Skocz do zawartości

VrayIES light - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam mały problem. Wykonałem scenę w skali 1:1 i chciałem oświetlić budynek (exterior) oprawami z IES ...

 

Użyłem "nocne" HDRI, puszczam render żeby zobaczyć jak wychodzi całość (na razie bez IES), i jest ok. Wrzucam oprawy i światła wychodzą strasznie słabe. Ten sam model i te same oprawy wrzucam do Atlantisa i rozkład oświetlenia jest idealny. To samo w Reluxie. Co może być nie tak ?? Sprawdzałem jednostki metryczne i jednostki natężenia światła. Próbowałem zmienić źródło światła z Vrayowskiego no Photometric ale tak samo lipnie wychodzi :( ... Żeby światło w scenie odpowiadało realiom musiałem podnieść moc z 1100 lm na 110000 lm oO

 

Bardzo proszę o podpowiedź gdzie mogłem sie pomylić lub co robie nie tak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poniżej przedstawiam ustawienia i rendery. Od razu zaznaczam że ustawienia v-ray nie są finalnymi tylko do podglądowego renderu. Źródła światła są w tej chwili v-ray'owskie. Taka sama lipa wychodziła na Photometrycznych. Sprawdzałem model 39478934 razy i jest w skali 1:1

 

89887347.jpg

 

52702884.jpg

 

71484845.jpg

 

56417109.jpg

 

16112871.jpg

 

27198505.jpg

 

87831618v.jpg

 

34571810.jpg

 

17028721.jpg

 

Na tym renderze światła są w skali 1:1 czyli moc jest taka jaką dał producent w plikach IES:

24649064.jpg

 

Na tym z kolei światła o mocy 10000% a i tak są za słabe :( i nie odzwierciedlają realistycznych cech świateł :(

50359456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Masz błędne nastawy kamery fizycznej. Obecnie wyłapuje bardzo mało światła. Sprawdź co się będzie działo przy poniższych ustawieniach:

 

F number: 2.4

Shutter speed: 30

ISO: 1600

 

Strzelam na oko nastawy pod Twoją nocną scene.

 

Jak nadal będzie za mało światła - zwiększ ISO dwukrotnie. Jak za dużo - dziel ISO przez dwa do skutku.

Ewentualnie poczytaj za co odpowiadają te 3 parametry w aparacie fotograficznym - będzie Tobie łatwiej ustawiać światło.

 

przy okazji radzę też ustawić nieco więcej sampli LC: około 1000 dla tej rozdzielczości powinno być ok. 200 to zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności