Skocz do zawartości

zestaw komputerowy do wizualizacji 3d max do 7000zł prosze o pomoc!


aholina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pracuje w 3 dmaxie , nei jestem jeszcze super specjalistą , ale mam dużo zleceń i musze zwiekszyc wydajnosc pracy a nie czekac az mi sie scena wyrenderuje.

Aktualnie mam imaca 27 i5 z 12 gb ramu , jest ok ale to wciaz za malo , bo jak ustawie dobra jakosc renderu to mozna isc na zakupy w tym czasie. Poza tym drugi komputer przyda sie do pracy . Mowie od razu , ze kompletnie sie nie znam na sprzecie komputerowym, wiem tylko ze powienien miec jak najwiecej wątków i najlepiej 2 procesory, ale moze Wy drodzy forumowicze doradzicie mi cos innego co sprawi , ze moje wizualizacje beda robily sie w 3 sekundy:)

 

z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozumiem, że dalej chcesz pozostać na Makówie by nie przenosić licencji, czy kupujesz kolejne od nowa?

 

Byćmoże uda Ci się wyrwać dwuprocesorowego pro na alledrogo, ale wiele szybszy nie będzie.

Na wizualizacje w 3 sekundy nie liczyłbym nawet za kilkadziesiąt lat - zapewne wymogi odłącznie poziomu realizmu wzrosną na tyle, by obciążyć i pc'ty kwantowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprzyj zestaw o i7-3930K. Spokojnie złożysz w tej cenie komputer oparty o ten procesor. Dwuprocesorowy w tej cenie będzie bardzo słaby.Weź dobrą płytę np. Asusa Delux z chpisetem 2011, dobierz konsekwentnie dalsze podzespoły i będziesz więcej jak zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki , ale chciałabym jakieś konkrety , bo jak pójdę do sklepu to wcisną mi wszystko , a ne chce pózniej sie wkurzac , ze mogłam mieć coś innego o wiele wydajniejszego. Proszę Was o skompletowane takiego zestawu jaki sami byście chcieli mieć do 7000zl. Temat pilny plissssss Help miiiii;)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o skompletowane takiego zestawu jaki sami byście chcieli mieć do 7000zl.

 

Ja sobie ostatnio kupowałem komputer także dużo czytałem, budżet miałem znacznie mniejszy ale złożyłem sobie tez taki zestaw marzeń ;).Troche droższy niż 7000. Wyglądał tak:

http://www.morele.net/inventory/info/oi0QwB/

 

Można oszczędzić na niektórych podzespołach, żeby zmieścić się w 7000 ( np. zasilacz-tutaj napewno cos tańszego mozna za połowę ceny np., obudowa, grafika)

 

Najwięcej wątpliwości z karta graficzną jest bo część osób mówi, że kupowanie quadro jest bez sensu a część, że warto. Z tego co wiem quadro lepiej działa z maxem do wersji 2011, a potem lepiej jakiegoś gtxa brać. Ja zamiast quadro w zestawie, brałbym np.

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-ti-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dvi-dp-n660ti-pe-2gd5-oc-510110/

w takim budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to opcji jest klika.

1. kupienie dodatkowego kompa, bez monitora, klawiatury, z najtańszą kartą graficzną i maksymalnie mocnym procesorem. będziesz się z nim komunikować przez zdalny pulpit i służył będzie tylko jako pomocnik przy renderowaniu. główną prace będziesz dalej robić na swoim imacu. renderować będziesz mogła jeden obrazek na obydwu kompach na raz, lub każdy komp osobny obrazek.

zalety

+ za 7000 bez monitora można kupić już coś dość mocnego

+ elastyczność - jak będzie trzeba jeszcze szybciej to kupisz jeszcze jeden albo jeszcze kilka lub...

+ jeśli posiadasz jeszcze jakieś komputery w biurze (np pracownicy na nich siedzą) to być może wystarczy je lekko doposażyć i podpiąć pod taką sieć. wtedy pod nieobecność pracowników będziesz dysponowała już swoją małą farmą.

wady

- taka praca wymaga trochę ogarnięcia technicznego albo kogoś kto ci to wszystko solidnie skonfiguruje i będzie na zawołanie za każdym razem jak coś się sypnie

- potrzebujesz dodatkowych licencji na oprogramowanie

 

zysk .. ze 3-4 razy szybciej niż teraz.

 

2. sprzedajesz makówkę ew dokładasz trochę kasy i kupujesz jakąś dwupodstawkową stację roboczą (z dwoma procesorami). to już bardzo mocny komp ale też drogi

zalety

+ prosta obsługa bo to w końcu jeden zwykły komputer

+ nie potrzebujesz dokupywać oprogramowania

wady

- zamieszanie ze sprzedawaniem imaca

- kupowanie monitora

- cena

zysk .. ze 3-4 razy szybciej niż teraz.

 

3. obadaj temat farm np. http://www.rebusfarm.net/en/ działa to tak, że zewnętrzna firma udostępnia ci za pieniądze swoje maszyny i na tych maszynach renderuje się twój obrazek. czyli pracujesz dalej na swojej makówce

zalety

+ prostota - instalujesz sobie wtyczkę i renderujesz praktycznie z poziomu maxa

+ szybkość - komputery które masz do dyspozycji są naprawdę mocne i jest ich naprawdę dużo

+ nie martwisz się o dodatkowe licencje na maxy vraye itd

+ 7000 zostaje na zakupy ;)

wady

- potrzebujesz szybkiego netu bo co z tego że farma zrenderuje twój obrazek w 5 minut skoro model i tekstury będą się do niej wysyłać godzinę

- jeśli chcesz renderować naprawdę szybko ale nie chcesz przepłacać to jednak wymaga to wgryzienia się w temat renderowania na wielu komputerach (czyli poza hardware'owym aspektem podobnie jak w opcji nr 1)

- próbne rendery dalej puszczasz na macu więc poza renderowaniem dalej jest tak jak było.

- cenowo ciężko przewidzieć, ogarniesz temat, możliwe że będzie tanio. nie ogarniesz może wyjść drogo.

 

o ile szybciej... zależy albo znaaacznie szybciej albo nawet wolniej ;) gruby temat

 

4. obadaj temat backburnera, ustawiaj sobie kolejkę i renderuj przez noc ;)

zalety

+ 7000 zaoszczędzone

+ motywacja żeby nie pracować po nocach - w końcu kiedyś musi się zrederować

+ ekologia i ekonomia :D - niższe rachunki za prąd bo komp najwięcej żre w nocnej taryfie :D

wady

- tak naprawdę nie będzie szybciej (ale jeśli w sytuacjach awaryjnych posługiwać się farmą czyli opcja nr 3 to dramatu nie ma)

- jak się coś wysypie to rano będzie niemiła niespodzianka (jak się nie sypnie, to będzie miła - kwestia skilla)

 

to ogólnie skomplikowany temat, nie wiem czego konkretnie oczekujesz. czy po prostu ma być szybciej i bezobsługowo czy jesteś gotowa poświecić trochę czasu na ogarnięcie tematu...

 

jak chcesz o tym więcej pogadać to daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to opcji jest klika.

1. kupienie dodatkowego kompa, bez monitora, klawiatury, z najtańszą kartą graficzną i maksymalnie mocnym procesorem. będziesz się z nim komunikować przez zdalny pulpit i służył będzie tylko jako pomocnik przy renderowaniu. główną prace będziesz dalej robić na swoim imacu. renderować będziesz mogła jeden obrazek na obydwu kompach na raz, lub każdy komp osobny obrazek.

zalety

+ za 7000 bez monitora można kupić już coś dość mocnego

+ elastyczność - jak będzie trzeba jeszcze szybciej to kupisz jeszcze jeden albo jeszcze kilka lub...

+ jeśli posiadasz jeszcze jakieś komputery w biurze (np pracownicy na nich siedzą) to być może wystarczy je lekko doposażyć i podpiąć pod taką sieć. wtedy pod nieobecność pracowników będziesz dysponowała już swoją małą farmą.

wady

- taka praca wymaga trochę ogarnięcia technicznego albo kogoś kto ci to wszystko solidnie skonfiguruje i będzie na zawołanie za każdym razem jak coś się sypnie

- potrzebujesz dodatkowych licencji na oprogramowanie

 

zysk .. ze 3-4 razy szybciej niż teraz.

 

2. sprzedajesz makówkę ew dokładasz trochę kasy i kupujesz jakąś dwupodstawkową stację roboczą (z dwoma procesorami). to już bardzo mocny komp ale też drogi

zalety

+ prosta obsługa bo to w końcu jeden zwykły komputer

+ nie potrzebujesz dokupywać oprogramowania

wady

- zamieszanie ze sprzedawaniem imaca

- kupowanie monitora

- cena

zysk .. ze 3-4 razy szybciej niż teraz.

 

3. obadaj temat farm np. http://www.rebusfarm.net/en/ działa to tak, że zewnętrzna firma udostępnia ci za pieniądze swoje maszyny i na tych maszynach renderuje się twój obrazek. czyli pracujesz dalej na swojej makówce

zalety

+ prostota - instalujesz sobie wtyczkę i renderujesz praktycznie z poziomu maxa

+ szybkość - komputery które masz do dyspozycji są naprawdę mocne i jest ich naprawdę dużo

+ nie martwisz się o dodatkowe licencje na maxy vraye itd

+ 7000 zostaje na zakupy ;)

wady

- potrzebujesz szybkiego netu bo co z tego że farma zrenderuje twój obrazek w 5 minut skoro model i tekstury będą się do niej wysyłać godzinę

- jeśli chcesz renderować naprawdę szybko ale nie chcesz przepłacać to jednak wymaga to wgryzienia się w temat renderowania na wielu komputerach (czyli poza hardware'owym aspektem podobnie jak w opcji nr 1)

- próbne rendery dalej puszczasz na macu więc poza renderowaniem dalej jest tak jak było.

- cenowo ciężko przewidzieć, ogarniesz temat, możliwe że będzie tanio. nie ogarniesz może wyjść drogo.

 

o ile szybciej... zależy albo znaaacznie szybciej albo nawet wolniej ;) gruby temat

 

4. obadaj temat backburnera, ustawiaj sobie kolejkę i renderuj przez noc ;)

zalety

+ 7000 zaoszczędzone

+ motywacja żeby nie pracować po nocach - w końcu kiedyś musi się zrederować

+ ekologia i ekonomia :D - niższe rachunki za prąd bo komp najwięcej żre w nocnej taryfie :D

wady

- tak naprawdę nie będzie szybciej (ale jeśli w sytuacjach awaryjnych posługiwać się farmą czyli opcja nr 3 to dramatu nie ma)

- jak się coś wysypie to rano będzie niemiła niespodzianka (jak się nie sypnie, to będzie miła - kwestia skilla)

 

to ogólnie skomplikowany temat, nie wiem czego konkretnie oczekujesz. czy po prostu ma być szybciej i bezobsługowo czy jesteś gotowa poświecić trochę czasu na ogarnięcie tematu...

 

jak chcesz o tym więcej pogadać to daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , temat ciagle zywy, bo iMac przy dużych plikach 3ds zaczyna mi wariowac i boje sie ze bedzie jeszcze gorzej jak dołoże jeszcze coś do sceny. Dlatego nadal planuje kompa. Mysl, ze ogarnieta technicznie nie jestem zbyt mocno więc wolałabym osobnego kompa . Mam wtedy dwa stanowiska i mogę robić dwa projekty jednocześnie;) jak sie rozdwoje.

Czytałam ze najlepiej to mieć dwa procesory. Ale tak sobie mysle ze na początek jeden ale dobry a jak bedzie mi mało, i moja firma sie rozróżnia będę inwestować. Więc głownie chodzi mi teraz o składowe takiego dobrego kompa . Procesor czy intel core i7 3930k czy inny ? Czy moze intel xeon ale jaki. Czy bedzie duża różnica w wydajności gdy jeden ma 6 a drugi 8 rdzeni? O co chodzi z traktowaniem? Nie kumam tych wartości podawanych w opisach.

Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam Aska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza w twoim przypadku jest kwota/budżet który możesz zainwestować. Określiłaś go na 7000pln. W tej kwocie najmocniejszą maszyną, która możesz złożyć będzie coś na i7 3930K. W tej kwocie nie złożysz niczego dwuprocesorowego co nawet zbliży się wydajnościowo do w/w komputera - czy to w renderingu czy w normalnej pracy.

Różnica między 6 a 8 rdzeni może być bardzo duża - w jedną albo drugą stronę, to zależy od taktowania pojedynczego rdzenia, wątków, itd.

Taktowanie pojedynczego rdzenia jest podawane w specyfikacji każdego procesora. Im wyższe tym lepiej - twój procesor będzie wydajniejszy. To podstawowy parametr, który wykorzystujesz w każdym momencie pracy komputera.Z ilością rdzeni nie jest tak różowo i ich wykorzystanie to bardziej złożony temat to przy renderingu też wykorzystasz je wszystkie, ale przy normalnym dłubaniu taktowanie jest istotniejsze.

 

Reasumując nowy komputer na 3930 będzie myślę z 2-3 razy wydajniejszy od twojego iMaca- mówię tylko o walorach wynikających z mocy procesora.

Edytowane przez jaceks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poskładałem taki komputer:

procesor I7 3930K - 2.170 zł

płyta Gigabyte GA-X79-UP4 - 819 zł

pamięć Corsair Vengeance 2x8GB - 320 zł

do tego dobre chłodzenie (ja mam wodne i kosztowało mnie ok 1.000 zł)

Zasilacz Corsair AX 860W - 816 zł

 

Inne komponenty jeżeli ma to być komputer wspomagający renderowanie są chyba już mniej istotne ale w dwóch tysiącach powinny się zmieścić. Zawsze można zastosować tańsze chłodzenie.

Te podstawowe elementy współpracują ze sobą bez najmniejszych problemów. Dobrze działają dołączone programy do przyspieszania procesora (EasyTune - jednym kliknięciem z procesora 3.20 GHz robisz procesor taktowany np. 4.33 GH).

Oprogramowanie to tylko Windows. Do renderingu sieciowego (jeden obrazek na dwóch komputerach) albo wsadowego (jeden komputer renderuje a na drugim możesz w tym samym czasie pracować nad inną sceną) nie potrzeba dodatkowych licencji Max i Vray.

Tak jak napisano wcześniej do drugiego komputera nie potrzebujesz nawet monitora bo da się nim zarządzać zdalnie.

W tej chwili więcej czasu zajmuje mi modelowanie, przygotowanie materiałów czy testowanie oświetlenia niż sam rendering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alan66

Witam Cię;)

 

Jeśli pozwolisz dodam coś od siebie;) Tematem składania komputera zajmowałem się niemal od listopada tamtego roku. Obecnie po różnych zawirowaniach pracuje na takiej jednostce jak w moim temacie na końcu.

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=86667

W kwocie podanej przez Ciebie to faktycznie mój procek. Może tańsza niż moja płyta główna chyba że chcesz go ostro kręcić na około 5 ghz ale wtedy dobre chłodzenie.

Ram to minimum 32 gb - przyda się płyta obsługująca 64 jeśli robisz mega wymagające rzeczy. Ramy muszą być o jak najmniejszym C - np C9. Pamiętaj że jeśli będziesz kręcił to żeby miały radiator. Nie ma co tez kupować niewiadomo jak szybkich 2400mhz jeśli procek Ci nie obsłuży ich. Poczytaj jakie obsługuje wybrany przez Ciebie;). Obecnie faktycznie najlepszy do renderingu jest chyba 3930 k oczywiście intela. Dysk systemowy SSD oczywiscie;) 128gb lub 256. OCZ Vertex albo te u mnie w temacie o jakich poruszałem. Generlanie wszystkie propozycje które napisałem w moim temacie są oczytane, przetestowane na wielu forach itp. Co do monitora też Ci mogę pomóc:)

 

Generalnie jestem do dyspozycji jeśli będę umiał to chętnie pomogę;)

 

Ps. Jeśli chcesz maca - to nie pomoge. Ale maciem to poczekaj na nowego Maca pRo 2013 - ma być za niedługo ale cena kosmiczna będzie znając życie. Do renderingów jednak polecam składaka - wymienias co chces itp. Maca do domu i do pracy biurowej;)

 

Pozdrawiam;)

 

- - - Połączono posty - - -

 

Jeszcze dopiszę do tematu farmy.

 

Na Twoim miejscu skoro masz iMaca, to faktycznie można byłoby się zastanowić nad farmą. Jednak za 7000 to nie złożysz chyba dwóch kompów na farmę. Inaczej. Złozysz ale czy warto. Czy nie lepiej złożyć dobrą "matkę" a iMaca potraktować jako jednego noda. I czy tyle nie wystarczy. Osobiście kiedyś renderowałem na farmie z 23 kompami. Polecam, tylko jeden warunek. Komp matka musi być naprawdę mocny a reszta wystarczająca. Matka musi móc udźwignąć scene w viewportach. Dlatego myślę że nowy komp o dobrych parametrach będzie lepszy niż kilka mniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności