Skocz do zawartości

animowana deformacja na opakowaniu


kazka80

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chce zrobic deformacje przechodzacą wzdluz opakowania. Cos takiego jest teraz puszczane w TV. Chyba reklama Tymbarku lub Capy. Szukalam w necie tej reklamy aby Wam pokazac ale nima :( Takie wybrzuszenie na powiekszajacej sie butelce.

Ludzie jak lub czym najlepiej to zrobic???

za nic nie wiem jak sie do tego zabrac.

 

pozdrawiam :)

kaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Handler "Normal Displacement" z gradientowa textura + lekki szum + offset disaplcementu wzgledem osi Y powinien sie idealnie sprawdzic.

 

Jesli bedzie potrzebne cos bardziej zaawansowanego, to uzyjesz displacement na nodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPERRRRRR! dziala :)

a mam pytanie ten noise to nad warstwa gradientu??? i alfowac go???..

Jaką nalezy wlaczyc opcje - Last, czy After Displecement? A i czy siatka powinna byc subD, czy mozna ja zamrozic???

 

Bardzo Duze Dziękuję!!!! Ziper!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie ten noise to nad warstwa gradientu??? i alfowac go???..

 

Tak, blending dostosuj eksperymentalnie

 

Subdivision order musi byc first, poniewaz najpierw nastapi teselacja a potem displacement per pixel rozciagnie vertexy.

 

SubD napewno wlaczone, a jesli chcesz wykluczyc z displacementu jakies czesci modelu, to uzyj monochromatycznej textury z uv dla modelu i blendingiem divide/substract, lub gdy bedzie potrzebna mniejsza dokladnosc to weightmapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wczoraj zarwałam noc z tą pracką ale dzięki Wam się udało! :) Dzięki Ziper i Altarian!

A tak nawiasem, czy czesto Wam sie zdarza zlecenie 300 klatek na następny dzien?

Mowiąc szczerze to klełam w duchu ok.03:00, ze sie tego podjełam. Ale się udało, myśle jednak ze drugi raz w takie oszołomstwo na wczoraj nie wejde. Sposob z Normal Displacement w takim temacie jest rewelacyjny i bardzo szybki. Tylko trzeba uwazac ze skalą przemieszczenia. Gdyz bardzo łatwo mozna przegiąć, a po zlączeniu scianek wew/zew (glass) refrakcja dostaje szału. :)

Z Effectorem pamietam swego czasu ogladalam tutki i faktycznie kurcze dalo by radę. Tylko wczoraj juz nie bylo czasu na edukację.

 

Jeszcze raz ładnie :) Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazka80

W dalszym ciągu na szkło trzeba dawać materiał wew i zew polygonów ?? Machałem do LW 7.5 i myślałem, że coś tam już wymyślili na tą przypadłość.

 

P.S.

Przepraszam za mały offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artzgodka

Uf, no to w porządku. Bo była z tym kiedyś dłubanina czasami.

 

@qbaqbaMAX3D

Kiedyś i jak się okazuje nie tak dawno trzeba było "szklanemu" polygonowi nadać z obu stron przeźroczysty materiał o różnej refrakcji - z jednej powyżej 1, a z drugiej równe 1 (air).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceks

to dawniej w LW musiało być strrrasznie, a teraz jak panowie powyzej napisali.

Poprawną refrakcje aktualnie uzyskuje sie mniejwięcej tak:

[ATTACH=CONFIG]89309[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]89310[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności