Skocz do zawartości

Animacja "DLA AGNIESZKI" ;)


Pawel Lipka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wizualnie bylo nawet ciekawie (jak na 5 godzin; chmurki/dym mi sie podobaly:) ), muza tez nice (kto jest jej autorem?), ale humor jak zwykle mi sie nie podobal.

Moze kiedys doczekam tych oryginalnych pomyslow, o ktorych mowiles w wywiadzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr Ug: pozwol,ze zacytuje fragment tego co Ty zacytowales swego czasu na forum3d;)

 

 

"Z kolei komizm nonsensowny preferują ludzie skłonni do nowatorstwa, eksperymentowania i podejmowania ryzyka, głodni wrażeń, z dużą ciekawością poznawczą, żywą i twórczą wyobraźnią, nonkonformistyczni oraz niezależni w sądach i działaniu. Ciągła pogoń za zmianą, silna potrzeba nowości i złożoności sprawiają, że bardziej rozbawiłby ich taki dowcip: "Płynie dwóch mężczyzn łódką. Jeden z nich pyta: - Która godzina? Drugi wyciąga termometr i mówi: - Jutro poniedziałek",

 

 

Nie nalezysz chyba do tej grupy osob;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khe khe khe... dobre, dobre, ale nie bede sie spieral. Tonacy brzytwy sie chwyta.

Uwazasz, ze bujajace sie jadra, wbijany w plecy swietlny miecz (sic!) i posuwajace sie 'miski' sa nonsensowne? :) Niech Ci bedzie, przynajmniej opisik wtedy pasuje.

 

Zeby bylo jasne - sam pomysl na animke mi sie podoba, pomysl z 'zaskakujaca czynnoscia' poprzedzona budowana wczesniej atmosfera tajemnicy (grozy?) tez w moim guscie, ale dlaczego to musi byc 'doggy style'?! Strasznie infantylne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem twojej ostatniej tworczosci Pawel. Przeciez te ostatnie animki tak rozsadnie sprawe przemyslajac sa cofaniem sie a nie rozwojem. Mnie sie nie podoba, ten kierunek ktory obrales. Co on ci da na przyszlosc? Prace po takim czyms chyba srednio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr Ug: w gg tez jest doggy style emotikon;)...infantylny nieinfantylny....wazne,ze dziala(sadzac po opiniach z roznych miejsc)

 

Traitor: a Ty mam wrazenie wpadles w pulapke procesu myslowego typowego grafika 3d;)

 

Pewien bardzo wybitny malarz John Sanden powiedzial kiedys "Czasem trzeba wykonac krok do tylu aby potem moc pojsc dwa kroki w przod"

To zagmatwane,ale uwierz mi....pewne rzeczy wiecej ucza niz sie moze wydawac.

 

Jesli wyskoczymy kiedys na browar rozwine troche swoja wypowiedz;)

 

Pozdrawiam,

Pablo

 

p.s. praca raczej nie musze sie martwic,moge robic rzeczy inne co widac w moim portfolio czy demoreelu i jak na razie to wiekszym

problemem dla mnie jest przymus siedzenia we Wrocku w celu dokonczenia studiow(jeszcze rok) niz znalezienie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, no to przepraszam. Skoro jest taki emotikon w GG to jestes usprawiedliwiony. Moze kiedys je wlacze, zeby poogladac. ;)

 

Szkoda, ze do animacji podchodzisz na zasadzie 'podoba sie wiekszosci, czyli jest super'. Michal Wisniewski tez odniosl sukces, bo wiekszosc lubi prosta muze. Co kto woli.

 

P.S. Ostatnio pojawil sie robiacy furore emotikon 'blow-job', czyli mozemy sie spodziewac podobnego tematu w nastepnej animce? ;))))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez nie rozsmieszylo. Ale pewnie sie nie znam i w nie mam poczucia humoru.

 

> "Czasem trzeba wykonac krok do tylu aby potem moc pojsc dwa kroki w przod"

To ja odpalam Painta, odkladam tablet, robie krok w tyl i bede dwa razy lepszy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wstali chyba dzisiaj lewa noga.

ten film to straszna pierdółka (wybacz Paweł)

zbyt powaznie to traktujecie probujac to oceniac jako prof. anime (wszyscy tacy prof. bo nie uzywaja GG :P )

taki filmik trzeba obejrzec, usmiac sie (ewentualnie nie) i zapomniec.

ja sie usmiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieta racja (jesli moge tu cos powiedziec).

Jesli mam stracić poczucie humoru gdy bede juz dobrym grafikiem (moze po reinkarnacji) to zastanawiam sie czy wogole warto sie starac?

Mi sie podoba a moja zona od razu dziwnie do mnie mrugala, wiec animka jak najbardziej OK!!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radzil troche powagi Pawle w twoich pracach, zupelnie sie zgadzam ze stwierdzeniem ze twoja tworczosc jest bynajmniej dziwna i w wiekszosci przypadkow zalatuje poprostu kiczem. Jednak jesli chodzi o ta animacje to o jest o klase wyzej niz twoje poprzednie dziela, natomiast jesli chodzi o scene na kominie... no coz opadly mi rece.

 

Ogolnie wypada calkiem niezle, podobny styl i klimacik byl w kreskowce o batmanie, kanciasto i malo szczegolowo, jednak mimo wszystko wyglada niezle. Proponowalbym aby nad tym jeszcze posiedziec i dopracowac.

 

Pierwsza sprawa to 4:3 nie wchodzi w gre, jest zbyt duszny nie moze oddac w pelni przestrzeni, w pierwszym ujeciu postawic budynki, wygladalo by to na miasto przemyslowe, na kominach dodac migajace czerwone swiatla i na koniec wstawic czarny charakter ktory stoi na kominie i spoglada na miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie troche ze nie szkoda Ci czasu na taka tworczosc. Nie lepiej zrobic jakas porzadna animke, troche przysiasc, stworzyc cos z pomyslem i wykonaniem na poziomie? Dla mnie ta animka duzo stracila przez scenke na koncu, a w szczegolnosci przez koncowe napisy. Nie wiem czy to ma byc jakas porowokacja, nie wnikam. Humoru w tym zadnego nie widze.

Sorrki Pawel, nie obraz sie, ale ta stronka http://www.luka3d.tk/ to po prostu masakra. Nigdy bym nie uwierzyl ze Ty ja robiles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, nienaraziles, no przecie nie wszystkim musi sie podobac, na REFa trzeba poprostu spojrzec jak na reel a nie jak na short - ale z tego to sie Pazur juz tlumaczyl czesto i gesto.

 

Pepe, piksarowskie lampki, jest sporo swietnych shortow ktore sa zabawne, technicznie stosunkowo nieskomplikowane i przy tym potrafia zachowac jakas norme estetyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z kolei komizm nonsensowny preferują ludzie skłonni do nowatorstwa, eksperymentowania i podejmowania ryzyka, głodni wrażeń, z dużą ciekawością poznawczą, żywą i twórczą wyobraźnią, nonkonformistyczni oraz niezależni w sądach i działaniu....

 

dzizas czlowieku nie sadzilem ze uzywasz takich trudnych slow ... teraz to ja bede otwieral slowniki wyrazow obcych i trudnych do polapania, zanim zaczne z toba gadac :D

 

Dziwie sie troche ze nie szkoda Ci czasu na taka tworczosc.

 

o rany najlepiej to sie zamknac w kiblu na cale zycie, chlopak ma ochote na szorcik to sobie walnal w 5 h a wy z tego robicie rozprawe o zyciu

 

ps heheh z kroliczkami nie byloby uroku pozdrawiam pawla i jego tfurczosc heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie podziekuje za spore zainteresowanie:)!

 

Bigleb: Te kilka prostych filmow z Luka3d.tk dalo mi kontakty w gazecie,tv i radiu. Promowanie moich przyszlych prac,chociazby poprzez wernisaze,ktore planuje w niedalekiej przyszlosci bedzie znacznie prostsze. I bede mial rowniez pewnosc,ze jesli sie napracuje nad obrazami zobaczy je odpowiednia liczba osob. Nie zgina razem z innymi.

Zeby osiagnac cel nie potrzebowalem spedzac kilku lat nad swoim filmem...

 

 

Bynajmniej nie uwazam tego za strate czasu,gdyz naklad pracy jaki inwestuje sie w taki pojedynczy projekt jest smiesznie maly, to srednio 1 do kilku dni. Korzysci niewspolmiernie duze.

Chce zauwazyc,ze Ja i Bartek Slomka robimy te rzeczy z pelna swiadomoscia i z wyboru. Celowo na stronie prezentujemy inne nasze prace aby pozamykac troche buzie tym,ktorzy chcieliby wytykac nieumiejetnosci.

 

A jesli niektorzy dalej nie czaja po co to robimy maja najzwyczajniej w swiecie kiepskie wyczucie marketingowe(nie mam im tego za zle, wrecz cieszy mnie taki stan rzeczy;)

 

I niech nikt nie mowi o jakosci,estetyce.......ile osob bylo w kinie na Southpark...a ile na Final fantasy? Czy ktos w ogole mowil potem o tym drugim filmie? heheh

 

W obrazach zamiast estetyki wystepuje czesto prowokacja(jakakolwiek by nie byla;),ktora w znacznym stopniu potrzebe estetyki minimalizuje.

 

 

Nie chce odpowiadac na zarzuty pewnych osob,gdyz musialbym schowac do szafy inteligencje emocjonalna.

Ale warto czasem popracowac nie tylko nad plastycznoscia swoich obrazkow,ale i swojego mozgu.

Natomiast sprawe humoru pozostawiam,gdyz roznym ludziom odpowiada inny typ humoru i jak dla mnie moze tak zostac.

Wystarczy mi, ze statystycznie wiele osob pozytywnie odbiera nasze animki i interesuje sie nimi telewizja co

po czesci realizuje cel,ktory sobie z Bartkiem zalozylismy jakis czas temu.

 

Negatywne opinie ciesza mnie,gdyz przyczyniaja sie do wiekszego rozglosu. Nie sa dla mnie wazne z innego punktu widzenia,gdyz

jestem i bez tego swiadom faktu, iz humor tego typu czesc osob moze bulwersowac. A troski warsztatowe sa mi dalekie w takich produkcjach stad tez i sugestie/krytyki w tym temacie nie sa dla mnie wazne(niemniej dziekuje za te,ktore juz sie pojawily)

 

To tak slowem wyjasnienia. Bo podczas,gdy my mamy szanse sprzedac nasze produkcje i otworzyc sobie tym samym droge do przyszlych realizacji, inni przez cale zycie nie wyjda poza dzierganie reklam margaryny i modeli low-poly do gier.

Profesjonalne czy nie? wulgarne komiksy Bartka leza w Empikach obok Thorgala. Juz dawno minely czasy,ze taka tworczosc

zaczynala sie i konczyla w obrebie domowego ogniska.

 

PODKRESLAM, ze to co napisalem nie ma nic wspolnego z przekonywaniem kogokolwiek do takich animek. Powstalo jedynie

w celu wyjasnienia, dla tych ktorzy sie o mnie "martwia". Nie ma obaw;) Wiem doskonale co robie,a zainteresowanie tym watkiem

i skrajne opinie tylko to potwierdzaja;)

 

Pozdrawiam,

Pablo

 

p.s. no tak..zawsze rano musi powstac jakis dlugi mail;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzilem kazdy zakatek Luka3D i powiem ze do serwisu o animacji i komiksu jeszcze mu brakuje, layout... no coz mialem nieodparte wrazenie jak bym zawital do domowego przedszkola, to samo tyczy sie zamieszczonych animacji, naprawde dziwna forme wybraliscie. Ta lista patronatow multimedialnych to jakis zart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już miałem odpuścić sobie komentarz.... ale sprawa wygląda poważnie...

Paweł - jeśli o mnie chodzi, to szkoda było prądu na te króliczki...

mi podobały się jedynie kanciaste obłoczki dymu...

 

pozdrawiam (bez obrazy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm kiedys slyszalem to od kogos "nie wazne co o mnie mowia, wazne, ze wogole mowia". Tak, tylko czy taki szum wychodzi na zdrowie? Przeciez ludzie beda cie potem kojazyc z takimi nedznymi produkcjami a nie z czyms nad czym pracowales jakis czas temu i wyrabiales sobie dobre imie.

 

Bynajmniej dla mnie osobiscie po ukazaniu sie strony Luka3D, twoje nazwisko spadlo o dobrych kilka szczebli w dol, a naprawde wysoko cie stawialem. Tak ja to odebralem i mysle, ze wielu takze.

 

Czy takie wyjscie marketingowe jest dobre? Moze dobre bo potem bedziesz mogl sprzedawac kontrowersyjne proste "gnioty" za kupe szmalu tylko faktem bedzie to iz nikt ci nie bedzie chcial powiezyc powaznej roboty. Zostaniesz zaszufladkowany jako ten od kontrowersyjnych slabo wykonanych produkcji, i tak naprawde twoje prawdziwe dziela polegna pod nawalem tego co teraz prezentujesz. Tak mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spodobala mi sie opinia jednej z osob na sasiednim forum3d

cytuje:

"Hehehe, nie widze powodu zeby od razu jechac tak po tej animie, ja sie zasmialem, ciekawy motyw, wiadomo nie kazdemu moze to sie spodobac, niektorych moze to nawet porzadnie wqrwic i chocby dlatego warto takie cos bylo zrobic:) "

 

Rascal: nie emocjonuj sie tak...jak szukam zlecen wysylam swojego reela,gdzie sa zarowno klarownie pokazane animacje postaci jak i prace rysunkowe,malarskie i 3d.

 

Ty o ile pamietam zaczales dosyc niedawno z lewa galeria na stronie,gdzie pojawily sie podmalowki kogos innego(po zauwazeniu faktu przez kilka osob zostaly niezwlocznie usuniete)

A poza tym myslisz,ze robienie tanich tutorialowych sztuczek z FX

jest wiecej warte niz tradycyjne umiejetnosci plastyczne? Nie badz smieszny czlowieku. Sprobuj cos zrobic od zera,a nie metoda click&play.

Jezeli to jest Twoja recepta na sukces to faktycznie...autorytet murowany.

 

Dziwi mnie troszke Wasza reakcja w momencie kiedy w cholere ludzi chociazby na ASP pracuje jako ilustratorzy czy graficy dtp(lub w lepiej platnych zawodach) aby potem moc bez przeszkod robic w domu swoje wlasne obrazy,ktorych wiele osob nie schowalaby nawet pod lozkiem nie mowiac o powieszeniu na scianie:)

Pracuja w duzych firmach,a pracodawcom zupelnie nie przeszkadza co robia po pracy.

 

Przywyknijcie,bo nie raz jeszcze zamieszcze podobna animke w sieci i z pewnoscia nie omieszkacie jej zobaczyc;)

wbrew temu co zostanie czy zostalo tu powiedziane;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw tak mi sie przypomnialo

Kojarzycie zapewne Petera Jacksona i jego Wladce Pierscieni;)

Otoz ten rezyser jest takze autorem filmu "Martwica mozgu",ktory

obfituje w ekstremalnie glupi(ale fajny:) humor typu odcinane konczyny i tryskajaca z nich krew niczym woda z prysznica.

 

Nie przeszkodzilo mu to w pozniejszym nakreceniu Wladcy:)

Ale to tak trudno sobie wyobrazic........;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa Pawle to nie byla zadna lewa galeria, i nikogo pracy sobie nie przywlaszczylem, to byl moj matte paint ktory byly wykonany dawno temu, z jakiegos tutoriala. Pozatym praca byla nieco inna, zarowno ta jak i test blue screena ktora zawierala material z LOTR`a zostaly usuniete z oczywistych wzgledow, kiedy zaczelo zagladac do nas coraz wiecej ludzi.

 

A sprowadzenie moich umiejetnosci do twoim zdaniem tanich tutorialowych sztuczek z FX i jakiejs metody click&play, jest bynajmniej smieszne i nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak - anima podobała mi się... :) Myślę, ze gdybyś umieścił to na jkimś np. niemieckim forum to przeszłoby bez echa, a wszyscy mieliby polew. Panowie - probleme jest po protu podejście do sprawy... może wypada zacząć nieco eksperymentować w łóżku?? :)

Jak na 5 godzin to niesamowita robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty o ile pamietam zaczales dosyc niedawno z lewa galeria na stronie,gdzie pojawily sie podmalowki kogos innego(po zauwazeniu faktu przez kilka osob zostaly niezwlocznie usuniete)

A poza tym myslisz,ze robienie tanich tutorialowych sztuczek z FX

jest wiecej warte niz tradycyjne umiejetnosci plastyczne? Nie badz smieszny czlowieku. Sprobuj cos zrobic od zera,a nie metoda click&play.

 

 

Jak dla mnie jego pracki sa stylowe i b.ladne, widac ze chlopak czuje kolor i posiada poczucie estetyki, wolalbym zebys poszedl jego sladem niz tym ktorym podazasz ... obecnie produkujesz kicz ( kicz moze byc piekny np kill bill ).... mam nadzieje ze zmienisz swoja sciezke zyciowa....i sie nawrocisz :)

Co do tej animy to jest najlepsza z serii luka3d....mam nadzieje ze ten dosyc kieski jak narazie serwis bedzie czynil postepy ( glownie w poczuciu humoru ) i nastepna animacja bedzie o niebo lepsza

 

P.S Nie obrazaj Rascala, jak dla mnie on ma b.duze umiejetnosci, co udowodnia w Terranovej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ale łoF Topik ....

 

Synuś - ale Pawelek juz cos osiągnął ... z reszta jeden na Pawla wskoczyl to i poszla reszta ... typowe przewodnictwo stadowe ... ;) a i bym byl zapomnial tu sie nie KLNIE ;)

 

Ja pawelka animki lubie bo ktos taki jest potrzebny i ktos to musi robic ... mysle ze jak by chcial to mogl by zrobic cos naprawde poządnego ... a mysle ze nie wszyscy pracodawcy sa sztywnymi dziadkami panoszacymi sie ze swoimi tradycjami i przymkną oko na animacje tzw. offtopicowe ;)

 

Ja tam jestem neutralny ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel, sie w pelni podpisuje pod Traitorem, rozumiem Twoje podejscie, ale myslisz ze ktos te kroliczki czy miski za pol roku bedzie pamietal? nie sadze, i tak moze jeszcze w miare sensownie bym polemizowal gdybys nie wyskoczyl z porownaniem do Martwicy mozgu, no sory, gdzie Martwicy do takiego Viadro Odjechal?, nawet przy porownaniu do South Parku ktory mimo formalnego i tresciowego prostactwa VO wysiada.

Rob dalej swoje, naprawde zycze Ci powodzenia poprostu uwazam ze stac cie na duzo, naprawde duzo wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności