Skocz do zawartości

Laptop do 4000.


Gandalf244442

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim! Jako, że wątek z zapytaniem o zestaw PC cieszył się licznikiem 0 odpowiedzi, a minęło sporo czasu, kilka spraw przemyślałem i wyszło na to, że laptop będzie prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem. Wyprzedzając pytania, bo jestem mobilny.

 

Mam na oku model Lenovo Y580, opcja 12 lub 16GB Ram. Ale ja wiem, że wy wiecie, że ja mogę wiedzieć źle.

Macie inne propozycje, co do lapka? Obowiązkowo matryca 15,6 i procek i7 3610QM.

 

Jako, że obecnie bawię się renderingiem na procesorze pozwoliłem sobie spojrzeć na benchmarki. W tej chwili pracuję na mocno przeoranym Asusie N61VG z dziadkiem Dual Core T6600. W porównaniu benchów dziadek otrzymał 1399 punktów, i7 7644pkt. Więc kolejne pytanie brzmi. Jaki byłby skok szybkości w renderach? Czy mogę sobie pozwolić na założenie, że uzyskując pięciokrotnie więcej punktów w benchach rendering będzie 5 krotnie szybszy? Ot dziecięca ciekawość wywołana brakiem cierpliwości po 20 godzinnym maratonie oczekiwania na animację trwającą 1:12.

 

Używam Blendera podstawki i zaczynam szperać w buildzie Trunk.

 

Pozdrawiam, czekam na odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nowy, nowy, gwarancja to jest dobra rzecz, o czym przekonałem się w przypadku Asuska... A co do Macbooków w czym ich przewaga? Ja się uczę i jeszcze długo uczyć się będę, więc nie potrzebuję komputera z kosmosu, z wypasionym ekranem 100% sRGB. Chodzi o to, by w mocy przejść kilka stopni wyżej i nastawiam się konkretnie na procesor, bo jak już wspomniałem Dual Core w dodatku laptopowy w mojej opinii to na te czasy anorektyk startujący w maratonie.

 

Poza tym przeszedłem ostatnio istne piekło komentarzy gdzie nadgryzione jabłka sypały się gęsto, gniecione w natarciu przez stado "realistów", których głównym argumentem było "Jabłka są dobre, bo ktoś je zachwalił i reszta poszła tym przykładem, czy jednak jabłka są rzeczywiście dobre?". Nie znam odpowiedzi i w dalszym ciągu pozostaje to dla mnie zagadką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam notebooka w tej cenie i znalazłem jedynie to: http://www.x-kom.pl/p/103343-notebook-laptop-15,6-dell-inspiron-7520-i7-3612qm-16gb-1000-dvd-rw-1080p.html

Tutaj jest jego recenzja: http://laptopy.gadzetomania.pl/2012/07/03/dell-inspiron-15r-special-edition-7520-test-intel-core-i7-3612qm-amd-radeon-hd-7730m

Pomimo drobnych niedoskonałości jest dobry, tylko dla mnie, wedle recenzji, ma zbyt wolny dysk (mi osobiście badzo zależy na czymś szybkim).

 

Interesujące modele ASUS-a miały błyszczącą matrycę, co dla mnie je dyskwalifikuje. Do tego trzy porty USB to trochę mało.

 

Ten Dell podobno się nie przegrzewa, co jest wielkim plusem, ale za to ponoć głośno chodzi — coś za coś.

Poza tym, na tym Radeonie nie ma CUD-ów, ale może za dużo bym chciał w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano przyjrzałem się tym dellom, ładnie to wygląda wszystko, tylko hmmm. Nie mam nic do Radeonów, bo zwyczajnie nigdy nie miałem z nimi styczności. Jednak obecnie Cuda wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem, chociażby przy renderingu GPU. To jest śmieszne, jak już znajdzie się coś miłego dla oka, jeden szczegół niszczy całą kompozycję...

 

I do tego wgrany fabrycznie windows, gdzie w Lenovo nie uświadczysz, no chyba, że się dorzuci grosza i weźmie wersję za 4150zł. Ehh. Chyba, że poczekać na świąteczne promocje, może wtedy zrobi się trochę luźniej.

Edytowane przez Gandalf244442
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ops faktycznie, patrzyłem na test i ogólną recenzję.

 

A propos, czy ktoś z was mógłby się wypowiedzieć na moje drugie pytanie, jeśli chodzi o przyrost szybkości w renderingu i7 3610QM w porównaniu do dziadka Dual Core'a? Ja rozumiem, że ładna scena to odpowiednie materiały, światło, ustawienia ogólne itd, ale bez przesady z tą długością renderowania xD.

 

Chyba, że to pytanie złego sortu i jednoznaczna odpowiedź nie istnieje.

Edytowane przez Gandalf244442
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przewaga jablek? noo dla mnie jakosc wykonania (tak wiem jestem lamusem:P ale lubie jak laptop nie trzeszczy i jest lubie jak jest solidnie wykonany) no i 17 calowa MATOWA! matryca, bo glossy nigdy nie przetrawie. co do reszty laptop to laptop. Co do systemu to nie podzielam takich meeega zachwytow, bo znam tez duze plusy windowsa :)

 

ja zaplacilem za tego macbooka 780 euro chyba, ale niestety core2duo 2,93 wiec dorzucilem ssd 256 i 8gb ramu i mi wystarcza :) jestem zadowolony, chociaz lepiej wziac matowa 15stke i dodatkowy monitor. Co do modeli to sprawdz w google czy nie bylo z konkretnym klopotow.

polecam :)

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności