Skocz do zawartości

Stabilny Router do firmy. 3ds max + backburner


Orangegraphics

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, staje przed potrzebą postawienia nowej sieci w firmie.

 

Aktualnie pracuje na routerze wifi ASUS RT-NIO i miewam sytuacje kiedy jest zwiecha sieci, chodzi tutaj o sieć LAN. Wywala mi komputery z backburnera które nie widzą chwilowo managera i resetuje wysłane zadania.

 

Szukam więc nowego routera.

 

Będzie pracować na windowsach, 3ds-max ,backburner, V-ray

 

Na pewno będzie do niego podłączonych minimum 4 jednostki poprzez kable, więc myślę że rozwojowo z 6-8 wejść LAN to minimum, do tego wejście kabla z sygnałem internetu no i Wifi.

 

Priorytetem nie jest tutaj wifi, ale właśnie dobry LAN na kablach, must-be Gigabitowy ethernet, żeby komunikacja w sieci była bezproblemowa przy dużej wymianie danych.

 

Co byście polecili? Jestem laikiem w tych sprawach i nie wiem na co zwracać uwagę.

 

Założyłem sobie limit 200zł, jednak jeśli jest to bezsensowny limit to chętnie posłucham propozycji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a musi to być router z wifi ? Taniej by chyba wyszedł dobry gigabitowy switch a osobno jakiś tani routerek z wifi, chyba że każdy rendernode ma mieć dostęp do internetu? Nie jestem specjalistą ale pamiętam że zaletą switcha nad routerem jest na pewno jego prędkość, gdyż ruch jest przetwarzany sprzętowo, a nie software'owo jak w przypadku routera ( router chyba ma większe zastosowanie w sieciach gdzie chodzi o rodzielenie internetu a nie utworzenie sieci lokalnej wymiany danych ) Jak popatrzeć na profesjonalne renderfarmy czy serwerownie to zobaczymy tam szafy ze switchami :) Ja polecam jakiś switch np. http://www.gral.pl/D-Link+DGS-1016D+Switch+16-port+GBLAN_722.html pewnie są jakieś tańsze wersje 1gigabit na 8 wejść. Ale celowałbym w coś ten desen, firmy d-link, cisco, linksys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak chyba coś źle mówię bo zdaje się że profesjonalne routery też są http://www.gral.pl/TP-Link+TL-R600VPN+_062.html . Router chyba zawiera wbudowany switch + coś jeszcze, trzeba by się zagłębić w budowę. Ale jak chcesz mieć na 16 stanowiskach sieć lokalną a na 2 komputerach internet, to zdecydowanie taniej wyjdzie switch.

Zapytaj się może na pclab.pl tam szybciej Ci ktoś udzieli profesjonalnej odpowiedzi.

 

http://www.gral.pl/D-Link+DGS-1008D+Switch+8-port+GBLAN_469.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Switch sprzętowy nie odcina komputerów od internetu. Jego przewaga nad urządzeniami typu HUB, które są chyba często stosowane w zintegrowanych, tańszych modemach-routerach polega na tym, że zestawia połączenia pomiędzy podłączonymi komputerami równolegle. Hub sekwencyjnie. Stąd być może Twoje obecne problemy.

Możesz do posiadanego modemu podłączyć switch (modem będzie tylko serwerem adresów IP dla urządzeń w lokalnej sieci i "bramką" internetową), który będzie realizował połączenia pomiędzy komputerami w sieci lokalnej. Przy odrobinie szczęścia wszystko zadziała od razu bez problemu i jakichkolwiek konfiguracji.

Ja od jakiegoś czasu używam urządzeń D-link (tych domowych) i raczej nie narzekam. Podłączonych mam do 8 urządzeń jednocześnie i wszystko "hula".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności