Skocz do zawartości

Digital Painting Outdoor. Tablety.Laptopy.Sprzęt. Opinie .Porady.


Sidre

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawia się dużo nowego sprzętu który można schować do kieszeni/plecaka i wyjść sobie na zewnątrz i dopóki baterie pozwolą, cieszyć się rysowaniem.

 

Ipad ---- Android ---- Tablet PC ----- Laptop + wacom ------ ??????

 

"Świat poszedł do przodu, pojawiły się komputery, amfetamina, samoloty"

 

 

Jakie macie doświadczenia?

Jaki soft?

Edytowane przez Sidre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a co sądzicie o takich wynalazkach

ten pierwszy to fantasy trochę przez cenę ;)

http://www.modbook.com/modbookpro-features/

 

http://www.samsung.com/us/computer/tablet-pcs/XE700T1A-A03US

 

http://www.microsoft.com/Surface/en-US/surface-with-windows-8-pro/home

 

i jeszcze Asus Eee Slate EP121

Edytowane przez grass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam kupno Ipada i jakiegoś piórka z pressure sensitivity.

 

Na i pada jest generalnie dużo aplikacji do rysowania ale w sumie każdy wydawca/producent stara się być multiplatformowy.

 

http://www.creativebloq.com/digital-art/art-on-the-ipad-1232669

 

Ipad ma wyswietlacz Retina - który to ma 2048 na 1536 przy 9,7 cala- co jest niezłą żyletą.

 

Testowałem Sketchbooka Mobile na jakims tablecie Sony z Androidem i jak ustawiłem duży pędzel to z tabletu poleciał dym a na ekranie pojawiło sie coś po 3 s.

Mały pędzelek też ma laga- mniejszego ale ma, a przy próbie narysowania kółka zawsze gubi jakby kilka punktów na okręgu i sobie go upraszcza w efekcie czego powstaje jakiś flak (moze nie jestem mistrzem w kresleniu elips ale czuje ze program sobie nie radzi).

Poszedłem do iSpota , koleżka odpalił sketchbooka na Ipadzie, nawet był na tyle przygotowany ,że przyniosł jakiś rysik i wszystko działało super nie było lagów obraz kosa.

 

Do ipada pojawiły sie stylusy z pressure sensitivity -pomijam czy to potrzebne czy nie - pojaiwły sie.

Ipad nie ma pressure sens. wiec piorka na bluetooth sobie jakos to emulują.

 

test kilku z nich

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2411192,00.asp

 

i jest takie coś http://posebookbysilver.com/

 

genralnie zakupu dokonam jakos za miesiąc, wciąż szukam roznych opcji.

Jak ktos chce powiedzieć :

"Sidre ty bambusie nie kupuj Ipada bo..." - i dalej coś mądrego to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja napiszę ekhm: Sidre bambusie nie kupuj Ipada bo, twa miłość do niego nie potrwa zbyt długo :D a tak na serio. Mam Ipka i używam procreate. Tablet nie jest mój ale służbowy dziewuchy. Kiedyś bardzo byłem napalony na te urządzenia, ale z czasem jak się na nim pobawiłem to mi przeszło i dzisiaj bym go nie kupił (bynajmniej nie za taka kaskę). Kupiłem sobie do niego piórko bambusa stylusa, bo palcem nie dawałem rady. Jechałem na nim głównie martwe, ale bardzo surowo bez jakiś blendów itp. twady okraglak i cheja. Niby spoko ale, no właśnie, cholera jakoś nie mogę się do tego urządzenia przyzwyczaić, po 20 minutach wysiadam i łapie za zwykły ołówek. Aha, samo trzymanie ipada w łapie bez jakiegoś kondomo- pokrowca to też trochę bez sensu (dla mnie bynajmniej, bo co chwile wyślizguje mi się z łap). Kiedyś się podnieciłem i poszedłem z nim w plener. Jest taki motyw że jak się jakoś dobrze nie przyczaisz w cieniu to będziesz mieć "efekt lustra". Wszystko mi się odbijało w nim, niebo, moja gęba, krzaczory itp. Wydaje mi się jednak że można to jakoś dobrze wyczaić, ale ja się poddałem i wróciłem do domu : ) Sam procreate wydaje się być dosyć ciekawym softem, ma tam kilka rzeczy które mnie drażnią, ale uważam, że jak kogoś stać na takie urządzenie to jak sobie dokupi za te parę euro sofcik do malowania, to nie zbiednieje. Teraz go sobie zabieram jak idę do kibelka na dłuższą chwilę :D, no ale to moje zdanie i nie wszyscy się ze mną muszą godzić. Mój znajomy twierdzi, że jest super :)

Z innej beczki, to dzisiaj natrafiłem na coś takiego ,słyszał ktos cos o tym?

zdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

resh - to jest raczej taka alternatywa/podróbka dla cintiq-a cena 500$ faktycznie daje do myślenia , nigdzie nie znalazłem info jaką to ma matryce czy to jest IPS ? , może wacom wreszcie zejdzie kiedyś z cenami bo jak widać można dużo taniej sprzedawać taki sprzęt. Użyłem wcześniej słowa podróbka bo piórko mocno mi się skojarzyło z moim starym graphire4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziki, mam pytanie, chce sobie zorganizować mobilne biuro, by w hotelach na wyjazdach itp. nadal pracować.

 

Setup:

jakiś lapek z wydajnym procem i matrycą w okolicy 1920*1080

ipad3 jako zewnętrzny monitor (w przyszłości jeszcze może drugi albo coś na andku)

router do wewnętrznej sieci

mniejszy tablet - pewnie jakiś bambus

połączone jakąś appką typu iDisplay

osobny laptop do internetu (czyli ten co już mam).

Myślałem nad jakimś sprytnym chwytakiem, by wszystko sobie ogarnąć w przestrzeni ale nic mi do głowy nie przychodzi.

wszystko razem do 2tys dolarów.

piórko, by szkicować, wypełniać rzeczy w tablecie poza kompem.

 

Chciałbym zebrać jakiś zestaw do bagażu podręcznego z pełną funkcjonalnością firmy. Nie bede tworzył na kolanie ale na małym biurku czy stoliku już raczej tak.

 

I pytanie mam następujące też - znacie jakąś appkę, ktora tworzy w wektorze czy byłbym ograniczony do wirtualnego malowania we flashu w relacji tablet z podglądem desktopu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf - to nie lepiej jakiś laptop z kiepskim może monitorem ale silnym procem i dużą ilością ramu plus do tego cintiq 12 cali? Mniej bagażu i plus 1 do lansu :)

 

Ja się jaram ipadem. Głownie ze względu na wsparcie, aplikacje no i te 10 godzin co ponoć jedzie na bateriach. Jak będzie jakaś kasa to na bank kupie i się doświadczeniami podzielę. Ale chętnie tez posłucham Waszych opinii. Bo może jednak nie warto go kupować i lepiej wydać kasę na coś tańszego i na androidzie.

 

No i wrzucajcie jak coś popełnicie. Mnie każdy post EC umacniał w przeświadczeniu że taki tablecik to fajny szkicownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf:

http://www.youtube.com/watch?v=LZ3krff1JCE

 

To właśnie jest sprzet do zastosowań biznesowych. W cenie ipada kupujesz ten tablet i do niego klawiaturkę sprzętową. Wszystkie rzeczy po za wymagającą grafą robisz na tablecie oszczędzając baterie w lapku. Wymiana mailowa czy guglanie będzie równie wygodna jak na lapku a nawet wygodniejsza przez ekran dotykowy.

 

Masz piórko od wacoma od razu zespolone ze sprzętem. Czyli mniejsze lagi niż Hex3 JaJa na iPadzie. Bateria trzyma tyle samo co w ipadzie przy znaaaacznie większej wydajności systemu. Dokładnie 2 razy więcej ramu, prawie 2 razy silniejszy proc i równie wydajny układ graficzny.

 

No i trzeba przypomnieć że retina to nie tylko cuda na kiju. To przede wszystkim dużo większe obciążenie systemu przy tych samych zadaniach. Przy takiej samej konfiguracji sketchbook pro hulałby teoretycznie lepiej na iPadzie bo system jest stabilniejszy ale tak nie jest przez Retinę i fakt że Note 10.1 jest dwukrotnie silniejszym sprzętem. To co na ipadzie śmiga najlepiej to program Procreate który został zaprojektowany z myślą o procesorach powerVR czyli tym co jabłko wstawia w swoich czipach.

W gierki pewnie nie będziesz za często grał ale te same tytuły wyglądają słabiej na ipadzie 3 bo mają poucinane efekty i mniejszą płynność w zamian za rozdzielczość albo są skalowane z niskiej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet PC z dobrą konfiguracją = 5 do 7 tysięcy zeta i 4 godziny pracy na baterii...

Lepiej w tej cenie kupić tego Note 10.1 średniej klasy lapka który i tak będzie silniejszy niż ten tablet PC i dłużej będzie śmigał na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydując się na note moze miec problemy ze znalezieniem odpowiednich dla niego aplikacji, on działa w tych gierkach flashowych. Chyba w jego wypadku lepiej sie zastanowić nad jakims na windowsie, z tańszych smart pc i lenovo thinkpad tablet 2 sa całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio - lapek jak cały czas go obciążasz też raczej wiecej nie pociągnie na baterii , tak samo taki samsung na androidzie ciekawe ile czasu malowania wytrzymuje bez ładowania ? Na taki zestaw też trzeba mieć przynajmniej z 5k no i jesteś ograniczony brakiem flasha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, ale mi do innej pracy potrzebne są min. 2x HD screeny i jakikolwiek urlop zabijał produkcje. Lapka z i7 i 8gb widziałem za 4k ipad3 do wyrwania za 300funtów + bamboo mały w podróży i mam do wyboru szkicowanie na tablecie na baterii albo na kompie. w 2k usd bym się zamknął.

 

Rysowanie i animowanie to jakieś 30% mojej pracy.

Musiałbym sobie tylko jakąś appkę napisać do animacji wektorowej frame by frame (choć pewnie takowa jest), ale to we flashu będzie raczej łatwe.

Prądem się nie martwię tak bardzo ale 10 h zagospodarowałoby moj czas na lotniskach, co wyszłoby genialnie w kwestii ograniczenia kosztów podrózy/koniecznej przerwy w pracy. Jak tylko wybiore sobie jakiś setup dam znać, bo będzie potrzebny też jakiś router na wifi, by ipad miał dostęp do PC i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad tabletem do rysowania i chyba opcja Galaxy Note 10.1 (piórko z czułością nacisku od wacoma) + sketchbook pro to jest obecnie jedno z lepszych rozwiązań (ale raczej myślę tu o czymś co miałoby też zastępować laptopa niż o zabawce tylko do rysowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sprostować treść mojego posta odnośnie tabletu Sony - zainstalowałem wspomnianą przez EC wersje sketchbooka Pro , i przy okazji Android się updatował, i po włączeniu wszystko było płynnie, jednak zabawa palcem to nie to samo co... dobry rysik.

 

Rzeczywiscie note 10.1 wydaje sie byc dobrym rozwiązaniem.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012925 - dyskusja na podobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakimś wybitnym specjalistą od tabletów nie jestem ale jak ktoś ma pytania co do galaxy note 10.1 to postaram się odpowiedzieć.

 

Miałeś może okazję pracować na Cintiq'u? Jak wygląda porównanie jeśli chodzi o lagi? Warto dokupić bamboo stylusa feel czy może pracujesz na domyślnym piórku od samsunga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz trudno porownywac urzadzenia tej klasy. Cintiq z core i7 16gb ramu pozwoli ci malowac wielkimi brushami bez lagow. W note masz exynossa 1.4ghz i 2gb ramu. Z wiekszymi brushami bedziesz odczuwal spowolnienia. Tylko czy to faktycznie jest najwiekszy problem ? Jak poszukasz na youtubie testow tabletow z atomem 2760 ktore sa 2x drozsze czy urzdzen z core i5 ktore sa 3x drozsze to tam tez przy wiekszych brushach beda lagi. Wejdz sobie na strone z tutoriali daarkena i zobacz z jakich on urzadzen kozysta. fujitsu st5112 z pentiumem 1.2 ktory na allegro kupisz za 100zl. Wprawdze bez dysku, ramu rysika ale 100zl robi wrazenie. I teraz pomysl ze ten gosciu z pomoca tego urzadzenia stworzyl wiekszosc swoich prac.

Orginalny rysik, lezy w dloni jak porzadnie zajechany olowek. Nie jest zbyt wygodny. Myslalem nad tym feel, ale on ma 1 boczny przycisk dlatego pare dni temu zamowilem up817e. Jak dojdzie to pare zdan napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do uzytkownikow Sketchbook Pro (Rice?). Pojawia mi sie problem przy importowaniu jpega, zarowno z galerii jak i jako warstwy do juz otwartego obrazka. Zamiast zaimportowac caly obrazek, program importuje kwadratowy thumbnail tego obrazka, czyli ucina mi kawal z kazdej strony... :( Ma ktos ten sam problem? Moze ktos znalazl jakies obejscie? W wersji "Mobile" wszystko mi dziala jak trzeba, sprawdzilem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rice - Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście, że klasa obu urządzeń jest zupełnie różna, nie mamy co ich porównywać. Mi bardziej chodziło o fakt, jak wielka jest różnica i komfort pracy na Note względem Cintiq'a. I czy naprawdę warto płacić za niego takie pieniądze, skoro na rynku jest alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ec, nie mam takiego problemu, moze reinstall pomoze

harnat, jezeli jestes profesjonalista i zyjesz z robienia np ilustracji to kupuj cintiq bez wachania. Wg mnie note nie jest alternatywa dla cintiq, bardziej dla zeszytu i olowka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie jest to Madonna z Wielkim Cycem van Clompa ale i tak jest piknie. Łyżeczka ładnie świeci... a to po lewej to implant biustu? :D

Swoja drogą jestem ciekaw jak się sprawa ma z rysowaniem linii. Gdzieś czytałem że średnio się szkicuje na iPadzie i że zdecydowanie plamą się wygodniej działa. I wrzucaj EC co tam zdziałasz. Moim zdaniem każdy taki obrazek więcej mówi niż jakieś recki domorosłych ekspertów na jutubie.

 

Tak że dzięki i czekam na następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkas, jeśli chodzi o linie to musze powiedzieć, że jest koszmar. Zapomnij o dokładnym rysunku, poczujesz sie jakbyś miał reset koordynacji oko-ręka do poziomu przedszkola :/ Pewnie to wynika z tego, że mam taki gruby stylus i sam sobie zasłaniam to co rysuję, może jakimś lepszym (cieńszym) da się narysować linię tam, gdzie się chce? Jestem ciekaw opinii innych na ten temat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam. A powiększenie obrazka nic nie daje? Wiesz, nie chodzi mi o jakiś dokładny linework. Ot tyle żeby sobie coś ogólnie naszkicować zanim zaczniesz dokładać jakieś detale.

 

Jeśli chodzi o dokładność i rysowanie linii to ponoć najlepszy jest adonit(http://adonit.net/) ale z drugiej strony zero czucia gdy chcesz plamą malować. AAaa, ponoć ten z tym czułością nacisku można olać. Fatalnie reaguje. Zero płynności przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakkas , nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego ze ec ma nexusa 7 z ekranem pojemnościowym który to wymaga rysika z końcówka wielkości opuszki palca. Jak chcesz mieć piękne linie to poszukaj tabletów z ekranem pojemnościowym i nakładką indukcyjną od wacoma wtedy będziesz mógł używać takich rysików

http://de.shop.wacom.eu/zubehoer/pl-stift-displays/pl-900-pen-ersatzstift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co za tablecik ma EC. A taki ekranik o jakim ty mówisz ma chyba Galaxy Note. Choć mogę się mylić. Poza tym mnie nie chodzi o jakieś super dokładne linie. Ale dzięki za linka poczytam sobie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ostatnie dwa dni trochę się pobawiłem galaxy note 2 , dokładność tego mini piórka od wacoma jest dość wątpliwa w zasadzie rysowanie czegoś dokładniejszego odpada, lubi przymulić i ogólnie do rysowania bym tego nie kupił :) ale to w sumie tylko większy telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grass a bawiles się nim tylko w aplikacji SNote czy może w jakims innym programie.

Ja mam galaxy note 1 i w SketchBook Pro swietnie się maluje i jak na taki większy telefon to i dos dobra dokladnosc można wyciagnac.

Lagi owszem sa nieraz ale tylko przy dużych brushach. W SB pro w opcjach trzeba odznaczyć Smooth Brush i malowanie jest bardzo plynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko, stoję przed zakupem note/taba do pracy, acz

zastanawia mnie czy da się nieco w wolnym czasie mazać po tych sprzętach, lub z klientem zrobić na miejscu kilka poprawek >

DELL XPS 12 DUO Convertible

laptop-xps-12-designtab-v3.jpg

lub

Lenovo IdeaPad Yoga

002.png

Toshiba U295t

003.png

Lenovo Twist

ThinkPad-Twist-S230u-Convertible-Tablet-Laptop-PC-Overhead-Twist-View-1L-940x475.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobawiłem się z kolei jakimś tabletem "za 1zł w promocji" :D Alcatel one touch , ekranik 7 cali i naprawdę trzeba mieć bardzo duże parcie na to żeby rysować na tym tablecie ... odradzam taki zakup , tu faktycznie lepiej kupić ołówek i szkicownik a jak ktoś potrzebuje koloru to kredki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf, ja nie potrzebuję maszynki do mazania ;), a interesuję się tymi akurat modelami bo są niewielkie. Dużo śmigam i powiem szczerze że tachanie non stop ze sobą sprzęta w rozmiarze 15" lub 17" nadwyrężyło mi barki :). Większość prac jakie wykonuje to prace z systemami bazodanowymi, a grafika to mniejsza część działalności. Pyt. czy może ktoś ma/miał/ lub widział czy na tym da się coś dodatkowo porysować, z tego co znalazłem na wujku googlu, niby jest możliwość obsługi pen'ów wacoma przy dell'u, ale czy to prawda?, jakie by ew. one miały być ... ect.

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnym tonie wypowiadał się też jakiś recenzent na temat tego piórka które ma Samsung. Niby od Wacoma ale poziom nacisku i płynność prowadzenia linii to była kpina. Myślę że technologia zwyczajnie jest za kiepska i szkoda sianka na to. Pewnie przy jakimś iPadzie 10 będzie to działało już zwyczajnie. Inna sprawa że Samsung wykupił 10% (jeśli dobrze pamiętam) udziałów Wacoma. Więc może jednak coś sensownego się szybciej pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Note1 czy 2 czy o 10,1 to wiadomo, dla grafika zawodowego to kpina i nie da się na tym pracować tak jak na wacomie cintiq, ale te urządzenia dzieli epokoka. Mowimy tutaj o mobilnej pracy, jeśli za mobilna prace uwazac taszczenie ze sobą cintiq'a i laptopa, no to nie wim czy to mobilne. Teraz mamy urządzenia "mobilne" jakie mamy i nie ma co narzekac bo na nich tez fajna prace można stworzyć. Nie będzie komfortu ale da się!

Widze ze kolejny temat na tym forum idzie w strone narzekania i labidzenia. Ciekawi mnie tylko dlaczego w dobie marudzenia o softy i sprzęty, na których dzialaja, powstaje tyle swietnych prac. I tu na forum i wszędzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariushO ale farmazony pleciesz. Nikt nie narzeka na zapas. Jak widać na filmiku Daarkena działa to zwyczajnie kiepsko. Czyli wniosek z tego taki, że nie ma sensy na to wydawać kasy i lepiej mazać maluchem czy jakimś zwyczajnym stylusem. Kto tu narzekał na mobilne szkicowniki? Na pewno nie ja i większość postów też raczej wystawia pozytywne opinie tym urządzeniom.

Edytowane przez JakkaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bieda. Przeglądałem parę recenzji tego piórka i ludzie nawet potrafili coś na tym zrobić ale z tego co widzę działanie tego sprzętu jest losowe. Na stronie producenta jest masa narzekania na niedziałające piórka albo brak nacisku. Podobnie z Adonit. Chyba jednak sens mają tylko sprzęty z technologią wacoma.

 

W podobnym tonie wypowiadał się też jakiś recenzent na temat tego piórka które ma Samsung.
Najbardziej kluczowa sprawa- Którego? Note 1 miał 6 poziomów nacisku i "płynne" przejścia były interpolowane softwareowo. Gówniana jakość ale dało się jako tako ten nacisk poczuć. Note 2 i 10.1 korzystają już z innej technologii i to czuć w każdym calu. Że to nie jakość cintika i moc dobrego laptopa to chyba spawa oczywista, trudno żeby rozwiązanie 5 razy tańsze miało jakość droższego.

 

Pewnie przy jakimś iPadzie 10 będzie to działało już zwyczajnie.
Dlaczego to samsung miałby sobie nie poradzić z tym pierwszy? Mają największe zaplecze techniczne (5% wacoma) i największe doświadczenie w temacie, nie tylko o serie note chodzi ale również pare innych linni produktów. Apple nie miało nigdy ani jednego urządzenia obsługiwanego piórkiem... W magiczny sposób duch Jobsa naprawi te stylusy? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Note 2 czasem odnosiłem wrażenie że ten nacisk po prostu działa jak chce , moim zdaniem trzeba poczekać na następną generacje takich urządzeń, Samsung za "miljony" wykupił udziały WACOMA może z tego coś fajnego się urodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności