Skocz do zawartości

Max Hardware


und3r

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Ptysie :)

 

Ja do was z waznym dla mnie dylematem:

Mam w planach kupic komputer dedykowany pod maxa i tu mi sie rodzi pytanie: Co mam kupic? Wiem ze Max se na pewno nie radzi tak jak powinien z obsluga 2 prockow ( a przynajmniej max 4.2 tak mial - a max 5? ktos wie ) no i wiem ze Quatro Nvidii jest calkiem konkretne .. ale co wybrac? Prosze poradzcie...;)

 

[Edited on 13-3-2003 by und3r]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisze tak: ja definitywnie zmienilem konfiguracje juz rok temu z Pentium III na AMD XP i tak pozostalo - jestem bardzo zadowolony z tej decyzji, rowniez finansowo taki krok okazal sie znacznie korzystniejszy. 3ds max ma zadowalajaca szybkosc renderingu przy uzyciu silnika GI - finalRender. Oczywiscie ze kazdy sprzet mozna \"zajechac\" - dlatego jesli mowie \"zadowalajaca szybkosc\" to oznacza np. ze jestem w stanie wykonac bez-stresowo dobrej jakosci rendering w wysokiej rozdzielczosci, na dzien przed terminem oddania projektu. Mysle ze takie wyjasnienie pojecia szybkosci komputera jest dobre! :)

Aktualnie (marzec 2003) jest dobry czas do kupowania / upgrade\'owania sprzetu. Procesory AMD XP wciaz tanieja, ceny renomowanych pamieci DDR 333 rowniez kosztuja smieszne pieniadze.

Co do karty graficznej Quadro to - jak chcesz, kosztuje pewnie niemale pieniadze, a rownie duza wydajnosc mozesz uzyskac np. na typowej GF4 Ti \"przerabiajac\" ja programowo na SoftQuadro (opis w tym dziale)...

W dziale Benchmark masz podane czasy renderingow scen testowych w 3ds max 4 - jednak roznica 1sekundy w przod czy w tyl nie bardzo moze cokolwiek przesadzic - wiadomo.

Z praktycznego punktu widzenia i uzytkowania ja polecam zestaw oparty na AMD XP 2200+ lub wyzszy, min 512MB DDR 333 i grafike oparta na GF 4 Ti. Do tego dobry monitor 19\" koniecznie z certyfikatem TCO 99 !

i to wszystko - bedzie dosyc wydajnie i ekonomicznie!

 

pozdr

Marek

 

[Edited on 14-3-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie (przynajmniej teoretycznie) - certyfikat TCO nadaje sie urzadzeniu, jesli spelnia ono surowe normy dot. bezpieczenstwa, ekologii i obnizonej emisji (spalin?!) tzn szkodliwych pól itd.

Poza tym chyba lepiej i bezpieczniej kupic monitor ktory spelnia w/w normy i nosi na obudowie stosowny znak np. TCO99 niz kupic tanszy \"noname\", na ktorym dumnie napisano Low Radiation.

Tak ja uwazam, a poza tym i tak zakladam \"bryle\" z filtrem gdy pracuje przy kompie...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

Jak masz troche kasy to moge ci polecić:

 

Intel Pentium 4 2.4 512 L2 Cahce 800 mhz FBS

 

Microstar Intel 875 Dual DDR 400mhz HT magistrala do 800mhz

 

Gainward GeForce4 PowerPack! Ultra/750-8X XP \"GS\" Fire. Na GeForce 4 Ti800 SE 128 MB DDR z VIVO i 3D 4DVI

 

Naprawdę gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam durona 1.2 ghz 512 ddr 266mhz....ge-force2 400 64 mb..... i narzekam tylko na np. tesselate bo np. przy 3 i wartosci hmm 80... max potrafi sie zawiesic...i koniec....i nie wiem co zmienic w kompie (co dokupic) zeby dzialal normalnie.....a na render nie narzekam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności