Skocz do zawartości

Dział Freeware


Salvator

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do moderatorów. Czy byłaby możliwość założenia działu o wings3d i rendererze yafray na forum? Ostatnio pzekonałem się o bardzo dużym zainteresowaniu tym programem. Myślę, że skoro istnieją działy o XSI i Rhino to o Wings 3d też powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dobry pomysl, imho moznaby rozszerzyc to do oprogramowania freeware czy cos w podobie, bo mysle ze sa osoby ktore korzystaja z wingsow, yafa, blendera i innych bajerow, ale jest ich za malo (albo sie nie ujawniaja) na forum zeby kazdy mial swoj dzial, wiec moznaby ich wrzucic do jednego wora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no calkiem fajny pomysl ale ja bym od siebie Zbrusha wrzucil bo tez zabardzo o nim nic nie ma a mysle ze to ciekawy program i nie chodzi mi tu o osobny dzial tylko wlasnie o cos takiego o czym mowi sanki

nie jes darmowy ale no coz jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin zgadzam sie z twoja propozycja jest najlepsza. Jeszcze dzial Silo by sie przydal do tego. Ale co do yafraya nie zgadzam sie ze powinnien byc w blenderze raczej nie powinno go byc w ogole poniewaz jest to darmowy renderer do prawie kazdego programu ktory jest nie wypalem. A z tego co wiem to bleender ma calkiem dobry silnik renderujacy.

 

Co do zainteresowania tego typu softem jest mniej miz male wiec taki dzial bedzie tak samo pusty jak o rhino i innego typu programow ktore sa poprostu niewypalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yafray jest niezależnym systemem renderującym, który wczytuje pliki xml, dlatego tak wielka kompatybilność i nie znaczy to, że jest niewypałem. ;]

Cieszę się, że propozycja spotkała się z przychylnością forum.

Oczywiście, jestem za działem darmowego oprogramowania, a to topologia, którą proponuję:

-Blender

-Wings3d

-Yafray i Toxic

- Inne

 

PS:

żadnej komercji typu Zbrush!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz zrobic podział na programy freeware i komercyjne? Wydaje mi sie ze gdyby już zaistniała potrzeba, to dział o yafray'u należy stworzyć obok innych rendererow. Jest jeszcze pytanie ile osob znalazłoby swoje miejsce w tych działach. Na razie można policzyć chętnych na palcach jednej reki. Może reszta siedzi cicho i sie ukrywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jestem za działem darmowego oprogramowania, a to topologia, którą proponuję:

-Blender

-Wings3d

-Yafray i Toxic

- Inne

 

PS:

żadnej komercji typu Zbrush!!

 

uzywam darmowego softu i popieram inicjatywe oraz przestawione wyzej drzewko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, nie.. kategorycznie nie.. za chwile uzytkownicy Majki (ktorych jest sporo tutaj) zapragna miec dzial dla siebie... nastepne natarcie nastapi od userow Lightwave'a... po czym powstana dzialy o rysowaniu... osobno dla olowka, tuszu, akwarelek i innych akrylowek (no co? malarze pokojowi sa na czasie :P).... i za chwil kilka zrobi nam sie tu CGtalk....

ja podziekuje wtedy za taka przejrzystosc... malo tego bedzie po kilka postow na dział... powstanie drobnica.... ZA DUZO KLIKANIA!!! forum chyba tesz powinno byc "user friendly"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no widzisz ... ja bym nawet chcial z-brusha ALE .... juz bedzie z tego forum Supermarket gdzie mozna kompiuter kupic nawet .... dzial o LajtłejF to byl kompletny niewypal ..... sam jestem co do tego neutralny i klikam tylko w "nowe posty" wiec i tak spotkal bym sie z Wingsami ... na http://www.forum3d.kom-net.pl jest dobre forum o z-brushu ... (zaprasham) :)

 

ja tam nie wiem bo z forum o maxie (tak kiedys bylo) zrobilo sie miedzynarodowy Supermarket ...

 

poczekajmy na znak od "Grupy Trzymającej Władze" (GTW) ;)

 

we will see ... wee will see soon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcialbym prorokowac[ani zle zyczyc], ale wydaje mi sie, ze wings3d podzieli los rhinocerosa o ktorym sie cos cicho zrobilo ostatnio na forum, a niedawno kazdy mial nosorozca w avatarze ;)... pozyjemy zobaczymy, szkoda tylko, zeby sie zrobilo z tego kolejne martwe podforum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek o speed modellingu w wings3d cieszy się umiarkowaną popularnością z bardzo prostego powodu, ponieważ mało jest osób na tyle systematycznych, żeby codziennie robić conajmniej jeden model, nie mniej wings3d to nie tylko speed modelling. Spotykam się z wieloma czesto powtarzającymi się pytaniami(choćby o tutki) oraz z dużym odzewem ze strony chcących tworzyć nareszcie legalne CG userów.

Przypominam, że w tytule tej strony występuje Blender (wejdźcie sobie na stronę gówną) a na forum ani w tutorialach nic nie ma o ty progsie. To trzeba zmienić.

Nie wiem, czy dział o Rhino jest całkiem niepotrzebny. Jak uczyłem się rhino(był taki czas) to przeczytałem ten dział oraz skorzystałęm z wątku z tutorialami. To naprawdę pomogło. Sądzę, że podobne udogodnienie do wings i blender powinno nieco przybliżyć ludziom te programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mowia ze forum sie "powiekszylo" , moze i tak ale pod wzgledem 3dsmaxa (i glupich pytan z nim zwiazanych) jakos najwiekszy nacisk kladzie sie na ten program chociaz jest wiele lepszego ...

Poprostu jezeli jest jakis dzial trzeba poczekac dosc dlugo zanim cos sie w nim ruszy, musza przyjsc ludzie ktorzy beda sie interesowali danym softem, a do tego konkurencja ktora tez nie ma w cale zlego forum dyskusyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salvator, Klicek... nie czaje tej podjarki... raptem kilka dni temu pojawil sie ten program (wings3d) w naszych progach, a wy juz chcecie osobnego dzialu... moze zamiat tego poczekac az pojawi sie wiecej uzytkonikow a dopiero potem tworzyc dzial...

normlanie od razu przypomina mi sie sprawa z rhino.. wystarczy, ze Bzyku zrobil udany model, a wszystkim sie nurbsow zachcialo i ososbnego dzialu... a koniec koncow wszystko sie skonczylo tak szybko jak sie zaczelo...

pozatym 3dsmax to korzenie tego forum, wiec Klicek skad te zdziwienie, ze jest go tu "najwiecej"...

 

chlopaki, po prostu ochloncie.. przeczekajcie, a miedzy czasie udowdnijcie, ze te programy warte sa osobnego dzialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnet, a ja nie rozumiem twego stanowiska, po prostu forum nie obsługuje połowy programów, które w dodatku na warunki polskie mogą się cieszyć dużą popularnością, wystarczy że ktoś się O NICH DOWIE. Ja się dowiedziałem o Wings cudem i za punt honoru wziąłem sobie przekonanie jak największej ilości osób o jego prawdziwej wartości. Na zachodzie barzo wielu zawodowych grafików tworzy w wingsach... teraz Polska :P

Poza tym Kulfer zwrócił uwagę na coś, co przypadkiem ominąłeś czytając (a zakładam że czytałeś) wątek, Teraz nie chodzi tylko o forum wings3d lecz o wspólny dział programów Freeware, a to różnica, bo zalicza się także do nich Blender, a on nie pojawił się na forum "kilka dni temu". Zresztą konkurencja nie śpi i fora w których istnieje miejsce dla programów freeware do 3d, powstają jak grzyby po deszczu - w Polsce bardzo wielu grafików pracuję na tym sofcie, byćmoże odwiedzaliby to forum częściej gdyby powstał dla nich dział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli spojrzec na to jak na dzial o programach freeware.. to jest w tym promyk nadzei...

z tym ze uzycie slowa "nie obsluguje" takich programow jest mocno przesadzone... nikt nie broni Ci mowic o nim w dzialach o modelowaniu, oswietleniu, WIPie czy wielu innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salvator, Klicek... nie czaje tej podjarki... raptem kilka dni temu pojawil sie ten program (wings3d) w naszych progach, a wy juz chcecie osobnego dzialu... moze zamiat tego poczekac az pojawi sie wiecej uzytkonikow a dopiero potem tworzyc dzial...

 

Chlopie zacznij czytac jakies ksiazki tak ksiazki to takie papierkowe sprawy ktore kiedys staly na polkach, Boze rozumiem tydzien dobroci dla uzytkownikow ale teraz przegieles :) Ja sie jaram ? normalnie takiego rotfla zaliczylem ze wylecialem przez okno. Boze nie jestem za wielkim "HURRRRRRRRRAAAAAAA" ani nie jestem na nie, sa inne fora poswiecone wingsowi i wcale mnie to nie jara, po 2 i tak wiekszosc nie bylo by co pisac w tym dziale bo w czym mozna miec problem w wingsie ? oczywiscie nikt by tam nie wrzucal wipow bo jest juz dzial "WIP" i dzial skonczonych prac. Dzial wings byl by dla glupich pytan. Napisalem o dzialach ktore sa nowe i ze trzeba czasu zeby przyszli uzytkownicy ... tak jestem tu N lat i pamietam jak bylo kilkanascie osob i kilka dzialow. Kazdy sie jaral 3d studio ja rowniez jestem zapalencem 3d studio ale ze nie moge w nim pracow wybralem wingsa ... a przy okazji w speedzie udoskonalam technike. Nic wiecej wiec pokaz mi gdzie napisalem " HURAAAAAAAAAAAAAAAAA TAK MUSI BYC DZIAL WINGS ?" Mowiac krotko zlewam sie na to Cieplutkim Moczem z Mojego Pecheza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlewam sie na to Cieplutkim Moczem z Mojego Pecheza

juz problemy z prostata?

 

 

jak ktos zauwazyl forum sie rozrasta. zanim ktos madry i kompetentny uporzadkuje dzialy wg softu a nie wg zagadnien technicznych proponuje zakladanie watkow w istniejacych dzialach modeling, rendering itp z nazwa softu w tytule. np:

"BLENDER: mam problem"

"BLENDER: witam"

"WINGS 3D: heeeeeeelp"

"WINGS 3d: itp"

 

samym plakaniem nie wplyniecie na "grupe trzymajaca wladze". musicie sami zaczac dzialac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy nie umiecie zwiezle pisac :) oczy bola:) niech sia zrobi dzial z darmowym softem i juz chca niech maja bedzie sie tam wrzucac cala darmoche i juz a jak nie niech przyjdzie admin i powieze nie po co to roztrzasac wojny na swiecie dzieci w afryce gloduja ,bitwa trwa a ci sie pierdolami zajmuja:).(moje wakacyne 2 miechy dobroci koncza sie za dwa dni) pozdrawiam

 

edit postu szeryfa nie widzialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żartowałem, po prostu śmieszą mnie czasem ludzie, którzy dla zasady muszą się sprzeciwić jakiemuś pomysłowi, by podłechtać swoje ego ;] I najciekawsza jest zapalczywość takich ludzi.. dobra, koniec off topicu.

Może ktoś jeszcze wypowie się na ten temat?(na temat działu rzecz jasna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności