Skocz do zawartości

Propozycje przyszłych tematów / uwagi


VGT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm.... takei pytanko ... mam pomysl na animacje ale nie jest ona zwiazana z zadną tematyka podana w info o bitwie ... mianowicie jest to scenka ukazujaca ulice i zdazenie jakie mialo na niej miejsce ... animacja miala by element komiczny jak i intrygujący ...

 

czy moge z takim czyms wystartowac .... ? oczywiscie zmieszcze sie w 20 sek ..

 

ey no bo tematyka z info troche ogranicza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ugryzienie sie w jezyk)

.

.

.

(usmiech)

 

Marcinie, czy kiedykolwiek w historii bitew max3d mozna bylo robic cos innego? Hę?

 

Jezeli chodzi o tematy to imho wbrew pozorom sa trudne. Fajnie, ze P. dal swoj model Low-Poly, bedzie mniej zabawy z riggiem.

Well, chyba sie przylacze... :)

 

EDIT:

Jak bedzie potrzebny format .obj do majki, to moge udostepnic. Udalo mi sie w koncu jakos przekonwertowac z zachowaniem SmoothGroups

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem i nie gryź sie w jezyk bo bede cie mial na sumieniu ;) ale nie wiem ale moim zdaniem przydala by sie animka z prostym scenariuszem ...

 

DruG - no zle zformuowalem pytanie .... chodzilo mi czy nie mozna bylo by dodac jeszcze jednej opcji w tematach animacji .. ;)

 

i chyba sobie tylko o tym bede śnił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - zostały określone 3 tematy, należy wybrać jeden z nich i na jego podstawie zrobić animację. Wydaje mi się, że w tej kwestii wszystko jest jasne :)

 

dr Ug - animowanie postaci chyba nigdy nie jest proste, ale to będzie ciekawe wyzwanie dla uczestników :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna mieszac tematy??

Należy wybrać jeden temat wiodący, reszta to pomysł, więc nie ma problemu aby np. stworzyć animację tańca z elementami sztuk walki.

 

mam pytanko: czy animacja musi trwac dokladnie 20 sekund czy moze nieco dluzej ?

Można przyjąć 25% tolerancji na ten punkt regulaminu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z checia wziol udzial ale termin(3 miechy) z deka mnie przeraza.

Rozumiem ze masta wymiatacze ;) robia takie zeczy bezproblemowo w takim czasie :) ale jesli ktos nigdy nie animowal postaci to zaczyna od poczatku - i taki czas to niestety za malo(przynajmniej dla mnie). To juz nie jest 1 statyczny obrazek(zobaczcie ile jest nieukonczonych pracek po kazdej bitwie - i nie mowie tu o takich co sa zrobione w 20% ale w 80%). Pomyslcie nad przedluzeniem bitwy (rozumiem ze niemozna tego wlec w nieskonczonosc bo emocje opadna) chocby o 1 miesiac :)

 

DAJCIE SZANSE TYM CO ZACZYNAJA ZABAWE Z ANIMACJA - NIE ROBCIE BITWY DLA ELIT :)

 

Skoro animacje maja byc na poziomie to ten 1 dodatkowy miesiac bedzie mozna przeznaczyc na przemyslenie calej akcji itp.

 

Ogulnie pomysl na to by przejsc na animacje bardzo mi sie podoba. Piekny model ulatwi napewno przygotowanie rigu. 20 sekund (z 25% tolerancji) tez jest w sam raz :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, "mastah" zrobilby to w 3-4 tygodnie ;P

 

Swoja pierwsza animke, razem z modelowaniem, morph targetami, nauka riggu i lip-synkiem zrobilem w miasiac, obijajac sie przy tym strasznie;)

Sama animacja (autora niestety nie pamietam) tanczacego goscia, ktora pojawila sie na forum byla robiona w dwa tygodnie i autor tez chyba nie byl doswiadczonym animatorem.

 

Bez przesady, jakby za kazdym razem pojawialy sie osoby, ktore domagaja sie przedluzenia terminu, bo sa poczatkujace, to bysmy mieli za soba moze raptem 3 bitwy ;P

3 miesiace to MASA czasu. Podejdz do tego jak do wyzwania. Jezeli nawet nie zdarzysz, to z pewnoscia bardzo duzo sie nauczysz i nastepnym razem wszystkich powalisz na kolana;) Nie od razu Tesco zbudowali!

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barton_fink: podobnie jak dr Ug, 3 miesiace to naprawde sporo, nie musisz meczyc sie nad modelem - animacja, podklad muzyczny nie jest konieczny jak i otoczenie. Nie jest to wiec zadna bitwa dla elit, mysle, ze doswiadczony animator poradzilby sobie z taka animacja - (20 sekund to nie minuta) w 3 razy krotszym czasie.

 

No licze na to, ze bitwa zainteresuje rowniez poczatkujacych animatorow, pozwoli im sie podciagnac troszke i ukaze ich ukryte zdolnosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym jeszcze zauwazyc, ze na uczestnicy Konkursu3D dostali na stworzenie od podstaw swojej o wiele bardziej skomplikowanej, 60-cio sekundowej animacji 3 miesiace.

Wlasnie gadam z kumplem, ktory konczy dodawac dzwiek do swojej produkcji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno pytanie. jakiś roczek temu zrobiłem 1 w swoim życiu animacje postaci. Co prawda teraz z perspektywy czasu wydaje mi sie dosć kiepska, a na domiar złego wszystkie pliki edycyjne uległy rozkładowi ;) Chętnie jednak pokazałbym ją i poddał ocenie jury. Będzie to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno pytanie. jakiś roczek temu zrobiłem 1 w swoim życiu animacje postaci. Co prawda teraz z perspektywy czasu wydaje mi sie dosć kiepska, a na domiar złego wszystkie pliki edycyjne uległy rozkładowi Chętnie jednak pokazałbym ją i poddał ocenie jury. Będzie to mozliwe?

Takiej możliwości nie ma, gdyż jest określone w regulaminie, aby w założonym przez siebie wątku na forum pokazywać kolejne postępy w pracy, a w tej sytuacji to nie jest możliwe.

a ja zapytam czy mozna modyfikowac postac ktora zostala udostepniona przez organizatorow bitewki ?

modyfikacja udostępnionego modelu jest dozwolona

 

Dodatkowe informacje:

Nastąpiły zmiany w regulaminie dotyczące możliwości wykorzystania swoich modeli. Za lepsze rozwiązanie uznaliśmy możliwość wykorzystania tylko udostępnionego modelu (oraz ewentualne jego modyfikacje).

Ponieważ jeszcze żaden projekt nie został na forum rozpoczęty, myślę, że nie sprawi to wielkich problemów przyszłym uczestnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie mozna podawac wlasnych modeli ?
Chcemy uniknac sytuacji, kiedy uczestnicy podsylaja swoje stare animacje. To sie klóci z ideą Bitwy.

 

Odnosnie dodatkowego modelu decyzje podejmą VGT i Kris (osobiscie jestem za, ale ja tu tylko sprzatam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można oczywiście zrobić kolejne postacie i połączyć w animacji z tą lalą, oraz obiekty by nadać charakter całęj animacji, a jury niech se patrzy tylka na tą lalę jak się rusza.Przecierz nie będę robił na czarnym tle tańczącej panienki low poly.Dziwi mnie też pytanie o dalszy termin oddania pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności