kim ja jestem w twojej glowie.. hehe

dzieki za slowa otuchy,.nigdy ci tego nie zapomne kochany :). hehe

 

Kris_r_ dzieki za wsparcie..mysle ze w tym watku sie w koncu cos wyklaruje

 

Selvator_ to samo co Bigleb.. chyba mnie nie doczytaliscie..Vip nie ma nic wspolnego z tym, prosze poczytaj wyzej, nie chce sie powtarzac.

 

The Manysh_..oczywiscie zajalbym sie moderka takiego dzialu, chetnie z kims oczywiscie jesli beda chetni. Jesli wogole cos z tego wyjdzie

 

Adku_ jeszcze zeby nie bylo niejasnosci. Jest tam jakies forum o arch polskie , ale nie cieszy sie popularnoscia. Mysle ze max3d jest tak popularne i dostepne ze z latwoscia dotra do niego ludzie ktorzy tylko troszke poszukaja.Sam wiesz z reszta jak to jest u innych z szukaniem na sieci informacji. Max3d jest glosne i licze ze tym sposobem zleci sie tu chmara fajnych ludzi do gadania o arch.

 

Jo M@ti... j atu sobie na scianie kreski rysuje ile ludzi jest za tak.. masz duuza kreseczke !! :)

 

Dr UG... ty masz chyba dwie lewe nogi..co. .jakbys nie wstal to zawsze lewa :)

 

Nie kumam co ma arch do samochodow. Przeciez ja o czym innym mowie. Chyba czujecie roznice miedzy modelowaniem 1567 samochodu a projektowaniem architektonicznym. troszke mnie ten pomysl samochodziarzy przybil do sciany,..moze temu ze ja nie w temacie.

 

Leander.. czujesz czacze..dokladnie o to mi chodzilo, arobic cos na zasadzie przyczepionego do ciala. Bo nie ma to byc dzial o strikte grafice 3d,2d ale o architekturze. oczywiscie nie da sie tego przedstawic inaczej niz graficznie, dlatego koncepcja przyczepienia czegos troszke jednak odmiennego, troszke podobnego do glownego CIALA MAX3D.PL. Z servisem to moe przesada , ale wszystko zalezy jak sie bedzie to rozwijac.

 

pozdrawiam

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cug.. hehe.. tez bym tak chcial,..zeby na stronie glownej Max3d.pl bylo obok przycisku FORUM przysick ARCHITEKTURA.. to by bylo idealne rozwiazanie :)

Zapewne nie mozliwe do zrealizowania.

Chyba ze sie myle ?

 

''panie i panowie, to pytanie bylo do Pana Adka .. !! '

 

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ fotoas. mysle ze twoje pouczajace referaty w prezentowanych ostatnio na forum projektach mocno dotknely wszystkich autorow. EOT

 

@ adek. akurat ten link to kolejny przyklad niewypalu. no ale moze u nas uda sie stworzyc miejsce gdzie setki jesli nie tysiace studentow architektury bedzie moglo prezentowac swoje projekty i podyskutowac na tematy okoloarchitektoniczne.

 

co do koncepcji dzialu, trzeba najpierw przemyslec kompleksowo strukture forum. ostatnio powstaly nowe subfora, kilka starych stracilo racje bytu i ogolnie troche sie namieszalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans_ jestes jak dzieciak..nie wypowiadaj sie moze za Petera_Mulera. i nie uzywaj liczby mnogiej..

 

widac ze nie kumasz idei,..skoro wyznacznikiem jest dla ciebie ilosc uzytkownikow ; i ostatnio ich wiek 14 lat' . Ni jak sie z toba dogadac, ..

mysle ze dla 10 porzadnych uzytkownikow taki dzial ma zajebisty sens !!

i nie bede Ci tlumaczyl dlaczego,..z tego co widze nie zaliczysz sie zapewne do tego grona

 

prosze przestan juz sie na mnie nawalac, bo siare siejesz na cala polske.

a skoro krytyke nazywasz pouczaniem to juz twoje zmartwienie a nie moje.

Zdaj sobie z tego w koncu sprawe

 

EOT + EOT

 

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za zrobieniem odobnego działu dla samochodziarzy słowo getto jest bzdurne poza tym zapytajmy i ch co oni o tym sądzą moze jakas ankieta albo co! Co do architektury to jest za mało takich ludzi na forum ale warto spróbowac zawsze mozna sprawe odkręcic no chyba ze komus sie nie chce pracowac 8-) MOze to zmobilizuje kogos do tego by tam umieszczac swoje prace. nie kumam po co tyle zamieszania mozemy sobie tak spekulowac do nastepnego lata a wydaje mi sie ze chodzi tu o jakąs szybką zmiane na forum by uniknąc nieporozumien i denerwujących sytuacji i apeluje o odblokowania WOLNYCH DYSKUSJI bo taki dział byc musi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam honor, fotoas. Teraz rozumiem o co ci chodzi.

Jestem za stworzeniem tego działu skoro istnieje jakaś grupka zapaleńców która chciałaby coś takiego widzieć...

Z drugiej strony nie wiem ile osób dokładnie osób byłoby zainteresowanych pisaniem postów...

Dać im szanse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salvator---""Z drugiej strony nie wiem ile osób dokładnie osób byłoby zainteresowanych pisaniem postów..."

 

nikt tego nie wie, ale raczej nie nastawialbym sie na tlum,..nie nie

tu nie o to chodzi. Z reszt ato niemozliwe,.. architekci zazwyczaj maja za malo czasu by jeszcze na forum cos pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek, poprostu mam watpliwosci czy forum cg to wlasciwe na taki dzial jak proponujesz, to poprostu bardzo obszerny temat i o wiele lepszym rozwiazaniem bylo by osobne forum poswiecone specjalnie architekturze. Tematem tego forum jest CG, co ma swoje plusy i minusy, ale powstalo z fascynacji narzedziem, dlatego nie ma dzialow takich jak projektowanie graficzne, malarstwo, grafika, architektura, performance. Gdyby dzial arch. powstal stal by sie dzialem z wizkami architektonicznymi, tak jak gdyby eksperymentalnie zalozyc dzial typografia to stalo by sie to miejsce gdzie 90% powstow mialo by tytul - Jaka to czcionka, a pozostale 10% - dlaczego nie mam polskich znaczkow w - tu wstaw dowolny program-.

Takze zgadzam sie w 100% z szeryfem.

 

Tak samo abstrakcyjnie traktuje pomysl z osobnym dzialem dla samochodziazy, rozroznienie na organiczne i nieorganiczne jest dla mnie troche bardziej logiczne. Specjalne traktowanie samochodow wydaje mi sie poprostu rozdrabnianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem dalsze rozdrabnianie juz i tak rozbudowanego forum na bardziej szczegolowe dzialy moze spowodowac :

Ze ludzie beda odwiedzac tylko swoje dziedziny na prozno czekajac na odzew ze strony uzytkownikow o innym spojrzeniu na swiat i tym samym moze spowodowac ze w odpowiedzi na zwiekszona liczbe dzialow ludzie beda starali sie pisac tam gdzie jest wieksza " ogladalnosc" a nie tam gdzie to zapanowalismy.

 

CG Arch to temat ciekawy ale osobny dzial to byloby chyba uszczesliwianiem na sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonizujesz Tomur. Ja generalnie mam w d*** samochody i czy beda w osobnym, czy w tym samym dziale to bede je omijal szerokim lukiem. Wiekszosc uzytkownikow i tak korzysta z "nowych postow", wiec lokalizacja watku nie ma NAJMNIEJSZEGO znaczenia w codziennym uzytkowaniu. Co innego przy np. przegladaniu i poszukiwaniu fajnych 'karów'...

 

Zgadzam sie w 100% z Biglem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ dr Ug. z funkcji `nowych postow` nie kozysta wiekszosc tylko mniejszosc, kilkadziesiat osob regularnie odwiedzajacych forum. czytelna struktura forum jest wazna przede wszystkim dla nowych userow.

 

zwroc tez uwage ze najczesciej modele aut nie sa robione dla samych `artworkow`. wiele osob interesuje sie tym tematem gdyz jest on wspolczesnym odpowiednikiem tradycyjnego modelarstwa np lotniczego. chyba nie ma w tym nic zlego. hmm?

 

prezentowana przez fotoasa koncepcja nowego dzialu to nie cg arch... tylko (w moim odbiorze) profesjonalny dzial o architekturze. grafiki w architekturze jest jak na lekarstwo. w projektowaniu jest wiecej techniki, inzynierii, matematyki i psychologii niz estetyki. more ethic less aesthetic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dalikatnie zaznaczylem zeby moze stworzyc za pomoca Adka( czyli jego zasobow serwera i skryptu Fotum,.) taka oddzielna uliczne CG ARCH i dokleic ja do CG ogolneo na max3d.pl

Juz 2 razy pisalem chyba ze widze to jako forum czysto arch ,..nie majace nic wspolnego z dzialami na forum max3d.pl ... To ze zaproponowalem zeby dzial Arch umiescic na glownej stronie Forum wynika tylko i wylacznie z tego ze zdaje sobie sprawe ze nowy calkowicie dzial (odrebna tkanka ) to kupa roboty i czasu, ktorego pewnie Adek nie posiada,.. juz nawet nie bede mowil o checiach bo kto to wie jak sa wielkie ?? :)..

 

Z rozdrabnianiem sie na samochodziarzy i inych takich, to faktycznie dobry byl zart :)

bedzie mi sie snil po nocach

 

Ale co do CG ARCH jak najbardziej podchodze powaznie.

Fizycznie nie jestem w stanie stworzyc takiego nowego odrebnego forum

do tego potem to rozglosnic, ?? nie da rady, nie zadziala.

Max3d.pl jest mega popularne i CG ARCH jak ta pijawka i pasozyt chce skozystac z dobrodziejstw serwera i slawy :)

 

Bigu_ jasna sprawa, tylko ze mam ambicje poprowadzic to konkretnie i rzeczowo.

rozpisac zasady, zeby nie bylo balaganu. O architekturze mozna duzo gadac, i nie tylko chodzi o rozmowe o samym projektowaniu. Fajnie by bylo miec jakies jedno wspolne miejsce do wrzucania nowinek, informacji, podzielic sie odczuciami , zdjeciami z wyjazdu.. i nie wiem co jeszcze.. JAsne ze nie ma forum o projektowaniu graficznym,.ale np niektorzy z forum CG ucza sie wlasnie tej grafiki, nabieraja smaku, otwieraja sie nowe horyzonty, potem oczywiscie to nie starczy ,ale jest to dobre iejsce na start, .. sama krytyka to pochwala procesu projektowania.

 

co do skrotu CG , mozna by dyskutowac, bo w polaczeniu z ARCH czyli CG ARCH mi sie jednoznacznie kojazy z Vizkami i pewnie wiekszosci ludziom podobnie.

Gdyby powstalo nowe forum, oddzielne , pewnie bylby dzial na pokazywanie Vizek, i wtedy nazewnictwo CG ARCH jest na miejscu, ..ale fakt,.. moja propozycja forum nie potrzebuje przedrostka CG.. Stad rozumiem opinie przeciw powstaniu dzialu.

WIP i galeria doskonale si enadaje do prezentacji VIzek

 

 

FORUM_Architect

F(@rch)ORUM

Moot Architecture

 

albo po prostu "Forum Architekt"

 

Reasumujac, proponuje utworzenie odrebnej jednostki, nie znajdujacej sie na glownej stronie FORUM Max3d.pl. Gdzies to inzdiej przylepic.. no nie wiem..jakis czerwony guzik gdzies w rogu.

Przeciez to tylko o to sie rozchodzi.

Kto nie chce nie wchodzi.

 

Nie ma czlowieka ktory przeglada cale forum max3d.pl ,.. a jesli takowy istnieje musi byc gigantycznym maniakiem ktorego omijalbym raczej z daleka :)

 

dzieki za opinie

Fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ostatni pomysl nie do konca jest mozliwy ... aczkolwiek mam nadzieje, ze wypracujemy jakas droge ...

 

w tej chwili mysle jak tu rozglosnic ten watek ...

 

gdzie sie podziali ludzie ze strony

 

http://www.studencka-architektura.prv.pl/

 

i little-ninja ;)

 

oki jestem jestem ;) a za spoznienie przepraszam bo po szpitalu troche oglupialy jestem(slyszalem ze to przez pol roku trzyma heh)

 

oki do rzeczy

 

samochodziaze: zasluzyli, ale czy chca? moim zdaniem okreslenie 'getta', ktore padlo ma w sobie troche prawdy.

 

architektura: idea fotoasa wydaje sie bardzo ciekawa, moze nieco utopijna i zaslugujaca na zupelnie oddzielny serwis, ale czemu nie sprobowac tutaj? Problem z frekwencja w takim dziale? Z roku na rok bedzie lepiej! :)

 

generalnie podpisuje sie pod leanderem (tylko szkoda ze koncze studja ;)

co do osobego odnosnika na glownej stronie max to bez sensu...to bedzie kompletna separacja ... proponuje utworzyc watek na rowni z wip'ami i reszta

stworzenie oddzielnego watku wcale nie jest poronione, w przeciwienstwie do wyseperowania samochodziarzy. przede wszystkim samochody to dosc waski kierunek wiec wyseperowanie rzeczywiscie doprowadzi ze ludzie beda czuli sie, jak ktos ladnie wspomnial, jak w gettcie i spowoduje ze grupa skostnieje. co do architektury... i nie mowie tu zeby ja wychwalac w niebiosy (bo generalnie przez wiekszosc studjowania kladlem na moja arch edukacje lache), ale mowiac zupelnie obiektywnie arch wiaze sie z tyloma dziedzinami zycia ze nawet ktos nie siedzacy w tym biznesie bedzie mial cos do powiedzenia. zreszta wiekszosci arch kojarzy sie wylacznie z budowaniem jakis obiektow, a to tylko jakis procent z calosci... co z zagospodarowaniem przestrzeni, co z historia ktora w arch wylazi i przeplata sie ze sztuka ... to naprawde szeroka dziedzina i chocby ktos nie chcial i tak jest w nia zamieszany ;) ufff

co do samego watku fotoas ... gratuluje optymizmu i zapalu do dzialania , jesli to podtrzymasz i bedziesz sie tym tak jak zapowiadasz opiekowal to ja jestem za.

poz

 

ps. jestes z poznania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności