Skocz do zawartości

Sztuki Walki : Pojedynek w pokoju luster


Batou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :).

Postanowiłem przyłączyć się do bitwy. Nie wiem na jak długo starczy mi czasu, umiejętności i sił, ale zacząć zawsze można :).

W animacji jestem stosunkowo mało obeznany więc postanowiłem to zmienić i trochę poćwiczyć.

 

Film będzie przedstawiał pojedynek dwóch pań w pokoju ze ścianami z luster. Pomysł oklepany, ale na 20s animacji wystarczy.

 

Pracę wykonuję oczywiście w XSI 4.0.

To mój 2 szkielet w tym programie więc ma on pewne braki :).

riga.gif

To co tu widzicie to część kontrolna szkieletu (manipulatory - kolor jasno zielony) oraz część do późniejszego envelop`owania (kolor ciemno niebieski + kręgosłup). Głowa dojdzie jutro. Jutro postaram się również zrobić suwaczki do kontrolowania położenia palców u rąk i być może do mimiki (chociaż tego jeszcze nie ćwiczyłem i nie wiem jak mi wyjdzie). To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Powolutku idzie. Co prawda wykonałem swój plan minimum na ten dzień czyli zrobiłem deformery dla twarzy i porobiłem panele kontrolne dla dłoni, ale ile mnie to czasu kosztowało... Musiałem przebudować trochę szkielet postaci czyli między innymi poprawiłem kości rąk, zmieniłem całą hierarchię tułowia (to mi najwięcej czasu zajęło) i inaczej rozwiązałem kontrolery "położenia łokci i kolan" (chodzi po prostu o obrót kości wokół ich osi).. są to te 4 sześciany za postacią.

wire2.jpg

Jeśli chodzi o twarz. Zrobiłem ją, ale szczerze mówiąc podczas pisania tego posta przypomniałem sobie że mogłem wykorzystać Construction mode (efekt podobny jak w morfingu w max`się) co ułatwiło by mi pracę. Trudno.

wire1.jpg

Twarz składa się jak widać z 8 kontrolerów. 2 to oczy... spłaszczając je w osi y zamykamy powieki... prosta ekspresja (skrypt). 2 to brwi. Przesuwając nimi ruszamy brwiami. Dzięki prostej sztuczce (ściągniętej z pewnego videotutoriala) ruszają jednym z kontrolerów deformujemy w różnym stopniu całą twarz... taka sumulacja poruszającej się i rozciągającej skóry na twarzy. Kontroler szczęki odpowiedzialny za otwieranie ust jest połączony z kością żuchwy. Na sucho wszystko ładnie się deformuje... w praktyce się okaże jutro.

 

Włosy są również już zrigowane, ale tu akurat nie ma co pokazywać ;).

 

Myślałem również nad prostymi mięśniami bicepsów itp. ale nie wiem czy się tego podejmę. Nie jest to trudne do zrobienia, ale przy takiej prostej postaci jest to raczej mało potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze sama część szkieletu do envelopowania

wire3.jpg

 

Jutro wagowanie... tego szczerze nienawidzę chociaż i tak XSI odwala 50% roboty automatycznie.

 

Loono : Bardzo dziękuję, ale do mistrzostwa to mi daleko. To narazie sam szkielet... tą częśc mam w sumie opanowaną. Bardzo lubię robić szkieleciki gdyż XSI daje 100% swobody... można rozwiązać jeden problem na setki sposobów. Nie wiem jednak jak będzie to wyglądało po nałożeniu wag.. to loteria. Jestem jeszcze zbyt mało doświadczony abym mógł wszytko przewidzieć na etapie kości. O czystej animacji nie wspomnę nawet :).

 

Dlatego zachęcam do bitwy i niezrażaj się. To tylko pozory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności