Skocz do zawartości

Zestaw PC: 2000-2500 zł


Prince2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, poszukuję zestawu do pracy z programami 3ds Max, Photoshop CS5, Z-brush, Autocad i innymi w tym stylu. Prosiłbym o polecenie jakiegoś niedrogiego monitora, oraz dobrze by było by zestaw zawierał 2 dyski(jeden do 500GB i jeden SSD tak do 120GB). Nie wiem czy jest wogóle możliwość złożenia czegoś w tych granicach cenowych...ostatecznie mogę wydać 3000...Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo już dłużej nie mogę się męczyć na moim laptopie. Dodatkowo chciałbym zapytać- czy orientujecie się jak wahają się ceny? Czy taniej jest przed okresem świątecznym czy w trakcie?

Edytowane przez Prince2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Taniej to chyba koło lutego bo tzw zeszłoroczny sprzęt wyprzedają i są wprowadzane nowości bądź wychodzą jakieś premiery ale czasem jest to podyktowane kursem dolara bądź kataklizmem :) .Przy tym budżecie zastanowił bym się czy na pewno ten ssd jest tak potrzebny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo czy hdd jest potrzebny, bo ssd jednak zwiększa komfort korzystania z komputera.

Za 3000 z "groszami", złożysz coś na czym będzie Ci się przyzwoicie pracowało.

Moja propozycja to:

 

płyta: ASrock z68 pro3 gen3,

procesor: i5 2500k (lub odpowiednik z ivy bridge, ale wtedy chyba trzeba by było zmienić płytę na taką z chipsetem np. z77)

grafika: gf gtx 550

dysk ssd: 120gb (z tańszych to pewnie jakieś agility 3, albo starszy vertex)

pamięc: 2x4 GB 1600mHz

zasilacz: OCz StealthXStream 500W

obudowa: SilentiumPC Brutus 410

cooler: silentium fortis

monitor: DELL U2312HM? (tutaj nie mam doświadczenia)

 

Może wyjść troszkę powyżej 3000, ale wydaje mi się, że to takie optimum.

Ewentualnie chłodzenie CPU możesz na początek odpuścić, i na początku nie kręcić procesora, a z czasem, wraz z przypływem $, dokupić cooler, i ten 500gb HDD.

Edytowane przez elemeledutky
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgłębieniu się nieco w temat, zmodyfikowałem zestawy i stworzyłem coś takiego :

 

  1. Lite-On iHAS122-18 Super AllWrite DVD+/-R 22x, SATA czarny 66
  2. Płyta główna ASRock H61iCafe 283
  3. Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP, Blu (KHX1600C9D3B1K2/8GX) 147,51
  4. Zasilacz OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze (OCZ-ZS550W-EU) 219
  5. Obudowa Logic Concept AT A11 Midi Tower, bez zasilacza (czarna) (AT-A011-10-0000000-0002) 77,01
  6. Monitor LED iiyama ProLite X2377HDS-B1 (30 dni bezpłatnej gwarancji na badpixele) 699
  7. Dysk SSD OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G 407,46
  8. Procesor Intel Core i7-3770 3.4GHz LGA1155 BOX (BX80637I73770) + Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 1155

SUMA : 3053,98 zł

 

Stwierdziłem, że stosunek ceny do mocy tego zestawu jest bardzo dobry i może się przydać komuś, lecz chciałbym także zapytać o Waszą opinię, nie widać tu coolera, ponieważ nie zamierzam bawić się w podkręcanie czegokolwiek, w przyszłości planuję rozszerzenie RAM oraz pojemności dysków. Najważniejsze- czy ktoś z Was pracuje na karcie zintegrowanej HD4000 i czy jest zauważalna różnica między gtx 550 podczas pracy w programach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Logic Concept AT A11 Midi Tower, bez zasilacza (czarna) (AT-A011-10-0000000-0002) 77,01

Obudowę bym wymienił, tani plastik, tania blacha, będzie się wszystko grzać i wibrować a to wpływa znacznie na komfort pracy i samopoczucie(przynajmniej w moim przypadku tak jest ;) ) zwłaszcza że zostajesz przy boxowym chłodzeniu.

 

Monitor LED iiyama ProLite X2377HDS-B1 (30 dni bezpłatnej gwarancji na badpixele) 699

W tej cenie kupisz monitor z matrycą IPS tylko tutaj musisz troszkę poczytać opinii i ewentualnie poczekać na wypowiedzi innych czy to ma sens. Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie pociesza co napisałeś:) więc zostanę przy zintegrowanej, z tego co mówi kumpel to gtx jest dedykowana bardziej pod gry ,stąd też pewnie ta różnica, chociaż przyznam- sam się zaskoczyłem:) Obudowę

SilentiumPC Brutus BT-410 Pure Black, rozważam zakup w sklepie "morele.net", czy w tej kwestii powinienem coś "wiedzieć"?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności