Skocz do zawartości

[Rendering] Uniwersalne ustawienia V-Ray'a pod wizualizacje architektoniczne - Linear


MF

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tutorial bardzo fajny .Mógł byś rozwinąć "Trzeba tylko pamiętać aby przed edycją takiego pliku w photoshopie dodać levels z gammą 0,4545 ".Czy jest szansa ,że pojawi się kolejny z materiałami np i renderowaniem do pass-ów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natas: Nie do końca jeszcze wiem, z czego to wynika, ale render zapisany do innego formatu wygląda dokładnie tak jak w oknie maxa. Natomiast jeżeli zapiszesz go do exr i otworzysz w PS / AE to jest za jasny... jakby była dodana gamma 2.2. Można to zniwelować dając gammę 0.4545, przez co wychodzi nam na 1.0.

 

Problem nie występuje jeżeli zapisujesz automatycznie po zakończeniu renderingu. Ktoś to może wyjaśni ;) ?

 

Istnieje szansa, że pojawi się więcej po Polsku. Mam też inne tutoriale na swojej stronie z bardziej zaawansowanych rzeczy.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny pomysł z tym vrayoverride. Mam dziwne uczucie, że ponieważ to jest jednak materiał wpływający na scenę, to całość będzie się liczyła dłużej niż wyłączenie GI dla obiektu szyb w V-ray properties. Później jeszcze rzucę w to okiem...

 

Co do gammy w maxie kiedyś też tłumaczyłem problem i skąd wynika to 0,4545 w jednym tutku, który mam na vimeo. Nie będę tutaj dawał linka, bo i temat nie mój, nie ma co zaśmiecać. Jak ktoś będzie chciałto sobie znajdzie. ;)

 

Ogólnie bardzo fajnie i przystępnie, jedyne co to bym powiedział, że korzystanie z LWF i nie zapisywanie do 32bit, nie korzystanie z dobrodziejstw exr... no ale cóż, widać i tacy ludzie się zdarzają. :D

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - zwykle wyłączałem Visible to GI... ale w zdarzyły mi się sytuacje w których nie chciałem rozbijać modelu i została taka opcja. W dodatku tutaj można kontrolować ilość przepuszczanego światła trochę jaśniejszym kolorem w Opacity. Jeżeli uda Ci się przeprowadzić test szybkości, napisz jak to wygląda ...

 

Dlaczego piszesz o nie korzystaniu z exr? Pod koniec wyraźnie napisałem aby go używać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszesz o nie korzystaniu z exr? Pod koniec wyraźnie napisałem aby go używać ;)

 

Raczej o mnie mu chodziło z resztą z exr miałem kilka niespodzianek bo albo Composite nie chciał mi go otworzyć albo po spłaszczeniu do PNG 8bit czarne kwadraty powstawały a tak na prawdę nie wszyscy korzystają z dobrodziejstw exr :) .Z resztą pod PS to chyba exr jest czytany jako jeden obraz ,chyba że ktoś się zaopatrzył w plugin pro exr ,który to na passy rozbijał bo w aftee effect to się już daje jakoś wyciągnąć z jednego exr -nie wiem czy dobrze to pamiętam jak coś to mnie poprawcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - zwykle wyłączałem Visible to GI... ale w zdarzyły mi się sytuacje w których nie chciałem rozbijać modelu i została taka opcja. W dodatku tutaj można kontrolować ilość przepuszczanego światła trochę jaśniejszym kolorem w Opacity. Jeżeli uda Ci się przeprowadzić test szybkości, napisz jak to wygląda ...

 

Dlaczego piszesz o nie korzystaniu z exr? Pod koniec wyraźnie napisałem aby go używać ;)

 

natas - Robi sens. Ale exr to nie tylko passy...

 

Pressenter - Robiłem test i nie ma różnicy pomiędzy robieniem invisible to GI w opcjach obiektu a VrayOverrideMtl.

 

Yup, też robiłem i bez różnicy. A o exr pisałem, że dziwnie jeśli ktoś korzysta z lwf, a nie korzysta z exr, nie chodziło akurat o Ciebie, a raczej globalnie. :D Jedno co to jak zostawiasz Refractive GI zaznaczone, i zostawiasz też szyby z affect gi, to masz bardziej naturalne oświetlenie w pomieszczeniu, według mnie, takie bardziej miękkie. ;)

 

po zapisie pliku w .exr otwiera Wam się normalnie w ps-ie? Jak próbuję to zrobić to widzę parę czarnych i kolorowych plam na białym tle.

 

Tak, otwiera nam się normalnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasti: Trochę mieszasz. KONIECZNIE trzeba zmienić gammę na 2.2 w Color Mapping inaczej V-Ray będzie samplował obraz w złej gammie. Kluczowe natomiast jest "don't affect colors" w tym wypadku.

(I to nie ma teraz sensu po Twojej edycji... ale niech zostanie, bo to bardzo ważne)

 

Podczas zapisywania w gammie 1.0 miałem tak, że aby obraz wyglądał jak w renderze, trzeba mu dodać gammę 2.2 w PS. Ogólnie nie ma opisywanego tutaj problemu, jeżeli używasz opcji "Save separate render channels" we frame bufferze, a tego używam renderując animacje. Po imporcie exr wygląda dokładnie tak jak powinien bez extractora czy gammy 0.454545.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co do zapisywania, exra ja mialem tak ze po zapisie do gammy 1,0 mialem wlasciwe cieniowanie, gdy zapisywalem w 2.2 to mialem wlasnie rozjasnione, jakby ponownie dodane 2,2

 

co do edycji postu to rozpedzilem sie z pisaniem, bo zauwazylem ze opisujesz dokladnie w tutorialu ze chodzi o smapling, dlatego usunalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam taki problem, ustawiam wszystko według tego tutoriala i o ile na samych modelach z podstawowym materiałem vray wszystko wygląda fajnie, o tyle z teksturami obraz jest totalnie przesycony jeżeli chodzi o kolorystykę. Wiece z czego to wynika, może trzeba zrobić jakieś specjalne ustawienia dla tekstur i materiałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności