Skocz do zawartości

monitor ok 700zł


KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W tych pieniądzach to obawiam się, że jedyna odpowiedź, jaką uzyskasz to coś na kształt "bierz cokolwiek". Profesjonalne monitory są dużo droższe, stać Cię więc co najwyżej na średniaka 22-24". Oczywiście jeśli mówimy o nowym sprzęcie. Ja osobiście chwalę sobie Iiyamę, chociaż oczywiście ciężko to nazwać profesjonalnym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najtanszą Iiyame jaką udało mi sie kupic 2 lata temu jako drugi monitor, oczywiscie oddanie kolorow nie jest tak dobre jak na glownym ale monitor sprawuje sie bardzo dobrze (podobne odczucia odnosnie Iiyamy mojej dziewczyny).

Ale w sumie to jak kane napisal, bierz co mozesz w tej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie potrzebuje kupic coś dziewczynie bo jej nagle padł.

dzięki za propozycje - przejrze monitory Iiyama i LG.

 

A co do tego żeby kupić cokolwiek z IPS to powiem, że można się nieźle nadziać.

Sam mam della 2209, ostatnio pojawiła się jakaś smuga więc zadzwoniłem do serwisu Della. Ponieważ 2209 nie jest produkowany zaproponowali mi "lepszy" 2311, nie znałem tego modelu ale skoro lepszy to czemu miałbym nie brać- 23cale nawet w tym nielubianym formacie i wyższa rozdzielczość kusiły. Właśnie jestem po przetestowaniu tego monitora - efekt jest taki, że spakowałem go spowrotem a zostawiam swój stary nawet z tą smugą.

Wyświetliłem szare tło - narozniki świeciły na niebiesko kiedy zbliżyłem głowe do matrycy na odległość 50cm. Gradienty koszmar. Te same gradienty nawet na ipadzie wyglądały o wiele lepiej. Nie ma porównania do starego 2209 choć cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w domu 2 Delle 2412 i jakos sobie chwale, w tej cenie ok 1000zł nic lepszego bym nie kupil (dokładniej 890zl).

 

Sasiad kupil ostatnio Iiyame 24 cale 120hz i już monitor 4 razy wymienial bo ma tak mu przecieka ze szkoda gadac. Z serwisu ciagle mu monitor nowy przysylaja i to jeszcze gorszy niż poprzedni. buja się blisko 2 miesiące już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic nie kupiłem niestety. Zastanawiam się nad lg ips224 lub 234. Jednak powiedzcie co sądzicie o takim zakupie? http://allegro.pl/eizo-s1931-igla-najtaniej-gratis-fv-gw-i2940550145.html

eizo, matryca pva, przyjemny do pracy format no i ta cena, czy jest czego się obawiać skoro był używany? warto, czy lepiej kupić lg ips w zabawkowej obudowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt:)

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Dziewczyna do tej pory pracowała na crt lg flatron, teraz obawia się, że e-ips w lg nie wyświetli delikatnych szarości ( jak szarość 253 na teście http://www.lagom.nl/lcd-test/white.php) Crt pomimo wielu wad dawał rade, a lg ips 2204 nie udawało się nam tak ustawić w saturnie (być może przez zbyt jasne oświetlenie). Możliwe, żeby tani e-ips był gorszy od tańszego crt pod tym względem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ostatnio kupil iiyame za 700-800zł jakaś na eipsie i mówi, że poza zbyt silną jasnością, to go nic nie drażni.

Nie chce być niegrzeczny, ale 700zł to trochę za dużo żeby wymagać od monitora czegokolwiek poza fullhd.

Edytowane przez deshu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i CRT wyświetla lepiej odcienie szarości, ale od LCD się wolniej ślepnie;). Jak się nie robi super pro rgb/cmyk do druku i co tam jeszcze to nie ma co wydziwiać moim zdaniem. Duży LCD, najlepiej 24 cale 16:10 (1920x1200).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności