Skocz do zawartości

dobry, ale lekki laptop dla dziewczyny :)


Gość ket.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ket.

Cześć!

Jestem grafikiem, ale słabo znam się na technicznych aspektach komputera.

Aktualnie mam komputer HP Pavilion DV6 o parametrach:

 

Windows 7

RAM: 8 GB

Dysk twardy 500 GB

Matryca: 15.6

Karta graficzna: Radeon 5650

Procesor: i7 CPU Q720 1.60 GHz (8 CPUs)

 

Chciałabym wymienić go na coś lepszego. Pracuje w programach pakietu Adobe CS6 (głównie Illustrator, Photoshop, Flash i InDesign) MAX 3d od święta i ten komputer słabo to ogarnia, często się przegrzewa. Byłam już z nim kilka razy w naprawie i za każdym razem słyszałam, że system chłodzenia nie wytrzymuje pracy graficznej i długiego użytkowania, wielokrotnie odradzano mi HP. Chciałabym zakupić nowy komputer. Nie ukrywam, że najważniejsza jest dla mnie, pomijając parametry, waga komputera. Musze z nim bardzo dużo chodzić i często mieć przy sobie a dla kobiety nie jest to wygodnie. Bardzo proszę o pomoc, co polecacie z mocnych, ale lekkich laptopów? Chce na niego wydać ok. 4 000 zł. Wiem, że albo dobry albo słaby lekki i "designerski" ale siłą rzeczy ze względu na tryb pracy muszę mieć coś pomiędzy, stad dylemat. Komputer stacjonarny przy aktualnym trybie życia z częstymi przeprowadzkami niestety nie wchodzi w rachubę. Mam ekran, ale w planach też kilka dłuższych wyjazdów i raczej nie będę go brała ze sobą dlatego najbardziej chciałabym pozostać przy 15 calach (ewentualnie 14?). Będę bardzo wdzięczna za pomoc przy doborze odpowiedniego sprzętu.

 

Patrzyłam na taki:

http://allegro.pl/ultrabook-asus-ux42vs-i5-3317-10g-24ssd-gt645-win8-i3004380852.html

ale teraz mam i7 a tu jest i5...

oraz taki

http://allegro.pl/asus-vivobook-s500ca-i7-3517u-12gb-500gb-21mm-win8-i3041422244.html

ale ta karta chyba nie jest zbyt dobra?

 

Na które elementy powinnam zwrócić uwagę?Czy ważniejszy dla grafika powinien być dobry procesor czy karta graficzna?

 

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc

Pozdrawiam, Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Trochę mnie to dziwi że laptop się przegrzewa bo widzę że korzystasz bardziej z oprogramowania do 2D.

1. Grafika 2D - procesor plus duuuużo ramu, karta graficzna nie jest wymagany jakiś mocarz

2. Grafika 3D - mocny procesor, dużo ramu , karta garficzna - z dużą ilością pamięci i szybką szyną pamięci - przekłada się to na wyświetlanie we viewporcie

 

Jest tak, im mocniejsze podzespoły tym wszystko coraz bardziej się grzeje. Co więcej laptop powinien posiadać dobre chłodzenie a to oznacza że powinien mieć dobrą wentylację - duże szpary z boku - jakoś ten nadmiar ciepła musi być odprowadzany, cyrkulacja musi być oraz o czym ludzie nie pamiętają dobry przewiew pod laptopem tzn. należy kupić specjalną podkładkę wentylującą nawet taką z wiatrakami. Odpada praca w pieleszach, pościeli, na tapczanie itp - to wszystko nie gwarantuje że znowu nie będzie się grzał, tak to już jest z laptopami. Jest linia Della przeznaczona dla grafików, cadowców (przynajmniej była jak ja się tym tematem interesowałem) i musisz takiego laptopa szukać. O ile dobrze pamiętam to jest linia Precision.

To co zaproponowałaś w linkach, obawiam się że będzie tak samo. Teraz polityka firm jest taka by pchać do laptopów co się da i jeśli to nie jest model specjalnie przeznaczony dla grafika to lepiej sobie odpuścić. Nie zapomnę jak w którymś modelu fabrycznie nie była spasowana obudowa z płytą główną która we wszystkich egzemplarzach tego modelu była wygięta, był to bardzo markowy laptop. Może tu jest podobnie, a sprawdzałaś na jakimś benchmarku, grach ? Jak wywala grę po godzinie półtora to wina laptopa. Ciebie jako kupującego "g..." obchodzi że się laptop za mocno grzeje albo że za długo pracuje. Nie kupujesz mebla za kilka tysi żeby stał i pięknie wyglądał. Laptop jest do pracy i rozrywki. Ty wykorzystujesz do pracy, zainteresuj jakiegoś znajomego prawnika po kilku powrotach z serwisu jak się nie postarali można dochodzić kasy albo nowego laptopa - jakoś w ten deseń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Osobiście wspomagam się hp envy 17 ( konfiguracja podobna jak u Ciebie, ale są drobne różnice). To mój drugi HP i też uważam że trochę za mocno się te sprzęty grzeją. Co prawda mam (jak narazie) to szczęście że nie musiałem odwiedzać serwisu. Sam powoli zaczynam myśleć o nowym lapku. Ciekawie wygląda obecnie lenowo Y500. Jest to komputer z klasy gaming, niestety waga prawie 3kg, zasilacz okolo 800 gram. Ale jest to interesująca konstrukcja ze względu iż można z niej wymontować napęd optyczny i w to miejsce włożyć dodatkowy dysk, karte graf, albo dodatkowy modół chłodzący. Tak więc jesli Cię ta waga nie przeraża to może jest to ciekawe rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje Lenovo IdeaPad Y580. Sam zkupilem ostatnio z i7, 16 GB ram. Do grafiki idealny(za ta cene-ok. 3900). Wazy 2,8 kg i jedynym minusem jest matryca glare. Po kilku testach w roznym otoczeniu, odradzam prace na zewnątrz w duzym sloncu, tylko w takich warunkach mi przeszkadzala matryca glare.Jesli chodzi o szybkość to radze dokupic dysk SSD, a firmowy podlaczyc pod USB 3 albo eSata. Wydajnosc swietna, do 2d idealny, w 3d czas renderingu zadowala mnie w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności