Skocz do zawartości

lizard industries - logo


Jacuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

b słaba typografia, no i to nie jest logo; jak juz to logotyp.

przydałaby sie informacja czy to tylko na stronke czy do druku.

jak do druku to drogo troche wyjdzie w fullcolor.

jak chcesz poznac prof. opinie to pusc to na grupie dyskusyjnej pl.comp.dtp, albo na EF u KOOBY.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi sie kroj czcionki, tzn Arial Black jest do bani na logotyp.

nie wiem czemu akcentujesz litere "z" a zasłaniasz "Li"? robiac tak nazwe firmy odbiera sie jako :"zard". dodatkowo drugi człon nazwy konczy sie w jednej lini - to ok, ale zaczyna sie zupełnie przypadkowo.

co do samego projektu to uprosciłbym tego gada.

odnosnie logo jest troche teorii w designExtra - CORPORATE ID 06/2003

i pare ciekawych znajdziesz na http://www.logotypy.com/

 

tyle moge od siebie ale identyfikacja wizualna to nie moja działka, i nie przywiazuj wagi do mojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest roznica miedzy logo a logotypem? :)

panie Czionek, straciłem wiare w pana. :)

logo to znaczek a logotyp to nazwa.....chyba ze sobie cos ubzdurałem :) ide jeszcze doczytac....:)

a wiec...WIEM:

logotyp (gr. lógos ‘słowo, mowa’ + týpos ‘kształt, obraz’) poligr. czcionka wieloliterowa, zawierająca kilkuliterowy skrót lub całe wyrażenie.

i jeszcze z designExtra:" ...W skład identyfikacji wizualnej wchodza takie elementy jak: nazwa, logo (znak graficzny i logotyp), kolory firmowe....."

zywcem przepisałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter ubzdurales sobie ;)

logo to skrot od logotype. logotypy moga byc wylacznie literowe, wylacznie graficzne lub mieszane. to co pokazal jacus nie jest zadnym z nich. moze ew byc przykladem na naganne zabawy prze deformacje logotypu. wszelkie bledy opisal peter muler powyzej.

zwiezak fajny jest i mozna zastosowac go jako motyw i w logo ale sama fota nie wystarczy. logo powinno byc latwo zapamietywalne. wcale nie musi byc proste i moze miec kilka wariantow tak jak np logotypy marek samochodowych. inny do wizuali - full color 3d inny do drukow - uproszczony solid wektor.

 

edit: w dziale general discussion jest przyklejony watek corporate identity. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie tam nie znam...mówiłem

ale to " ...W skład identyfikacji wizualnej wchodza takie elementy jak: nazwa, logo (znak graficzny i logotyp), kolory firmowe....."

to pisał jakis bolek z Instytutu Poligrafi Politechniki Warszawskiej. nie wiem czemu tak napisał ale ja ubzdurałem sobie ze to dwie rozne rzeczy....ja tam sie nie znam, i pozwole sobie zacytowac pewnego pana: "zbieram znaczki" :)

 

 

ale chyba masz racje:

wiem: "logo (‹s.› logotyp) 1. szt. symbol graficzny charakterystyczny dla danej firmy..."itd;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności