Skocz do zawartości

Isooffset: Voxel Count - jak odczytać wartośc


deshu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym - dla przykładu - użyć wartości 'Voxel Count' z IsoOffset, jako "Seed' w 'Scatter' sopie.

 

Umiem dostać się do paru wartości, np: bbox(), albo $PT, ale nie mam pojęcia jak wyciągnąć tę wartość.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chyba trzeba by użyć opinput.

 

http://www.sidefx.com/docs/houdini12.5/expressions/opinput

 

albo stampa

 

http://www.sidefx.com/docs/houdini12.5/expressions/stamp

 

jeszcze najprostsza droga czyli copy to paste as reference? :D Swoją drogą dwie pierwsze nie będą raczej działać z powodu braku local variables oznaczających to trzeba, by pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki legomir:) W trawie piszczało jednak gdzie indziej niż podejrzewałeś.

 

Wystarczyło się przespać, i już wykombinowałem. Jednak zawiodłem się nieco, bo szukane 'voxelcount', to po prostu przemnożone przez siebie wartości volume resolutions ze wszystkich trzech osi. Miałem nadzieję uzyskać faktyczną otrzymaną z isooffset ilość voxeli, a nie maksymalną ilość voxeli w danym boxie.

 

Funkcja nazywa sie volumeres().

 

 

Muszę jeszcze sprawdzić, może uda się jakoś zbadać volume w measure op, bo potrzebuje obliczyć jaką część objętości boksa, stanowi zaczytany obj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą metodą otrzymania punktów z pełnych wokseli (density != 0) jest chyba Points From Volume SOP, po którym dodajesz PointJitterSOP.

 

Jeśli chcesz poznać ilość pełnych wokseli możesz użyć VolumeReduceSOP w trybie Sum, po tym jak przeskalujesz wartości wokseli do 1, biorąc także pod uwagę wartości na granicy pól (obciąć graniczne wartości czy brać je pod uwagę). Tym samym wartość atrybuty detail będzie sumą wszystkich wartości, czyli sumą wokseli density!=0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności