Skocz do zawartości

Jaka oszczedny GeForce i zestaw na micro-atx do 4tys


ptaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Postanowilem sobie zmontować zestaw w obudowie micro-atx i mam parę pytań bo google już mi tylko namąciło. Nie chcę nic podkręcać.

Do Maya, Photoshop, net, after.

 

obudowa - fractal design arc mini 340zl

 

procek - Intel Core i7-3770 Ivy Bridge 3.5GHz 1145zl

 

plyta - MSI Z77MA-G45 Computer Corp. DDR3 1600 Intel LGA 1155 335zl

ram - CORSAIR Vengeance 4x8GB CL10 DDR3 595zl

ssd samsung 830 - 256GB

 

1. ma to sens jak na razie? Czy 16gb ramu brać?

2. jakie chłodzenie polecacie?

3. Jaki zasilacz (moc i firma)

4. Największy problem mam jednak z grafą. mocy karty raczej nie będe w Mayi tak cisnął, nie mówiąc że połowe czasu bedę po prostu używał go do netu (nie jest to komp do pro zastosowań, ale chce żeby mi w miarę szybko renderował) Także niski pobór mocy ma znaczenie dla mnie dość spore jak i relatywnie niskie temperatury (buda micro-atx).. Długość do 40cm z tego co pamiętam.

 

Myślałem już o geforce gtx 650 ti, 660, 680, 560... nie mam już bladego pojęcia którą wybrać..

A może cos ze starszych GT?

Cena do 1000zł i priorytet małe pobory prądy/niskie temp.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Trochę to dla mnie dziwne, że taki zestaw chcesz pakować w micro atx. Można wiedzieć dlaczego? Patrząc na wymiary obudowy, którą wybrałeś to nie ma zbytnio sensu. Wymairy twojej obudowy to: (W x D x S) 395 x 486 x 210. Obudowa, którą ja mam, zwykły ATX, mieszczący normalnych wymiarów płytę i pozostałe graty ma wymiary 424 x 490 x 190 więc to praktycznie to samo, a nie ma problemu z wyborem wielkości podzespołów. Tym bardziej, że na procesor, który wybrałeś powinno się raczej założyć jakieś większe chłodzenie niż boxowe bo Ivy Bridge się mocniej grzeje niż wcześniejsze generacje procesorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no sam nie wiem.. wydawala mi sie dosc zgrabna na fotkach/filmach, A nie chcialem stawiac normalnej wielkosci pudla ze wzgledu na malo miejsca.

Olaf co do pasywnie chlodzonych to raczej w ciasna obudowe sie nie powinno wciskac, bo osiagaja wysokie temp, zwlaszcza w lecie.

Tak przynajmniej czytalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660, 680, 560

 

to co podajesz to karty raczej z wyzszej polki wydajnosci zjadajace calkiem sporo mocy, np 560Ti potrafi zjesc kolo 200W na maksymalnym obciazeniu. Jak szukasz karty z niskim poborem mocy to patrz na troche nizsze numerki, nvidia w tym momencie ma 640,630,620 a nawet 610 dla fanow mniejszej wydajnosci i mniejszego poboru mocy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności