Skocz do zawartości

Kilka pytan na poczatek


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Widze ze straszy tutaj w dziale Hudego, na tyle ze moj watek sprzed dwoch lat nawet jeszcze sie tu kreci, kiedy to chcialem sie go nauczyc, ale szybko zrezygnowalem i zapomnialem z racji braku czasu.

 

Ale teraz wrocilem, uzbrojony po zeby, uparty jak wół, nie dam sie zniechecić! :)

 

A wiec prostych kilka pytan:

 

1) Konfiguracja kompa zeby dzialal plynnie? Sprzet mam nowy, chodzi raczej o system. Cos wyczytalem ze pod linuxem jest stabilniejszy? Jak tak to jakiego byscie polecali - jestem zielony w tym temacie.

 

2) Tutoriale - ktore polecacie? Juz zauwazylem ze wszystko co jest dla wersji 9 i nizej jest o kant dupy

 

3) Najwieksze/najlepsze user community typu forum? Gdzie w razie problemu ludzie szybko pomoga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

3)Od[Force] i forum SideFX

 

2)Generalnie to chyba FirstStep z GoProcedural na vimeo(kanał SideFX), cmivfx(tutaj ostrożnie) i gnomon. Z DT żadnych nie oglądałem też są i na 3dBuzz. Wersja aż tak bardzo znaczenia nie ma, bo wydaję mi się, że chodzi o zrozumienie o co w tym programie chodzi i chwile przebłysku(kiedy odczuwasz autentyczne szczęście ;) ) jak proceduralnie pogrupować te facy. A tak serio to chyba najważniejsze jest samemu wejść w ten program i robić w nim różne rzeczy, aż poczujesz, że go rozumiesz.

 

Piszę to od siebie, ale właściwie dopiero ostatnio udało mi sie rozkminić ten program nieco bardziej i polubić coś więcej oprócz jego teoretycznych możliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz wrocilem, uzbrojony po zeby, uparty jak wół, nie dam sie zniechecić! :)

:)

 

1) Konfiguracja kompa zeby dzialal plynnie? Sprzet mam nowy, chodzi raczej o system. Cos wyczytalem ze pod linuxem jest stabilniejszy? Jak tak to jakiego byscie polecali - jestem zielony w tym temacie.

 

Na Linuksie jest na pewno szybszy i ogólnie krojony pod niego, ale pod Windowsem również działa dobrze (na przykład Axis Animation renderuje chyba wszystko w Houdinim i właśnie pod Windowsem).

 

Chodzi o to, że na głębszym poziomie organizacji Houdini lepiej współdziała z Linuksem. Na przykład pod Windowsem używa własnego Pythona, co wybitnie utrudnia używanie zewnętrznych modułów. Poza tym, Houdini to jest taki trochę Linux, z setką narządzi command line, nagminnym używaniem potoków czy zmiennych środowiskowych, językiem skryptowym pochodzącym z tcl itd itd. Nie powinieneś tym sobie zaprzątać głowy na początku

 

Ważna jest natomiast karta graficzna i sterowniki. Houdini wyświetla wszystko w OpenGL (także GUI, nie tylko viewporty) i jest w związku z tym bardzo czuły na problemy ze sterownikami. W grę wchodzą wyłącznie karty Nvidii, ATI może działać, ale może też nie, i nic na to nie poradzisz. Musisz uważać na zmiany sterowników - to znaczy ich unikać :). Większość updatów sterowników Nvidii jest podyktowana optymalizacją pod gry i notorycznie psują działanie profesjonalnych aplikacji OGL.

 

 

2) Juz zauwazylem ze wszystko co jest dla wersji 9 i nizej jest o kant dupy

 

Niezupełnie. Takie na przykład L-Systemy z CMIVFX będą nadal aktualne, także modelowanie, animacja, Chopsy, kompozycja, nic z tych rzeczy nie zmieniło się zanadto w ostatnich latach. Natomiast jeśli chodzi o Mantrę, skrypty, symulacje, powinieneś mieć nowe materiały. Wszystkie darmowe i płatne są na stronie SESI.

 

Powodzenia!

 

ps To miejsce straszy, bo nikt go nie używa. Zacznij używać a przestanie straszyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności