Skocz do zawartości

"Damy radę!"


triku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tam bluzgac nie bede, bo mi sie podoba. Fajny styl, ciekawy pomysl.

Na poczatku troche mnie odepchnela prostota niektorych modeli, ale po pewnym czasie mi przeszlo, a jak zobaczylem na jakim kompie to bylo robione, to juz wogole...

Co by tak nie bylo za dobrze, to napisze ze troche ciezko zrozumiec Stefana, musialem lekko podglasniac, zeby uslyszec co mowi. Reszta super.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek, gratuluje ukonczonego projektu wkoncu to nie lada wyzwanie przejsc przez te wszystkie dni/tygodnie/miesiace ( niepotrzebne skreslic heheh ) ale co sie wyniesie to swoje. Jesli chodzi o animacje jest calkiem OK, jeszcze ten text "ratuj unio" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie spostrzezenia jak i gratulacje:)

teraz patrzac przez pryzmat calosci wiele chcialo by sie poprawic

chocby brak nieba kolory niektorych textur jak i sama animacje Stefka

lecz to bylo by juz bez sensu...

Niebawem pewnie wpadne na kolejny pomysl gdzie animowany

charakterek przekaze jeszcze wiecej emocji i zabawy, teraz ide na piwko:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja moze inaczej zeby ludzie o niskim IQ zrozumieli Chyle czoło przed Autorem ale tylko ze wzgledu na ilosc pracy którą w tą anime włozył. Scenariusz jest idiotyczny i nie podoba mi sie i bawi mnie to nie podnieca na tym koncze i dziekuje ze Autor nie jest burakiem i to rozumie ! POZDRAWIAM!

 

 

of corz ze rozumiem, po to jest forum, zawsze

sie cos z niego wynosi ale powiem ci jedno:

o to mi wlasnie chodzilo aby rozsmieszyc widza:)

na to bardziej klade nacisk, nie wkladam w prace

jakiegos glebokiego przeslania, a jak wyjdzie tak wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The manysh trafo. Jako osoba o wysokim IQ mogl bys zablysnac nieco bardziej wyszukana krytyka, wytknac jakis blad, jako ze znasz sie na pisaniu scenariuszy, i serwujesz nam autorytatywne opinie, twierdzac ze scenariusz jest idiotyczny, oswiec mnie,( bo nie wiem czy sobie zdajesz sprawe, ale obrazasz nie tylko tworce ale i odbiorcow ktorym sie podobalo) I zdefiniuj durny, czy tez idiotyczny scenariusz. Ten filmik to kawalek dobrze opowiedzianej historyjki w przeciwienstwie do wiekszosci polskich animacji. Moze zaserwujesz nam przyklad nie- durnego scenariusza, zebysmy mogli z rowna tobie przenikliwoscia ogladac kolejne animacje? Jakas polska animacja miala taki blyskotliwy scenariusz zeby od razu tak z grubej rury? To samo Pionier. Taka krytyka to nie krytyka, nic nie wytkneliscie temu scenariuszowi. gdzies wam sie nie kleja zwiazki przyczynowo skutkowe, albo nie pasuja punkty zwrotne lub cokolwiek w tym stylu?

Kazdy moze krytykowac, nawet jesli sam nie robi nic ciekawego, ale warto zeby wiedzial przynajmniej co mu sie nie podoba a nie mowil byle czego. Albo przynajmniej powiedz - to nie w moim guscie, nie czaje klimatu, zamiast wypowiadac sie ogolnie ze jest idiotyczna, bo nie jest. ja moge wysunac arumenty dlaczeg nie jest idiotyczna, chcialbym uslyszec inteligentny wywod na temat dlaczego ta animacja jest durna.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he Belzebub ale pojechałes nie chce juz draki wiec powiem tylko tyle ze ta animacja jest durna co do błedów to jest ich tam wiele ale po co je wytykac skoro ta animacja nie ma sensu a autor sam wie jakie popełnił błedy . chodziło mu raczej o jakis zabawny przekaz który do was dotarł do mnie nie i nie bede sie wam tłumaczył z tego powodu sam Autor przyznał,ze takie opinje są tez dla niego cenne,wiec nie wiem czemu robice taki szum mam prawo do takiego czy tez innego zdania i za bardzo mnie nie interesuje ze sie podniecacie tym co mówie czy tez nie Wiec wydaje mi sie ze tu chodzi o jakąs Afere kolesi Autora którym sie nie podoba moja opinja Jescze raz TA ANIMACJA JEST DURNA słowo durna nie jest tak bardzo obrazliwe jak posty które napisaliscie po mojej wypowiedzi które są skierowane do mnie ! to czy jestem grafikie czy taz nie to jest tylko moja sprawa panowie i nie bede sie tłumaczył wam Napewno!!!

 

 

 

P.s takia sytuacja jaką wywołał mellodeque prowadzą do chamstwa na forum poniewaz zamiast pisac na temat pracy to powodują zbedne dyskusje które powinny byc usuniete

 

Pozdrawiam Panów bardzo!!! THE MANYSH TRAFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powtórzyłem zeby sprawa była jasna no co do animacji to co wy widzicie takiego ciekawego ja nic ! słowa które wypowiada bochater są .........wogóle nie są sensowne (jakies bełkotanie wiem ze to miał byc efek sikacza które sobie wypił ale nie wyszedł )sam pomysł z tą flagą to porazka gdzie tu sie smiac to nie wiem no i czy to ma jakieś przesłanie, nie wiem morał , bo chyba miało cos takiego byc poprostu porazka i tyle ani ładu ąni składu co do samej postaci moge sie pozytywnie wyrazic ze jest Twarzowa 8-) Belzebub przez ciebie teraz uraziłem Autora słowo Durna jest tu jak najbardziej na miejscu i nie jest obrazliwe mam nadzieje ze teraz rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powtórzyłem zeby sprawa była jasna no co do animacji to co wy widzicie takiego ciekawego ja nic ! słowa które wypowiada bochater są .........wogóle nie są sensowne (jakies bełkotanie wiem ze to miał byc efek sikacza które sobie wypił ale nie wyszedł )sam pomysł z tą flagą to porazka gdzie tu sie smiac to nie wiem no i czy to ma jakieś przesłanie, nie wiem morał , bo chyba miało cos takiego byc poprostu porazka i tyle ani ładu ąni składu co do samej postaci moge sie pozytywnie wyrazic ze jest Twarzowa 8-) Belzebub przez ciebie teraz uraziłem Autora słowo Durna jest tu jak najbardziej na miejscu i nie jest obrazliwe mam nadzieje ze teraz rozumiesz i nie jest to zaden inteligetny wywód bo nie ma po co sprawa jest prosta jak 30 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie. poznajemy bohatera, w sytuacji dla niego typowej, mozemy zobaczyc jak spedza czas, okreslic jego charakter, wiemy z kim mamy do czynienia.

 

pierwszy punkt zwrotny, zawiazanie akcji- Bohater zauwaza ze upadla flaga, co wyrywa go z codziennosci, popycha do dzialania. dalej mamy jego dzialanie , postanawia zaozyc flage.

 

drugi punkt zwrotny, zaplatuje sie w line. podejmuje kroki ktore maja go wyciagnac z opresji, ale zgodnie ze swoim charakterem i tym jak jest nakreslona postac, czyli zupelnie nie bez sensu jak sugerujesz, podejmuje kroki glupie, czyli podcina galaz na ktorej siedzi.

 

punkt kulminacyjny, Stefan spada, sytuacja zdaje sie beznadziejna, i tu nastepuje ostatni punkt zwrotny na pomoc przychodzi mu flaga z powowdu ktorej wpadl w tarapaty.

 

ja traktuje miedzy innymi okrzyk unio ratuj, jako parodie polskiego podejscia do unijnch tematow, i parodie patetycznych zawolan, a jesli ktos chce to moze sobie tam znalezc przeslanie, nie trzeba sie bardzo wyslilac.

 

podsumowujac- prosty scenariusz, i nie wiem na ile Triku zna sie na scenopisarstwie, czy wpisal sie w standardoe kanony swiadomie czy intuicyjnie, ale nie mozna temu scenariuszowi zarzucic ze jest bez sensu, gdzyz jest spojny i poprawny, i opowiada bardzo krotka historie sprawnie poprowadzonym tokiem narracji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziekuje bardzo za zrozumienie belzebub:)

coz moge wiecej powiedziec, cala praca i czas wlozony w sama animacje nie byla tak kreatywna jak wlasnie powiazanie tej historyjki ze scena, to bylo najgorsze,

rozwiazanie tego w jakis logiczny i klarowny sposob (pewnie mozna byloby to lepiej zrobic) ale uwazam ze to jest najtrudniejsza sprawa,

dlatego stworzylem takie elementy jak: kalendarz, slang typowego polskiego menela jak i jego nieudolne zachowanie oraz akcje ktora przedstawia maszt i flaga.

Tak samo Mellodeque, staral sie to przekazac poprzez dzwiek, sa momenty w muzyce ktore maja za zadanie wprowadzic widza w odpowiedni nastroj, strach, luz, radosc.

Jezeli ktokolwiek probowal powiazac scene w ktorej jest opowiedziana jakas historia lub probowal przedstawic scenariusz wie o czym mowie, moim zdaniem jest to czasami bardziej pracochlonna i wymagajaca ciaglego sklejenia projektu praca niz same jej wykonanie w scenie 3D. Pixar to nie jest fakt......ale moze kiedys:)

Co do samego scenariusza to w sumie jest on malutki ale jest,

ale obecnosc go w animacji dale calkiem inny poglad na odbieranie przez widza, mozna przedstawic te rzeczy ktore nie pokaze nam sam obraz lecz swiadomosc calej historii,

wiem ze nie dla wszystkich zrozumiale moze byc to co teraz pisze no ale nic na to juz nie poradze:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie przeciez to jest oczywiste co piszecie mam nadzieje ze dla kazdego chyba nadal sie nie rozumiemy ale co tam i tak was lubie 8-) powiązanie historyjki ze sceną jak sie wyraziłes faktycznie jest bardzo trudne no ale w tej animaci chyba nie siedziałes Triku zbyt długo przynajmniej tak mi sie wydaje ! prosta historia prosta sceneria prosty efekt koncowy no i sie udało ja naprawde sie nie czepiam samego wykonania no jest pare bugów jak zawsze w kazdej animacji i patrząc z róznego punktu widzenia jednak moze tak sie wyraze ta historyjka zabiła tą animacje i zdania nie zmnienie Szacunek dla Autora8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik,

zastanaiwam sie na co postawic przy nastepnej historyjce, scene? detale? scenariusz? czy tez swietne zachowanie samej postaci i przedstawienie charakteru, najlepiej bylo by to wszystko skleic w jedna doskonalosc, ale zobaczymy jak bedzie...

teraz mysle nad zabawna scenka i jakimis charakterkami

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pomysłów fajnie trafionych... nawet się głośno zaśmiałem (może miałem akurat dobry humor jak zwykle z resztą).. ale czasami to trochę pudło.. (jak na przykład przestawienie nogi a'la martix).. na przyszłość polecam większą uwagę poświęcić koncepcji filmu. Porządny storyboard i animatik! Bo bez tego może wyjść właśnie tak miałko... brak ciekawych kadrów, dramaturgia średnia, choć przesłanie zabawne i takie ludowe...

Mimo potknięć gratuluję przedsięwzięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest źle, niestety oglądam to w pracy a tu głośniczków brak wiec o dialogach się nie wypowiadam ani o sencsie samej hostoryjki.

Ograniczę się jedynie do warsztatu autora. Są tu lepsze i gorsze ujęcia. Mam wrażenie jak by czasami męczył Cię ten projekt. Mówiąc to mam na mysli to że niektóre ujęcia są naprawde dobre - inne zaś skiepszczone i niedopracowane. Ogólnie mówiąc z tego co widzę to chyba się pospieszyłeś z kilkoma scenami bo twoja wiedza pozwala na wiele więcej co pokazałeś w kilku ujęciach.

 

Ogólnie - mnie się podobało

 

PS koledzy - niepotrzebne te złośliwości na forum zarówno do autora jak i siebie. Szanujmy się zawzajem

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, jest wiele niedopracowanych ujec, nie chcialem jednak dluzej meczyc tego projektu bo bym go jeszcze nie skonczyl, znam swoje mozliwosci jezeli chodzi o cierpliwosc dlatego wole skonczyc maly niz niedokonczyc duzego projektu. Mysle ze czas brac sie za nastepny:) nawet wymyslilem juz zabawna historyjke, mniej tresciwa ale bardziej wesola i szybka. Sztuka przekazania dobrej dawki humoru w animacji to nie latwa sztuka, animator musi miec rozmach, narazie wychodzi jak wychodzi...:/

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności