Skocz do zawartości

[Programy]Max vs Rhino


yookeer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

*Nie jestem pewien, czy w dobrym miejscu zamieściłem temat więc w razie czego proszę o przeklejenie*

 

Takie pytanie z tysiąca, które można znaleźć w googlach. Różnice między rhino i maxem. Wiem, że padną pytania do czego właściwie są mi potrzebne te programy więc od razu wyjaśniam: Uczę się modelowania w max'ie, by móc w przyszłości robić wizualizacje, lecz również wiem, że być może kiedyś przyda mi się wiedza o low poly do gier itp. Z tego co znalazłem na internecie to info, że max średnio współpracuje z CADem. Więc moje pytanie laika z grafiki 3d. Czy najlepszym rozwiązaniem jest ogarnięcie CAŁEGO wachlarzu możliwości 3d maxa czy raczej branie pod uwagę dużo prostsze programy typu rhino. Max mam dla studentów więc mogę się go uczyć bez problemów, ale nie wiem, czy nie lepiej na początek pouczyć się czegoś dużo łatwiejszego. Co do rhino słyszałem, że świetnie radzi sobie z NURBSAMI czego o maxie powiedzieć nie można..

 

Po tym długim zagmatwanym wstępie proszę Was o szczerą odpowiedź, który radzicie wybrać ??

 

 

Z góry dziękuję

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

czy rhino latwiejszy? no nie wiem. Rhino jest wyspecializowany do NURBSow i jest o wiele bardziej CADowski w obsludze (z tego co pamietam jak go uzywalem ladne pare lat temu).

Jak dla mnie wybor jest dosc prosty:

- jak chcesz przyjemnego modelowania w nurbsach i dobrej wspolpracy z CADami, bierz rhino

- jak chcesz wizki, low poly i co tam sobie wymazysz (moze rzeczywiscie oprocz nurbsow bo w maxie one ssą strasznie) to bierz maxa.

 

PS: nie wiem czy ci potrzebny CALY wachlaz mozliwosc maxa do tych celow co wymieniasz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizki można robić także w rhino. Są do niego renderery vray, maxwell z nim się dogaduje, generalnie nie ma z tym problemów. Pytanie brzmi co tak naprawde będziesz robił. W Rhino przygotujesz projekt (dokumentację) tak jak w dowolnym cadzie i dodatkowo model. Jeśli chcesz pracować na poly to jest coś takiego jak tspline dla rhino, jeśli będziesz projektował architekturę to jest VisualARQ, dzięki czemu rhino zachowuje się tak jak BIM (np. archicad, revit)- uproszczona wersja BIM ale się to rozwija. Jest też grasshooper dzięki któremu zrobisz ciekawe rzeczy. są też jakieś moduły do animacji. Poza tym jako student możesz kupić wersję studencką która rózni się ceną (ok 940 zł brutto) od zwykłej ale uprawnia cię do pracy komercyjnej na tym sofcie, nawet po zakończeniu studiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności