Skocz do zawartości

Particle-pytanie


Gość Filo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum-to moj pierwszy post.

Mam pytanie do madrzejszych,czy istnieje mozliwosc emitowania partykli z wielu obiektow naraz,uzywajac jednego emitera?

Przykladowo chcialbym ostrzelac spadajace obiekty partyklami i uzyskac przy kazdym trafieniu emisje innych partykli(cos na ksztalt wybuchu?).

Przegladalem tez presety w bibliotece,ale nie znalazlem nic takiego.Moze chociaz zna ktos tutorial na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hejka. Zakładam, że używasz particle flow.

 

Aby emitować z wielu obiektów na raz, mając jeden wspólny PF Source i Birth operator,

skorzystaj z Position Object Operator - Link

 

Dodatkowo, na pewno będziesz chciał użyć też Speed By Surface Operator, aby cząsteczki były emitowane z powierzchni emiterów, zamiast z ich pivota - Link tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaceks-gdyby wystarczylo przejrzec tutoriale o TP z sieci,to zapewne problemu bym nie mial.Tutoriala na podobny temat w C4D nie widzialem.Jedyne co znalazlem to tutorial o PMatterwaves,gdzie mozna emitowac niby z wielu obiektow no ale trzeba przedtem je zamienic na jeden.Mi pasowalaby raczej opcja zachowania wielu obiektow,do tego najlepiej nie edytowanych.No ale dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaceks-gdyby wystarczylo przejrzec tutoriale o TP z sieci,to zapewne problemu bym nie mial.Tutoriala na podobny temat w C4D nie widzialem.Jedyne co znalazlem to tutorial o PMatterwaves,gdzie mozna emitowac niby z wielu obiektow no ale trzeba przedtem je zamienic na jeden.Mi pasowalaby raczej opcja zachowania wielu obiektow,do tego najlepiej nie edytowanych.No ale dzieki za odpowiedz.

 

Z tego co oglądałem tutaj w 3 częściach http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=85769 prowadzący opowiada jak emitować cząsteczki w momencie umierania. Myślę że to dokładnie opisuje Twój przypadek, tylko u Ciebie eventem będzie collision a nie die.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,z jednym obiektem problemu nie mam zadnego.Generalnie masz racje.Ale tyle to ja umiem,rzecz jest w tym,aby nie musiec robic osobnego emitera i deflektora dla kazdego z ponad 200 obiektow ktore mam w scenie.I czy da rade emitowac z powierzchni klonow bez ich edycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to kupic sobie x-particles wydaje mi sie,bo cinemowe particle sa coraz bardziej przestarzale.Ale wszystko sie da z niewielka pomoca mographa.Zrobilem kiedys takie cos,co ci moze pomoze,jak sam sie uczylem.

Zasylam pliczek:http://www.mediafire.com/download.php?152z11a1d3h801p do obejrzenia.

Emituje przy kolizji z wszystkiego co ma poligony,tzn.prymitywow,klonow,nurbsow,partykli(poligonalnych) no i poligonow.Swoje obiekty musisz wrzucic pod connect object i zupdateowac correction deformera.Chociaz jak tam wrzucisz 200 obiektow,to ci pewnie komp nieco sie zamuli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za plik,nie bardzo rozumiem jak to dziala,ale widze przynajmniej,ze mozna.Zimny moze moglbys objasnic nieco zasade dzialania tych emiterow,ja naprawde probowalem sie w tym rozeznac ale nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności