Skocz do zawartości

Zestaw PC do 5000~


Gandalf244442

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim! Jest to mój pierwszy post jak i temat na forum, a postanowiłem zacząć od zestawów, gdyż... Baking, czy rendering na procesorze T6600 oraz zerowe możliwości korzystania z CUDA na karcie GT220 nie są czymś, co mnie specjalnie cieszy (Tak to laptop!)

 

Dlatego właśnie postanowiłem poprosić was o pomoc. Moja wiedza w zakresie podzespołów PC nie jest wystarczająca. Przekopałem internet w poszukiwaniu "odpowiedzi", ale na większości forów ludzie zwyczajnie kłócą się między sobą o to, co jest lepsze.

 

Komputer ma służyć głównie do animacji 3D, korzystam z aplikacji Blender, więc Cycles również wchodzi w grę.

 

- Skrzynia składana od zera do 4000zł

- bez SSD, nie interesuje mnie system odpalony w 5 sekund

- nagrywarka DVD nie musi być cudem

- procesor i karta, preferuję Intel i GeForce

- płyta główna, z tego co wyczytałem także tutaj, na forum im mocniejsza tym lepsza

- dysk nie musi posiadać nie wiadomo ile pamięci, ważne, by był sprawny i szybki

- zasilacz, obudowę i resztę zaproponujecie

 

Fajnie, gdyby już gotowy zestaw można było skompletować w jednym sklepie z włączonym montażem, nie nigdy nie składałem komputera. To dodatkowa, chociaż niekonieczna opcja, najwyżej nauczę się czegoś nowego :p

 

Zostaje 1000zł, tutaj oczywiście Windows 7 Home premium, z tego co patrzyłem waha się w granicach 400zł~ więc prosiłbym was, jako lepiej obeznanych w temacie zaproponowanie monitora w pułapie tych 600zł~. Nie jestem entuzjastą olbrzymów, do przekątnej 21,5 cala powinno wystarczyć, może być mniej.

 

Przeczytałem również temat Floriana poniżej, ale tam wychodzą jakieś dziwne kalkulacje i zostaje paręset złotych do tej magicznej liczby 4000.

 

Pozdrawiam i dzięki za udzieloną pomoc, myślę, że dacie radę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności