Skocz do zawartości

jak uzyskać w fr brazilowy efekt skylight\'a


Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem : potrzebuje zrenderować scenkę w fr tak żeby wygłądało to jak zrobione w brazilu z włączonym \"skylight\" ( nie moge zrobić tego w brazilu bo brazil nie daje transparentnych cieni szkła, a dotego powolny)

próbowałem na różne sposoby bawić się ustawiwniami GI ale efekt nie jest zadawalający:(

tutaj jest obrazek pokazujący o co chodzi:

http://limbonicart.tripod.com/fr.html

z prawej strony scenka w brazilu ze skylight, po lewej ta sama scenka w fr z GI + jedno światło, problem w tym że scenka z fr jest strasznie płaska (tzn. jest w niej znacznie mniejsza rozpiętość światłocienia między najjaśniejszymi a najciemniejszym punktami, a cieniowanie ścianek boxów jest bardzo jednolite, wygląda to jak w coś połowie \"drogi\" między scanlin\'em a brazilem :(

jeżeli ktoś by mi pomógł to byłbym bardzo wdzięczny:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fr 1.1 i wyzszy ma opcje skylight.

 

ostatecznie mozesz wylaczyc swiatlo ( wylaczyc zeby w scenie nie bylo swiatla nawet standardowych ) i nad sceną ( poza widokiem kamery ) umieszczasz duzego boxa, ktoremu przypisujesz material z iluminacja na maxa albo global illumination --> generate ok 5-6 ( albo wedle uznania :) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o WIELE lepszy efekt uzyskasz dajac jakakolwiek mapke HDR jako oswietlenie. skylight jest tylko dodawany do koloru oswietlenia, to tak jakby zmienic global ambient. poza tym HDR ma jeszcze jedna zalete, mianowicie na ogol nie trzeba wlaczac generowania cieni przez swiatla. z oswietlenia sceny text. HDR wyjda ci piekne softshadows (o ile mocno podkrecisz rhrays i sample gi, ale efekt naprawde jest zadziwiajacy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności