Skocz do zawartości

wywalający się FR (max 5)


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem: zainstalowałem FR 0 i po renderingu 2 lub więcej scen wywala mi całego maxa. Przedtem nic takiego się nie działo. Max R5 chodzi na P-IV 2Gb RAM, system W2k.Czy ktoś mi może powiedzieć w czym problem?

 

[Edited on 10-3-2003 by mrówa]

 

[Edited on 10-3-2003 by mrówa]

 

[Edited on 11-3-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wielkie dzięki Toxic. Ale możesz mi powiedzieć jak to zainstalować? Bo jak włożyłem 1.4 to światełka i inne funkcje były a jak 1.5 włożyłem na to, to wszystko znikneło w MAXIE. ??? Odinstalowałem wszystko i włożzyłem sam 1.5 i tak samo nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to bylo do przewidzenia :) Ja chyba bede musial napisac tutorial o tym jak zainstalowac ten update fR1.5 ...

Tymczasem sprobuj to zrobic w taki sposob jak opisalem tutaj (oczywiscie jesli nie masz pakietu POS - to wszystko jest tak samo):

http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=1950

 

wazne zeby wersje plikow sie zgadzaly i byly \"widziane\" przez maxa.

 

pozdr

 

[Edited on 11-3-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE BARDZO POSZŁO

Może opiszę po kolei:

1. instaluję CLAMP-System (posiadam 1.0.0.0

2. Instalacja POS\'a 1.9 (autoryzacja itd...) - nie bardzo wiem o co chodzi bo tego nie mam???

3. Instalacja fR 1.0 (autoryzacja itd.) - zainstalowałem ale nie musiałem autoryzować bo widocznie pamiętał poprzednią autoryzację.

4. Instalacja fR 1.4, potem 1.5 - zainstalowałem 1.4 i światełka i wszystko inne było a po 1.5 znikneły.

Co do korzystania z cebas.dlu to co to znaczy - mam taki plik w .../MAX 5/CEBAS/CEBASDLU/cebas.dlu (wer.2.1.1.9). i co znaczy nadpisać plik luma.dlo - mam go w tym samym katalogu CEBAS (po skopiowaniu plików) i w STAGE-0

Co do \"suity\" to mam tylko plik luma.dlo 2.1.0.4 i cebas.dlu 2.1.1.9 nie mam optic.dlo i nie mam pyrocluster.dlo 1.8.0.6 dlaczego jeśli wolno spytać. (uff ale się napisałem ).

MareG proszę o wyrozumiałość ale jestem początkującym użytkownikiem FR i nie bardzo się orjętuję. Gdybyś mógł to bardzo proszę. Z góry THX.

Pozdrawiam mrówa.

P.S. Po odinstalowaniu 1.5 przy uruchomieniu MAXA wywala komunikaty o Loading DLLs ze ścieżką do katalogu CEBAS:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze po kolei:

 

POS = Pro Optic Siute - to osobny pakiet Cebas\'a - jesli go nie masz to pomijasz pkt. 2

(stad brak plikow optic i pyrocluster)

Dalej wykonales punkty 3 i 4 i wszystko OK - czyli fR 1.5 NIE dziala :)

W porzadku - teraz zrob tak:

Przekopiuj (nie przenos!) wszystko z folderu

.../Cebas/STAGE-0/

 

do folderu

 

.../Cebas/ - nadpisujac poprzednie pliki finala

 

teraz uruchom maxa - i wszystko powinno byc OK

ALE

gdyby nadal wywalalo monit o niewlasciwym pliku cebas.dlu - to musisz go poszukac w katalogu plugins lub stdplugs i USUNAC!

 

Taka to cala filozofia.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA TO CHYBA JESTEM JAKIŚ GŁUPI :(

 

Zrobiłem bardzo dokładnie tak jak mi radziłeś i nie działa. po KOPIOWANIU plików ze \\STAGE-0 do \\CEBAS nic mi nie nadpisuje oprócz jakiegoś pliku READ_ME.TXT. Szukałem wszędzie innego cebas.dlu i nie ma nigdzie (w całym kompie) oprócz \\CEBASDLU - więc nie ma co wyrzucać a monit przy starcie się pokazuje i FR nie ma:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz

A czy ma znaczenie że Maxa mam zainstalowanego na partycji D wraz z tymi plikami od FR a na dysku C: pojawił mi się katalog CEBAS z takimi plikami jak

bov.dlv

fRender.dlr

fRMtl.dltf

RToon.dlv itd

jeśli ma znaczenie to co zamienić z czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareG tylko nie skacz.

Już myślałem że będę mógł otrzeć pot z czoła razem z wami ale niestety.

No więc odinstalowałem wszystko i zainstalowałem jeszcze raz ale tak że wszystko jest na d:\\3dsmax5\\cebas (tu pliki i katalogi - normalnie) na C: NIE MA żadnego CEBAS i dalej za radą kopiuję pliki z STAGE-0 i wklejam do CEBAS w katalogu MAXA po uruchomieniu MAXA wyskakują monity:

DLL failed to initialize (każdy to zna) to samo dotyczy plików

luma.dlo

fRMtl.dlt

bov.dlv

FRToon.dlv

fRender.dlr poczym Maxik się ładuje a FR ni widu ni słychu OCZYWIŚCIE.

Panowie wiem że jestem upierdliwy ale babcia kazała być upartym w dążeniu do celu więc może jeszcze na coś wpadniecie, bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki:

luma.dlo

fRMtl.dlt

bov.dlv

FRToon.dlv

muszą się znajdować w katalogu d:\\3dsmax5\\cebas\\stage-0 a nie jak u ciebie w d:\\3dsmax5\\cebas.

 

UWAŻNIE PRZECZYTAJ MÓJ POPRZEDNI POST!!!!!!!!!!!

 

[Edited on 11-3-2003 by Toxic]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie readme w cebas\\stage-0

This installer uses a new way to install the plug-ins

from now on the cebas.dlu file is stored in:

3dsmax\\cebas\\cebasdlu\\cebas.dlu

all finalRender Stage-0 plug-ins are stored in:

3dsmax\\cebas\\stage-0\\*.dl*

 

[Edited on 11-3-2003 by Toxic]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz FR w opcjach renderu a konkertnie w current renderer nie możesz go wybrać to nic dziwnego bo FR jako alternatywny render będzie dopiero w stage-1 a stage-0 to ża tak powiem tylko dopałka do scanline. Na stronie Adka jest tutorial Podstawy GI mówiący o FR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że tak nie jest, bo FR to dodatkowe światła cienie i materiały a takrze powinno być chyba jego serce gdy kliknę prawym klawiszem myszy na oknie widokowym. a ja nic z tego nie mam i o to mi chodzi. czytałem tutka i przećwiczyłem już przedtem turtoriale z magazynu 3D i mi to wychodziło ale tam były 3 dodatkowe światła 2 dodatkowe cienie i materiały (tylko że to mi się czasami wywalało) a teraz nic z tego nie mam mimo że w Costomize - Configure Paths - plug-Ins mam wpisy od katalogów cebasdlu i stage-0

Wiem że jestem nudny ale poprostu nie wiem co jest grane.

Dzięki za pomoc

pozdrowienia mrówa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRA ZAMYKAMY TEMAT

Odinstalowałem wszystko łącznie z Maxem i zainstalowałem od nowa na partycji C:\\ i chodzi.

Wielkie dzięki panowie za pomoc i za CIERPLIWOŚĆ.

Do usłyszenia w następnym problemiku;););)

Pozdrawiam mrówa

 

[Edited on 12-3-2003 by mrówa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności