Skocz do zawartości

Zestaw PC: 8 - 10 tys. (Grafika, Architektura, Komponowanie muzyki)


Gość alan66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Na początku pragnę zaznaczyć iż komputer ma służyć lata (5-6 lat) z upgradami pomiędzy. Stąd decyzja np o takiej obudowie czy o zasilaczu. Komputer wykorzystywany będzie do:

Archi: Archicad, Autocad

3D: 3D Maxa 2012 -2013, Zbrush 4, Vue 11 xStream.

2D: PS CS6, Ilustrator CS6,

Post: Sony Vegas Pro 12, After Effects CS6, Sound Forge Pro 12, Premiere CS6 etc.

Muzyka: Cubase 6,5, mnóstwo bibliotek instrumentów (East West, Native Insturments etc. około 1TB jak narazie).

Ważna rzecz to fakt muzyka będzie głównie robiona na tym sprzęcie, jednak chce zostawić sobie możliwość montowania jej i obróbki po nagraniu na laptopie gdy jestem/będę na wyjeździe stąd myślę o zewnętrznej karcie.

Dysk twardy zewnętrzny ma służyć głównie przetrzymywaniu biblioteki oraz najważniejszym backupom - zależy mi na szybki transferze.

Więcej jak 10 tys. nie chcę wydać, to i tak dla mnie dużo. 8 tysięcy byłoby dla mnie idealnie lub 8,5. Jednak jeśli będzie trzeba to znajdę te 1,5 kosztem auta;p

 

Wydaje mi się że wybrałem dość dobrze, jednak chciałbym zejśc z ceny nieco bo w poniższym zestawie cena oscyluje w granicy

najdroższa opcja - 12 130 zł :/

najtańsza z proponowanych - 9 310 (wziałem pod uwagę jakąś grafike za 600 zł)

 

Specyfikacja:

Procesor:

Intel Core i7 3930k 6 core @ 4,5ghz (2200 zł) (za rok/dwa zmiana na ivy bridge-e 10 rdzeni)

Płyta główna:

MSI x79a-gd65 (8d) (950 zł ) [płyta nie ma offsetu i pytanie czy nie jest awaryjna – alternatywa to Asus Rampage IV Extreme (1500 zł):/]

Pasta termoprzewodząca:

Noctua nt-h1 3,5 g

Chłodzenie procesora:

Noctua nh-d14 se2011 (300 zł)

Pamięć ram:

Corsair CMZ16gx3m2a1600c9 16gb x2 (317zł x2= 640zł) (dość wysokie gabarytowo:/)

lub Kingston Hyperx Predator 16 gb x2 2400 mhz [khx21c11t2k2/16x x2-tutaj c11:/ 2x550zł=1100zł]– w sprawie ramu proszę o pomoc gdyż nie mogę znaleźć dobrych testów najnowszych pamięci – potrzeba mi na razie 4x8gb dobrej pamięci i szybkiej, za rok dokupię kolejne 32gb tych samych.

Karta graficzna:

Zotac Geforce GTX 660 Ti AMP (930 zł) – myślę czy nie tańszą jakąś za 500-600zł

Dyski twarde:

Dysk systemowy: 256gb ssd ocz vertex 4 256 gb lub 2x128gb ocz vertex 4 256 gb w raidzie – nie wiem sam, (1000 zł), znalazłem jeszcze corsair force 3 ssd 240gb - dysk ssd 2.5" / sata iii za 750 zł

Dysk magazynowy: seagate sv35.6 st3000vx000 (550zł)– według testów jest najszybszy.

Zewnętrzna karta dźwiękowa:

EMU 1616m pcie digital audio system

lub ECHO GINA 3G lub

RME FIREFACE 400 -

Wszystkie mogą być podpięte pod firewire albo usb 3.0 (do od 400 do 800zł)

Monitor:

Tutaj kompletnie nie wiem co brać… chciałbym odwzorowanie barw żeby było w miarę dobre, nie mówię profesjonalne, bo jednak nie planuje robić często bilbordów do druku, jednak nie chce mieć żółci zamiast bieli etc. Proszę o doradę, gdyż na tych parametrach się kompletnie nie znam, więm że eizo ma dobre monitory, jednak czy znajdę w „przystępnej” cenie w granicach 1000-1500 zł? Może być używany.

Zasilacz:

Corsair ax750 750w (630 zł) [atx]

lub Enermax Platimax 750w (780zł)[atx]

Obudowa blaszaka:

NZXT Phantom 820 (ok. 1050 zł) – jeden sklep :/

Rozważam inne NZXT - tańsze za 700 zł. - jednak obudowa raczej będzie służyć dużą ilość lat.

Zewnętrzny dysk twardy na bibliotekę instrumentów:

Western Digital my book essential 2tb usb 3.0 (wdbacw0020hbk-eesn) (420 zł)

System:

Windows 7 pro x64 bit – nie wliczam, gdyż posiadam.

Inne:

I jakaś tam nagrywarki dvd… - wszystko mi jedno i tak nie używam;)

 

Rozważam jeszcze chłodzenie wodne, bo jeśli pracuje się i śpi w tym samym pomieszczeniu co taka maszyna podczas renderingu gdy jest podkręcona, to można czasem chodzić niewyspanym.

Rozważam też w ogóle zakup płyty dwuprocesorowej na lga 2011 ale nie wiem czy to dobry pomysł. Nie wiem jak działanie i wydajność wygląda w programach które opisuje.

Sandy bridge-e czyli i7 3930k nie obsługuje pamięci powyżej 1333mhz. Jak ma się to do wydajności i czy warto pakować się teraz w te kości pamięci które mają wyższe taktowanie?

 

Muszę na pewno zejść z cen, nie dam 12 tysięcy za zestaw.

Według mnie grafikę mogę sobie odpuścić, nie wiem co jeszcze...

 

Proszę o podpowiedzi, gdyż zestaw chciałbym kupić na początku stycznia.

 

Pozdrawiam,

Alan.

 

 

Ps. Zestaw będzie kręcony napewno. Może nie cały czas, ale często.

Edytowane przez alan66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za 6 lat będę miał tablet internetowy o takiej mocy i będę nim przeglądał net na kiblu. ;)

Złe założenia sobie obrałeś imho.

Intel rezygnuje z lga 2011 w przyszłym roku. Standardem stanie się wymiana podstawek co 2 generacje ich procków czyli za 5-6 lat nie znajdziesz ani jednego znośnie działającego procesora do twojej płyty głównej, bankowo. Więc będziesz musiał wymienić główną a co za tym idzie kompatybilny do niej RAM i dopiero kupić nowy procek. Po jakiś 4 latach twoja grafa już będzie pewnie martwa więc jeśli zdecydujesz się na nową to wielce prawdopodobne że będziesz musiał kupić nowy zasilacz który udźwignie nowe podzespoły. Tak, upgrade co 3 lata to wymiana całego kompa poza obudową i dyskami. ;)

Przepłacisz ogromną kase. Przez 2 lata będziesz miał super maszynę ale za 3 lata to już będzie średniak. Lepiej jest teraz kupić coś bardziej ekonomicznego i za te 3 lata znowu kupić coś ekonomicznego.

 

Zadaj sobie pytanie czy na prawdę pomimo optymalizacji scen będziesz potrzebował takiej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

W zestawie zabrakło mi kart uad-2 i TC powercore. Osobiście na nie stawiał bym w pierwszej kolejności - wtyczki mają nie tanie, więc trochę kasy by poszło. Komp nie musi być mocny do tego. O ile wiem wtyczki SSL duende mają wersje natywną, ale uad i TC nie.

Miałem uad-1 i RME, do tej pory wspominam go z łezką w oku, zwłaszcza wtyczki Neve.

 

Wysłane z planety Nexus 7

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monio

Dzięki za odpowiedź;)

Czytałem Twoje poprzednie komentarze u innych dotyczące tej podstawki, jednak z tego co ja wiem do Ivy Bridge-E jeszcze poleci na LGA 2011 a to dla mnie docelowy procek na kolejne 2-3 lata. Faktycznie potem będzie problem.

 

Od kiedy to napisałem to tak stwierdziłem że zmienię może na coś takiego:

Procesor:

Intel Core i7 3930k 6 core @ 4,5ghz (2200 zł) (za rok/dwa zmiana na ivy bridge-e 10 rdzeni)

Płyta główna:

MSI x79a-gd65 (8d) (950 zł )

Pamięć Corsair CMZ8GX3M1A1600C10 x4 (za 32gb = 600 zł) lub Corsair CMZ16gx3m2a1600c9 x2 (32 gb = 640zł)

Pasta termoprzewodząca:

Noctua nt-h1 3,5 g

Chłodzenie procesora:

Noctua nh-d14 se2011 (300 zł)

Karta Graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 650 2048MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (wer. OC - OverClock) (GV-N650OC-2GI) +Assasin Creed III (sprzedam) ( 490zł)

Dyski:

corsair force 3 ssd 240gb - dysk ssd 2.5" / sata iii (750 zł)

Dysk magazynowy: seagate sv35.6 st3000vx000 (550zł)

Zewnętrzna karta dźwiękowa:

Tutaj nie wiem ale około 400-800 zł jak wspomniałem.

Monitor:

Też nie wiem ale około 24-26 cali do 1500zł

Może: Monitor LED Eizo FlexScan EV2315W-BK? 23 cale (980zł). Czas reakcji to 4ms. Ale Eizo.. sam nie wiem, nie znam sie...

Zasilacz: Corsair CMPSU-850AXEU - 850W 80 PLUS Gold, EU (700zł) lub Corsair ax750 750w (630 zł)

Obudowa:

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Titanium (420zł) lub Obudowa NZXT Phantom White USB 3.0 (640zł)

Zewnętrzny dysk twardy na bibliotekę instrumentów:

Western Digital my book essential 2tb usb 3.0 (wdbacw0020hbk-eesn) (420 zł)

 

 

Razem daje sumę równą ok. 8,700 - 9 tysięcy...

Nie wiem z czym zejść niżej....

 

@Chrupek3D

Możesz coś doradzić? Akurat jeśli chodzi o dźwiękowe karty to nie chwytam tego wszystkiego. Wiem że nie może to być Creative i musi wspierać ASIO. Co do tych kart uad-2 i TC Powercore, to prosiłbym o jakąś doradę.

 

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie;)

Edytowane przez alan66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

RME to bardzo dobry wybór, ja miałem:

http://www.rme-audio.de/en_products_hdsp_9632.php

 

i zero problemów z czymkolwiek :-) Ale Ty szukasz zewnętrznej, więc doświadczenia nie mam w tym temacie. Najlepiej poszukaj info na forach, bądź grupach muzycznych... bo zależy, co będziesz podpinał do karty i z czym synchronizował.

Jeśli kupisz uad, czy powercore to one mają już kompensację opóźnień własnych wtyczek, ale ASIO przyda Ci się do vsti. W skrócie, ASIO polega na tym, że skraca Ci czas od naciśnięcia klawisza instrumentu do wydania dźwięku z wtyczki vsti. Jak masz creative to czas się wydłuża ;-) No i wiadomo, liczą się przetworniki we/wy, a RME ma b.dobre. Od kilku ładnych lat nie siędze w muzyce, więc nie wiem co oni tam nawymyślali ;-)

Za moich czasów uad miał bardzo dobre kompresory, a powercore słynął z pogłosów, ale mogło się to pozmieniać. W każdym razie, żadna wtyczka vst nie miała startu do uad'a a już konsolka Neve, LA2A czy 1176LN to klasa sama w sobie.

Powiem Ci, że na uad'a nie żałuj pieniędzy, bo to będzie najlepszy zakup jaki zrobisz.

Powercore ma świetne pogłosy VSS3 i wtyczkę masteringową MD3, ale że tak powiem, za wysokie progi dla mnie ;-)

Możesz jeszcze podejrzeć naszych z PSP Audioware, ale i tak uad, moim zdaniem nie ma konkurencji.

 

Ps. zapomniałem o najważniejszym...Uad jak i powercore nie korzystają z procesora PC'eta, bo mają własne, więc tym samym, całą moc PC możesz wykorzystać na vsti.

 

Wysłane z planety Nexus 7

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z monitorków bym polecił ten który sam posiadam czyli DELL U2312HM, 23 cale, cena koło 800zł. Monitor jest na matrycy IPS i ma świetne kolory/kontrast jak na swoją cenę. Ogólnie ma wszystko co potrzeba FullHD, 4xUSB, obrót do pionu, tylko HDMI nie ma ale jest DVI więc nie ma problemu :)

 

http://www.dell.com/ed/business/p/dell-u2312h/pd

 

Jest też wersja 24 calowa z tej serii z taką samą specyfikacją tylko trochę droższy pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chewbacca

 

Dziękuję za odpowiedź i polecenie;) Myślę czy 23'' mi wystarczą... chociaż sam taki zaproponowałem. Ale jeśli faktycznie w takich pieniądzach to warty bardzo uwagi;)

Hmm.. czy czas reakcji 8ms jest duży jak na taki monitor czy nie?

Chciałem zapytać czy lepiej się opłaca kupić monitor z matrycą IPS czy PVA? Bo w podobnych cenach można znaleść te dwie matryce. Sam nie wiem jaką wybrać. IPS oferuje większy kontrast, więc co ma PVA względem IPS? Ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

Znalazłem jeszcze coś takiego:

Dell UltraSharp U2410

http://www.chip.pl/testy/wyswietlanie-obrazu/monitory-lcd-24-cale/dell-ultrasharp-u2410/specification?switch_t=t

Według opinii jest o wiele lepszy od tego co zaproponowałeś choć starszy o dwa lata model. Można go dostać za cenę nieraz 1400 zł (nowy)

 

Co myślicie o tym bo widziałem różne opinie na ten temat..

 

@Chrupek3D

Pisałem na zagranicznych forach w związku z tymi kartami dźwiękowymi i nikt nie umie mi pomóc.

 

 

Może ktoś tutaj jest w stanie pomóc przy wyborze zewnętrznej karty dźwiękowej dla komponowania muzyki?

Edytowane przez alan66
Dodany model do porównania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży czas reakcji to jest to, co ma każdy chyba monitor z matrycą IPS. Matryce "zwykłe" czyli Tn mogą mieć krótszy 2-4ms. Z doświadczenia powiem, że nie ma to wpływu na wygodę pracy/oglądania filmów/zwykłe granie w gry itp... chyba, że ktoś jest zapalonym graczem w grach internetowych.. gdzie każde pół sekundy ma wpływ na zwycięstwo :) Pozostali raczej większej różnicy nie zauważą. Zwłaszcza, że na tym Dellu praktycznie nie widać smużenia. Także to już Twój wybór albo lepszy obraz i parę innych zalet w IPS albo lepszy czas reakcji w TN.

 

Nie mam doświadczenia z PVA ale czytałem o tym trochę. IPS ma lepszy obraz/kolor za to ma nierówne podświetlenie przez co w czerniach widać niebieski/żółtawy odcień w rogach ekranu.. i to chyba jego jedyna poważna wada:

 

 

I tu również - przeciętne podświetlenie to cecha nie jednego modelu IPS...

 

U2410 nie wiem nie słyszałem ale cena znacznie wyższa, na ceneo od 1800 wzwyż więc pewnie sporo lepszy :) Ja jeszcze przed zakupem zastanawiałem się nad Dellem U2412M (koło 1000zł) ale ma te same parametry co wersja 23 calowa więc uznałem, że dwóch stów za cal nie dam :)

 

ps. Nie jestem fanem benczmarków ale znalazłem jakiś stary, przedziały cenowe monitorów znacznie sie różnią niemniej jednak można poczytać o rodzajach matryc ( wtedy ipsy chyba sporo droższe były :) ):

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Poznaj_mozliwosci_matryc_TN%2C_PVA_i_S-IPS-2664/strona/8253.html

Edytowane przez chewbacca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chewbacca

 

Zapalonym graczem nie jestem, więc raczej TN odpadają, gdyż więcej czasu będę spędzał nad projektami, niż nad jednorazową rozrywką od święta;)

"I tu również - przeciętne podświetlenie to cecha nie jednego modelu IPS..." - właśnie to się nie sprawdza przy modelu U2410 dlatego że tam niektórzy narzekają na zbyt duże podświetlenie w nocy które męczy oczy w ciemnym pomieszczeniu. Dlatego zastanawiam się mocno nad tym modelem.

Porównując model U2410 z Twoim modelem U2312HM następują takie plusy na korzyść tego pierwszego i takie minusy:

+większy ekran o jeden cal (plus prawie wogóle nie brany pod uwagę)

+jasność ((400 cd/m2 (typical)) gdzie na 23'' jest 300 cd/m2 (typical)

++obsługa kolorów 1,07 mld kolorów i tylko 16,7 millionów w 23''

+HDMI

 

Minusy

-tylko 80 000:1 (maks.) kontrastu dynamicznego gdzie na 23'' jest: 2 Million:1 (Max)

-czas reakcji 8ms w stosunku do 6ms na korzyść 23'' (grey to grey)

--- U2410 wymaga kalibracji gdyż nie oddaje dobrych kolorów po wyjęciu z pudełka

-- niektóre modele U2410 o którym tu mowa, mają zbyt duże podświetlenie przez co niektórzy sprzedają je gdyż nie dają rady pracować na nich w nocy.

 

Pozostałe różnice:

*24'' ma panoramiczny 16:10 a 23'' 16:9

 

Wady:

* W obu występują modele gorsze, dobre i beznadziejnie złe. Należy wiedzieć jaką partie kupić. Niestety po wielu recenzjach obu tych modeli można to jednoznacznie stwierdzić iż dell ma w dupie jakość produkcji - przepraszam za zwrot.

Tutaj link do recenzji U2410 którego odpowiednika dellowskiego dzisiaj nie widzę.

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/LCD_z_matryca_IPS_dla_profesjonalisty_-_DELL_U2410-2497.html

 

@natas

Właśnie "natas" próbuje się zarejestrować na tym forum na którym linknąłeś od dwóch tygodni i ciągle nie mam żadnej weryfikacji.

A odnośnie uad o faktycznie też mi się tak wydawało...

ja ciągle zastanawiam się nad tymi modelami:

E-MU 0204 USB - http://www.djshop.pl/i6809,emu,e-mu-0204-usb.html

EMU 0404 USB 2.0 - http://www.djshop.pl/s60849,emu-0404-usb-2-0.html

Focusrite Saffire PRO 14 - http://www.djshop.pl/s145037,focusrite-saffire-pro-14-.html

Presonus Audiobox 22 VSL- http://www.djshop.pl/s182882,presonus-audiobox-22-vsl.html

 

Nie wiem czy na dobre wartości patrzę przy wyborze...

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@natas

Właśnie "natas" próbuje się zarejestrować na tym forum na którym linknąłeś od dwóch tygodni i ciągle nie mam żadnej weryfikacji

Mi kiedyś zaraz po rejestracji wywalili konto bo wymagali jakiś tam danych zamieszkania i tak niestworzone rzeczy popisałem, że musiałem konto na nowo zakładać. Sprawdź jeszcze czy to jako spam twoja poczta nie potraktowała. Ja bym się EMU 0404 USB 2.0 przyjrzał ale nie korzystałem i mam integrę więc się dopytaj kogoś rzetelniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długim czasie;)

 

Przez cały ten czas pisałem na innych forach w związku z monitorami i kartami muzycznymi.

Co do kart muzycznych, to zostały dwie do wyboru:

Roland UA-55 QUAD-CAPTURE Interfejs Audio USB 2.0

lub

FOCUSRITE Scarlett 2i4

 

Roland jest polecany na polskich forach, Scarlett na zagranicznych, jednak chyba będę się skłaniał na Rolanda. Ale nie wiem...

 

Co do monitorów:

Temat nadal otwarty, przez chwilę nawet brałem pod uwagę Eizo. Jednak teraz wiem że narazie jest dla mnie to zbyteczne rozwiązanie. Biorę pod uwagę 4 modele della:

2412M - tak żeby było bez wydawania kasy - 900 zł.

2712HM - większy za około 2000 zł. Bez rewelacji jakiejś.

lub jeśli będą się dobrze prezentować wąskogamutowce:

2413 - To takie tańsze rozwiązanie.

2713H - Podobno ma być dobry, ale czekam na możliwość wypróbowania.

 

 

Co do konfiguracji to zostaje taka raczej:

Procesor:

Intel Core i7 3930k 6 core @ 4,5ghz (2200 zł)

Płyta główna:

MSI x79a-gd65 (8d) (950 zł )

Pamięć Corsair CMZ16gx3m2a1600c9 x2 (32 gb = 640zł) [docelowo za rok, półtora zwiększenie do 64 gb] gdyby sie nie mieściły pod chłodzenie to 32GB DDR3 Kingston HyperX 1600Mhz.

Pasta termoprzewodząca:

Noctua nt-h1 3,5 g

Chłodzenie procesora:

Noctua nh-d14 se2011 (300 zł) lub Phanteks PH-TC14PE (310 zł)

Karta Graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 650 2048MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (wer. OC - OverClock) (GV-N650OC-2GI) +Assasin Creed III (sprzedam grę za 80 zł) ( 490zł) [ biorę jednak pod uwagę modele wyższe wciąż]

Dyski:

corsair force 3 ssd 240gb - dysk ssd 2.5" / sata iii (750 zł)

Dysk magazynowy: seagate sv35.6 st3000vx000 (550zł)

Zasilacz: Corsair CMPSU-850HXEU

Obudowa:

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Titanium (420zł) lub Obudowa NZXT Phantom White USB 3.0 (640zł) - duża i ma starczyć na około 10 lat minimum.

Zewnętrzny dysk twardy na bibliotekę instrumentów:

Western Digital my book essential 2tb usb 3.0 (wdbacw0020hbk-eesn) (420 zł)

 

W głowie mi jeszcze staneła myśl nad zmianą tego drogiego procka... bo wybierając coś w granicach do 1000 zł mam 1000 zł więcej... tylko wtedy to wszystko trzeba przebudować.

 

Jeden z użytkowników innego fora podrzucił mi myśl nad konfiguracją z amd fx-8350. Wtedy faktycznie mógłbym coś niecoś zaoszczędzić. Jednak jak wygląda ten procek w kwestii renderingu? Nie możemy go porównywać faktycznie z tym za 2200zł ale czy cena/jakość jest dobra i warto się nim interesować?

 

Pozdrawiam;)

 

Edit:

według tej strony:

Można odnieśc wrażenie że model fx-8350 wygląda lepiej w stosunku cena/wydajność.

Edytowane przez alan66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alan66

Witam Cię;)

 

Niestety, sprawy z tym komputerem się skomplikowały na plus. Tzn. Będę walczył o dofinansowanie z unii... jeśli się załapie, to zmienie konfigurację na płytę dwuprocesorową z i7.

Na razie ciągle czekam. Ale jeśli tylko złoże jakikolwiek zestaw napewno o tym tutaj poinformuje;)

Tymczasem męcze na starym:(;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma dwuprocesorowa nie ma sensu, przerabiałem już ten temat. O wiele lepszym i wydajniejszym wyjściem jest postawienie drugiego kompa-noda albo dwóch jeżeli pozwoli budżet. Poza tym nie ma dwuprocesorowej płyty głównej pod i7, takie rozwiązanie jest tylko na Xeony, co znacznie podwyższa koszta bo taka stacja wychodzi ok 20k pln, a w takiej kasie spokojnie złożysz komp główny na i7 3930k i dwa nody np na i7 2600k.

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Złożyłeś już kompa ? Masz jakieś wyniki z ciebenchu ? Ciekawi mnie wynik tego procka.

 

pozdrawiam

 

Mam podobną konfiguracje tylko że płyta gigabyta i grafika gtx670 i w cinebench mam różnie raz 9,9pkt a raz 10,7pkt na procku

na razie nie kręciłem. karta ma 51,52pkt

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alan66

Witajcie po dłuuuuugiej przerwie;)

 

Tak jak obiecałem. Jak się tylko pojawi cokolwiek na temat mojego komputera dam znać;)

Otóż. Dotacje dostałem, ale z niej zrezygnowałem na rzecz mojej pracy (wiem głupio zrobiłem).

Natomiast w pracy dostałem kompa takiego jak "chciałem" - pare parametrów zostało zmienionych nie z mojej decyzji.

 

Oto specyfikacja mojej maszynki:

Procesor:

Intel Core i7 3930k 6 core @ 4,5ghz

Płyta głowna:

Asus Rampage IV Extreme

RAM:

Kingston Hyperx Predator 16 gb x2 2400 mhz (obecnie jeszcze 16gb ale jutro już ma być 32 gb)

Pasta termoprzewodząca:

Noctua nt-h1 3,5 g

Chłodzenie procesora:

Jakieś tam wsadzili - jeszcze nie wiem co to jest.

Karta Graficzna:

Gigabyte GeForce TI (Zotac) 660 2048MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E

Dyski:

Dysk systemowy:

OCZ Vertex 4 SSD 256 gb

Dysk magazynowy:

Seagate sv35.6 st3000vx000

Monitor:

Dell U2713HM

Obudowa:

Jakaś tam Thermateku - nie za fajna tylko dwa wiatraki.

 

Zamawiali ze sklepu i kosztował zestaw łącznie 12 coś tysiaka.

 

Jeśli chcecie jakieś testy opinie etc, to śmiało piszcie. Chętnie coś Wam podeśle jak będziecie chcieli.

Komputerem bawie się jeden dzień więc na moją opinię musicie poczekać;)

 

Pozdrawiam;)

Edytowane przez alan66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

Przesyłam wyniki podkręconego procka na 4,7 GHz - stabilnie działa. Nie kręciłem wyżej ale zaraz się za to zabieram. Temperatury w dłuższym stresie sięgają 70 stopni. Połowa obudowy jest otwarta bo się grzał. Obudowy więc nie polecam.

 

Karta nie kręcona.

 

Wyniki ponizej:

 

dlqg.jpg

02qu.jpg

 

Do Maxwella nie mam dostepu, chyba że ktoś pokazałby mi gdzie jest darmowa wersja do testów. Nie mogłem tego znaleść.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności