Skocz do zawartości

Duze problemy z Vray


Jerzman

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. To moj debiut na forum ale mam nadzieje ze sie bede tu teraz czesciej :)

 

Mam problem z renderem i ustawieniami. Od paru dni walcze z rendererem i jak dotad kiepsko mi idzie :( Przerobilem videotutki i poczytalem ale nie rozumiem wszystkiego.

Projektuje dla siebie mieszkanie do ktorego sie wprowadze za 1,5 miesiaca i chcialbym odrazu na tym nauczyc sie renderowac w Vray.

 

Tu sa linki ustawien i 2 renderow.

http://www.bws.poznan.pl/Ustawienia%20sceny%20i%20rendera%201.jpg

http://www.bws.poznan.pl/Ustawienia%20sceny%20i%20rendera%202.jpg

www.bws.poznan.pl/Laznia%20VRAY%20Z%20fotonami.jpg

www.bws.poznan.pl/Lazienka%20vray%201.jpg

 

Powiedzcie mi :

 

1. Jak mam ustwic swiatlo ( i jakie swiatlo) oraz opcje Vray by Lazienka byla jasna bez zadziorow na krawedziach kafelkow, by swiatlo bylo miekkie z lekkimi rozproszonymi cieniami.

2. Mozecie mi podac ustwawienia do renderu takiego pogladowego i do renderu juz ostatecznego.

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi. Moze ktos jest z Poznania i by mogl sie ze mna spotkac :)

Pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ustawienia rendera zależą od sceny, tak z głowy ci ich nie podam, póki co możesz używać ustawień jakościowych które już są tam zdefiniowane "irriadiance map presets"

Co do oświetlenia, zwykle robi sie to w taki sposób że umieszcza się źródło światła "vray light" w miejscu okna, by całkowicie je wypełniało. Jeśli scena jest za ciemna możesz podbić secondary bounces do 0,8, także wartość depth w direct computation. Jeśli ramy okienne będą sie wypalać zmniejsz multiplier światła. Ostatecznie możesz rozjaśnić scenę w zakładce "color mapping" - wybierz exponential i dark multiplier do 2, odptaszkuj affect background.

Jeśli nadal nie będziesz mógł uzyskać podążanego efektu postuj rendery i ustawienia, będziemy tweakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A dlaczego te kafelki sa poszarpane ? Material jest z antyalisingiem

2. W lazience nie mam okna wiec swiatlo rzucam z gory i troche idzie z lampek na lustrem ale te lampki sa selfillumination

 

A co z ustawieniami fotonow mam dobrze ?

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martez juz wspomniał o diffuse, wiec wejdz w system -> lights i tam zwieksz diffuse, standardowo jest ustawione na 150, ale zaleznie od sceny moze to się wachac w granicach od 300 do nawet kiludziesieciu tysiecy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności