Skocz do zawartości

Wacom - Tablet do 3d


Drathir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do was 3 pytania, mianowicie planuje zakup tabletu i zastanawiam sie czy rzeczywiscie jest w stanie usprawnic prace z 3dsem (+Zbrush +UDK) - czy jest sens kupna takiego tabletu.

 

Natomiast 2gie pytanie - który z nich jest najlepszy do pracy z programami 3d:

1. Pen

2. Pen&Touch

3. Fun

(cenowo nie stac mnie na intuosa wiec nie biore go pod uwage)

 

Na koniec czy a6 to wystarczajaca powierzchnia do pracy czy rozwazac kupno a5?

 

 

Ewentualnie co innego polecilibyscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Uzywanego intuosa3 a5 poszukaj. Ja jakies 2 lata temu kupilem za 400zl chyba i smiga do dzisiaj super. Do 3d jak najbardziej sie tablet przyda. Na tych bamboo sie nie znam. Mialem Pen i byl za maly, zwlaszcza jesli mowa o monitorach >22 cale nie mowiac juz o 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem dokladnie na odwrot. Pomijajac rzezbienie w Zetce czy Mudzie to nie widze zadnego zastosowania dla tabletu w 3d. Znam jednak ludzi ktorzy przywykli do pracy tabletem zamiast myszką w Maxie i bardzo sobie chwalą. Moja rada - sproboj u kogos jak ci sie pracuje z tabletem w 3d zanim zdecydyjesz sie na wydanie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tabletem dużo szybciej i lepiej pracuje sie w blenderze więc napewno odczujesz ogromną poprawę, z 3d maxem niestety nie wiem jak jest bo straciłem do niego cierpliwość.

 

wg mnie pen wystarczy w zupełności, co do wielkości to na początku tez mi sie wydawało głupie rysować na tak małej powierzchni ale teraz po czasie stwierdzam ze nie ma to znaczenia, jak juz go kupisz to i tak będziesz dziobać na środku to jest jakieś 5/3cm. Uzywam monitora 22" wiec na wiekszych moze jest inne odczucie, ale sądze ze to kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni mam bamboo pen&touch. Bardzo szybko zweryfikowałem moje wobrażenie o tego typu sprzęcie. Obawiałem się że obszar a6 będzie za mały (sprzęt brany niejako na próbę-czy mi takie rozwiązanie podpasuje) ale już wiem że jak go wymienię to na pewno na format nie większy niż a5. Czy w 3d Ci się przyda? W Zbrush pewnie tak. Jak rzeźbisz tablet jest bardziej "naturalny" niż mysz (podobnie w PS), ale w 3d(Max, C4d), przy precyzyjnym modelowaniu obstawiam mysz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C4D na bambusach jest porażka - sterowanie tabletem jest niemożliwe ponieważ staje się on tam zupełnie niecelny, działa skokowo jakby mu ktoś nagle obniżył rozdzielczość do vga, co ciekawe na intuosie miałęm okazję się pobawić i wszystko działa bez problemów. Jednakże tak jak pisze przedmówca, jeśli nie rzeźbisz i nie malujesz textur, to się zbytnio nie przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności