Skocz do zawartości

Drukowanie na A2/B2


Gość Proletariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Proletariusz

Witam wszystkich!

 

 

Nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie, a zauważyłem, że jest tu kilka podobnych wątków więc postanowiłem zrobić to tutaj. Jeżeli to zły dział to przepraszam.

 

 

Ostatnimi czasy jestem zmuszony przez studia do drukowania na dużych formatach. W zasadzie to już od dwóch lat, ale teraz postanowiłem zasięgnąć rady profesjonalistów :)

 

Pytania:

 

1. Mam sobie jakąś tam grafikę rastrową w dużej rozdzielczości w tif/tga/jpg/exr - czy są jakieś zabiegi, które powinienem wykonać przed pójściem do punktu xero? Jestem całkowicie zielony w kwestii drukowania i może są jakieś specjalne formaty, preferowane przez plotery itd.?

 

2. Czy cena za B2 w kolorze [przy pełnym zadruku. dobrej jakości i podklejaniu na pianke] równa 70 zł w Warszawie to wysoka cena? Wiem, pytanie brzmi idiotycznie, ale zbytnio nie orientuje się w cenach, ponieważ testowałem zaledwie kilka takich punktów xero i zawsze gdy było taniej to jakość wydruku była fatalna [paski, dziwne kolory i słabe podklejenie]. Znajomi drukują za podobne stawki [różnica max 10 zł].

 

Może ktoś zna jakieś dobry punkt xero w Warszawie gdzie można wydrukować plansze na A2/B2 w dobrej jakości [a jakby jeszcze naklejali na pianke...] za cenę > 60 zł?

Edytowane przez Proletariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1. Najlepiej PDF z ustawionym poprawnie rozmiarem papieru. Przygotuj swoje plansze z maksymalnym wykorzystaniem wektorów (rzuty, text) najlepiej w programach do tego stworzonych (illustrator, inkspace, corel) do Ci to najlepsza jakość wspomnianych linii i tekstu. Może to też często zaoszczędzić na rozmiarze pliku. Rastrowe części możesz dodatkowo wyostrzyć (sharpen) w photoshopie itp.

 

2. Przejrzałem z ciekawości strony drukarni i znalazłem np http://www.druk24h.pl/menu,297,cenniki na 18 stronie cennika masz wydruk kolorowy B2 na piance do 45 do 65 PLN w zależności od ilości zadruku i rodzaju papieru. Co do jakości nie mogę się wypowiedzieć bo nie korzystałem z usług tej drukarni.

Edytowane przez stormwind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności