Skocz do zawartości

mat. Dielectric - pytanie


erykowal

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mam problem z uzyskaniem intensywnej barwy plynu lub szkla przy tym materiale. Kręcę na wiele sposobow i jak do tej pory nic. Mam tez ćwieka gdy chcę zmnieszyć transparency. Najwidoczniej coś umkneło, prośba o pomoc i jakąś wskazówkę. Sam juz nic nie wskoram.

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

[ATTACH=CONFIG]87602[/ATTACH]

 

najwazniejsze:

a) nie wiem jak dodac kolor do tego materialu i ciage jest szary bezbarwny

b) chcę aby kula na brzegu tracila transparentnosc np: kąt 0stopni - 85%, a blisko krawedzi 90stopni tylko 20%

jak osiągnąć podobne efekty przy dielectric :(

 

dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) dajesz kolor w nodzie i zwiększasz Absorption

b) chyba się nie da lub tez nie wiem jak ale wg. mnie nod ten był stworzony tak by takie właśności fizyczne materiałów ogarniał sam czyli jest poprawny fizycznie, jak w realu i efekt fresnela niejako ma już w sobie

 

z ciekawości, masę szkła jest w scenie jak długo to się renderuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz dopiero dorwalem sie do netu.

Ze szklem z dielectric jest w/g mnie szybko 10 - 15min. W porownaniu do standardSurfaceEditor i renderu "standard" w Cinemie (physical nawet nie tykam :( Ale dokladnie sprawdze jutro w pracy.

 

Wiekszy problem jest z refleksja w detalu drewna > dobrze wygladajacy obraz kosztuje co najmniej 1godzine.

Moze cos zle robie ale ustawienia min1 max64 as .001 to minimum dajace w miare ok. ale godzina leci przy podobnej - odrobine wiekszej rozdzielczosci niz w zalaczniku.

 

Zmienialem ustawienia absorption i kolor w oknie noda i jedyny efekt to zaczernienie. Jeszcze sprawdze w ustawieniach samego renderera gdyz moze sie okazac, ze tam tkwi problem.

 

dzięki!!! artzgodka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności