Skocz do zawartości

problem z wyświetlaniem na monitorze


Blesik

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio na agito zestaw przeze mnie skompletowany. Złozyłem wszystko według mnie dobrze. pierwszy raz odpalam monitor na wtyczce d-sub i nic, komputer chodzi ale monitor krzyczy że brak sygnału. Wyciągam karte i puszczam na zintegrowanej, monitor łapie i wszystko działa. Wkładam znowu kartę i nie działa. Podłączam kompa pod hdmi na karcie do telewizora i działa. Pomóżcie, nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

po pierwsze d-sub to prerhistoria. kup kabel adekwatny do epoki ;)

a poĸi co:

a. przypiąłeś zasilanie karcie graficznej ?

b. wsadź kartę spowrotem, kabel przypnij do płyty i uruchom.

zobacz która grafa działa.

jeśli działają obie (kupiłeś karte nvidii?) obadaj temat "nvidia optimus" może to to.

 

- - - Połączono posty - - -

 

aha jak coś to jeszcze spróbuj wyłączyć w biosie integre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfrowy sygnał z grafy konwerujesz na analog wysyłasz do monitora a monitor spowrotem go na cyfrowy przerabia ... no chyba ze masz analogowy crt ;)

d-sub jest przedpotopowy i jakość obrazu jaki dostarcza zależy od zbyt wielu rzeczy żeby uznać, że nie jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem ten sam monitor pod dwa komputery kablami DVI i Dsub i przy przełączaniu było widać wyraźną różnicę, obraz na dsub jakiś taki zamulony. 1024x768 napewno nie ma ograniczenia bo podłączałem monitorek 1920x1200 na dsubie i jakoś działał w natywnej rozdzielczośći. Problem z monitorem to może wina rozdzielczości, spróbuj odinstalować stery do graficznej i uruchomić w niskiej rozdzielczośći na próbę, może zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafida, co to znaczy 'zamulony'?

ja nie twierdze ze dsub to cudo wszechczasow, ale mam 2 monitory, w fullHF oba, takie same, i jeden akurat na dsub leci - i nie ma roznicy w obrazie, wiec prosze nie wciskac mi kitow...

Dsub ma po kablu na kazdy kolor + horizontal i bodajrze jeszcze vertical sync - lepiej sie nie da praktycznie, jedyny zarzut to ze leci analogowo to wszystko, ale ludzkie oko nie zobaczy roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamulony znaczy mniej ostry i gorszej jakości. Po co miałbym wciskać kit, nie sprzedaję kabli DVI. Ty nie widzisz różnicy ja widzę, zdarza się. Poza tym może zależeć od monitora, kabla, karty graficznej. Przy zmianie z analog na digital zawsze będą straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności